şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kurultaylarda benzer kaderleri yaşayan iki siyasetçi.

  meral abla iyi parti'yle yoluna devam ediyor bakalım ince ne yapacak.
 • kurultayda dışlanırsa muharrem ince'yi de iyi partiye bekleriz.

  tüm şerefli ve onurlu milletvekilleri iyi partiye geçsin kampanyası başlatacağım az kaldı.
 • meral akşener ikinci turda erdoğan'dan fazla oy alabilme ihtimaline sahip tek isim.

  ak parti genel merkezinde ikinci tura kimin kalmasını istersiniz diye anket yapın. muharrem ince oybirliği ile birinci çıkar anketten.

  ülke genelinde sadece ince ve akşener'in yarıştığı bir seçim hayal edin. sizce hangisi daha fazla oy alır? şu ülkeyi, halkı biraz olsun tanıyan her insan akşener'in inceden daha fazla oy alacağını rahatlıkla söyler.

  amaç muhalefet grubunda en yüksek oyu almak değil, ülke genelinde en yüksek oyu almak.
 • 2. turda kürt vatandaşlarımız oyu belirleyici olacak gibi. bunun yanı sıra muhalefetin adayının sağdan alacağı oy oranı da önemli. bir sürü kombinasyon yapılıyor ama en doğru isim hangisi olur yine de işin içinden çıkılamıyor. akşener ciddi bir sinerji yarattı ama doğudan alacağı oy sınırlı. ince kendi tabanında kabul görür, bir nebze doğudan da oy alır ama ittifak içerisindeki saadet'in seçmenin'den ya da ortada duran sağ seçmenden zor oy alır. abdüllatif şener ismi geçti. o da chp tabanı tarafından sindirilemez ama hem sağ seçmenden, hem kararsızlardan hem de doğudan oy alabilecek bir isim.

  bütün bu kombinasyonları ortaya koyunca akıl terazisi abdüllatif > meral &ince gibi geliyor ama bilemiyorum altan.

  şahsen üçü de içime tam anlamıyla sinecek isim değil ama kimin kazanma şansı daha yüksek ise o yöne kayacağız. bizim düşündüğümüz kadar asıl düşünmesi gerekenler de düşünüyordur umarım.
 • muharrem ince sağlam bir 1. tur adayıdır, meral akşener ise sağlam bir 2. tur adayıdır.

  ince ilk turda %25-30 arasını çakar, ikinci turda %40-45 arasında kalır. akşener'in 2. tur'da %50'ye ulaşma potansiyeli vardır. yalnız onun da chp'lilerin blok olarak ince'ye oy verdiği yerde 2. tur'a kalma sıkıntısı vardır.
 • ikisi de reyizin kolay lokma gördüğü rakipleridir. aksini düşünen herkes kendini kandırmaktadır.
 • ulan hdp tabanina takmissiniz.hdpli kürtlerin referandumda ne yaptigini gormeniz lazimdi.hpdnin yuzde 50den fazla oy aldigi illerde %50 küsurlu evet oylari cikti.erdogana karsi 2.turda kim cikarsa ciksin hdpliler yine erdogana verir.mentalite olarak kim güclüyse ona oy verelim derler.muharrem ince yerine kilocdaroglu olsa daha iyi olurdu.ittifak kuruldugundan iyi parti tabanida,saadette kilicdarogluna oy verirdi.iste o meshur hdp mevzusu burda ortaya cikar belki bir kismis 2.turda kilocdarogluna verirdi.isin ilginc tarafi ince ulusalci göründügünden birtakim tatli su solcularida inceye oy vermiyecektir.sacma sapan bir tercih oldu.milletvekili olarakda inceden kilicdaroglu kurtulmus oldu.aslinda inceyi yediler.
 • tayyip erdoğan'ı devirmek için muhafazakâr kesimin oyları şart. yani daha önceki seçimlerde erdoğan'a oy veren insanların oyu önemli. benim umrumda olmasa da muharrem ince'nin ramazan ayında alkol alırken görüntüleri var. muhafazakâr insanlar nasıl oy versin ince'ye? meral akşener iyidir, iki kesimden de oy alır.
 • al birini vur digerine ayni sey hicbirsey olmaz.
 • birinin korkusuna seçimler 24 haziran'a alındı.

  diğerinin adını bile ağzına almadı akp.

  biri akp seçmeninden rahatlıkla oy koparabilecekken diğeri yaratılmış chp düşmanlığından ötürü o güruhtan 100 tane bile oy alamaz.

  bu kadarı bile yeter.