şükela:  tümü | bugün
  • fatih altaylı'nın çıkarımıdır. bence ironi yapmış.

yazısının ilgili bölümü şöyle:

cehaletimin kurbanı olmakta isem lütfen beni bağışlayın.

ancak anladığım kadarıyla iyi parti’nin cumhurbaşkanı adayı sayın meral akşener galiba adaylıktan çekildi.

oysa son derece iddialı bir adaydı.

seçimler ilk turda sonuçlanmaz ise 2. tura kalacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

ikinci turda ak parti karşıtı oyları birleştireceğine, “sıkılan” muhafazakâr kesimin oylarını alacağına inanç tamdı.

sert konuşuyordu, yumruğunu masaya vuruyordu.

fakat adaylıktan çekilmiş galiba.

çünkü gazeteleri açıyorum, meral akşener’in mitinglerinden bahseden yok.

toplantılarından haber veren yok. hangi şehre gitmiş, nerede konuşmuş bir bilgi yok.

televizyonlarda da durum farklı değil.

akşener’in hiç etkinliğine rastlamıyorum.

erdoğan var, ince var, hatta demirtaş’la ilgili haberler bile var ama akşener’le ilgili hiçbir şey yok.

buradan çıkardığım sonuç şu.

akşener miting yapmıyor, toplantı yapmıyor, bir yerlere gitmiyor, hiçbir şey söylemiyor.

bu da demek oluyor ki, meral akşener adaylıktan çekildi.

gerçi muharrem ince, “meral hanım beni kabinesine alırsa kabul ederim” diyerek sanki meral akşener hâlâ adaymış gibi davranıyor, ama bence meral hanım çekildi.

eğer yarışta olsa, bir yerlerde haber olmaz mıydı!
  • meral akşener’e karşı ikili markaj var. mhp kalleş olarak görüyor, akp fetöcü diyor. diğer adayların hiçbirine bu kadar öfke yok. bu şartlarda çekilmemiş olsa bile işi zor.
  • satılmışlığın bu kadarı olur dedirten. hem mitinglerini haber yapmayacaksın hem bunu söyleyeceksin. kadın şehir şehir miting yapıyor. dün balıkesir'de imiş mesela.
    benim çıkardığım tek sonuç var; korktukları ve istemedikleri aday akşener. ince'ye falan az çok yer veriyorlar ama ondan bahseden yok. seçmen gözünde ince daha iddialı izlenimi vermek istiyorlar. ama gerçek şu ki ikinci tura ince kalırsa bu iş çok yaş. ıstedikleri de bu zaten.
  • adam dogrulari soylemis neyine bozuldunuz?
    akape iktidarinin 2 partili bir turkiye istedigi ve bunun icin cabaladigi herkesin malumu zaten.

ne yaparlarsa yapsinlar aksener'e karsi uygulanan medya karartmasi akapenin elinde patlayacak.
  • (bkz: telefonuna bak fatih)
    bir telefon gelir ve her şey değişir.
  • hayır, senin yıllardır "ekmek parası" sebebiyle hizmet verdiğin medya yüzünden haberimiz olmuyor diyicem ama adamda utanma yok ki, o duygusunu yılar önce aldırmış.
  • (bkz: alo fatih) sen misin?
  • (bkz: ironi)
    sadece sakin şekilde okumayı deneyin. kıt imkanlarda antidemokratik bir durumu ifade ettiğini göreceksiniz.
  • bu işte başka bir iş var arkadaşlar. durum çok ciddi. ama ne olduğunu bende bilmiyorum.

fatih altaylı güzel bir noktaya değinmiş. meral hanım kayıplarda. yandaş medyayı gectim fox tv, halk tv'de de meral akşener yok. ya miting yapmıyor, ya başka bir dalavere var.