şükela:  tümü | bugün
  • merhaba meral hanım,

öncelikle adaylığınız hayırlı olsun. eminim ki her aday gibi sizde gönülden ülkenizin yönetiminde yer almak istiyorsunuz. bir hdp seçmeni olarak size başarılar dilerim.

lakin benim görüşümde olan veya olmayan birkaç insanın size tavsiyeleri olabilir. ben ilk öncelikle kendi tavsiyelerimi vermek isterim.

1) demirtaş'ın hapisten çıkması gerektiğini söylediniz ama bunu yabancı basın mensuplarına demekten ziyade miting alanlarında demenizi rica ediyoruz.

2) bir kısım kürtler için ki bunlar %10 - % 14 arası kürt seçmeni tansu çiller dönemindeki beyaz toroslarla anılıyorsunuz. ben insanları geçmişiyle yargılamak istemem. lakin sizden beklentim bir televizyon programında bu konuyla ilgili "kürt halkından ve faili meçhul cinayete kurban gidenlerden" samimi bir şekilde özür dilemeniz.

ek bilgi: meral akşener'in şöyle bir demeci bir yazar tarafından gönderildi.

"faili meçhul cinayetler, pkk ve yandaşlarının benim içişleri bakanlığı yaptığım tarihten önceki dönemlere ait, yıllardır ortaya attıkları iddialardır.

olağanüstü kongre süreci ile birlikte bu iddialardaki olayları benim içişleri bakanlığım zamanında yapılmış gibi gösteren sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine onlara verilmiş bir cevaptır. aksine bu beyan, faili meçhullerin kabulü değil, iddialara ironik bir cevap niteliğindedir."

meral akşener'e tavsiyem bunun gerçek olmadığını ve hdp'lileri de mecliste görmek istediğini söylemesidir o vakit.
  • milletvekili maaşlarını düşürme vaadi ve yıldırım demiröreni futboldan uzaklaştırma vaadi ile en az %3 oylarını arttırabilir.
  • sorumlu olmadığı olaylardan dolayı özür dilemesi tavsiye edilmiş.

meral hanım 7 ay bakanlık yaptı. tarihleri de belli açın bakın. o tarihlerde şu kadar faili meçhul yaşanmış, şu isimler ölmüş diyorsanız yazın.

yoksa elinizde böyle bilgiler kimseye iftira atmayın.

ekleme: iftira atmayın diyoruz. iftiralarına iftira ekliyorlar. "paralel yapının mhp projesi meral akşener " diye haber yapan siteleri koyuyorlar.
  • buradaki arkadaşlar savunuculuk yapıyor ama meral akşener'in kendisi fail-i meçhulleri sahiplenip "hepsi kabulümdür" dedi.

not: arkadaşlar salak misiniz? haber başka sitelerde de var. bu denk geldi bunu paylaştım. her bokun altında bir şey arıyorsunuz.
  • meral hanıma tavsiyelerim ;

- bol vaadde bulunun. zam, anahtar, mazot indirimi, gençlere burs, işsizlere maaş vb.
    - seçime kadar mitinglerde döner ekmek, makarna vb. dağıtın.
    - millet ekonomik krizden anlamaz bu nedenle dolar,faiz vb. olayları pas geçin. anlayanlar zaten size oy verir.
    - fetö ile suçlayanları meydanda bolca ispata davet edin. halen saldıran olursa verin savcılığa , müfterilik ve şerefsizlik ile suçlayın. fetö'nün siyasi ayağının üzerine gidin. fetö ile neden mücadele edilmiyor, şehit kanları edebiyatı yapın.
    - yolsuzluk ile mücadele taahhhüt etmeye gerek yok. halk ilgilenmez zengin kesimin oyları gidebilir.
    - başı kapalı akrabalarınızı meydana çıkarın. bu memlekette en rahat din sömürülüyor. özellikle anadolu, karadeniz de bakın benim de bacılarımın başı kapalı diye vurgu yapın. başörtüsü özgürlüğü getireceğim deyin. üniversitelerde , kamuda başörtülü bacılarım okuyacak, çalışacak dersiniz. halk alkışlar merak etmeyin.
    - arada israil'e abd'ye sallayın. kimin adamı olduğunuz farketmez. arkada ne konuştuğunuz fark etmez. kırarım sizin parmağınızı "one minute" deyin.
    - imam hatiplerin kapsamını genişletip ilim irfan yuvası yapacağız deyin. halk yine anlamaz ama siz yine de söyleyin. fatih'in torunu muhabbetini yapın. osmanlı atamızdır dersiniz. halk yine anlamaz. belki kafaları karışır
  • ben bütün hdp seçmeninin pervin buldan gibi düşündüğünü sanmıyorum. (bkz: meral akşener'e hiçbir kürt oy vermeyecek)

evet kürt vatandaşlar arasında kendisine temkinli yaklaşıldığınının da farkındayız. bunu normal karşılıyorum ayrıca, anlaşılabilir bir durum. ama bütün bir dönemin günahlarını bakanlığı sadece 7 ay sürmüş birine yüklemek ve faturayı ona kesmek mantıklı ve vicdanlı bir davranış değildir.

kendisi partisinin seçim çalışmalarına büyük bir yüreklilikle doğu ve güneydoğu anadolu'dan başladı hatırlarsanız. parlamenter sisteme dönüş mesajları veriyor. kimseyi ötekileştirmeyen söylemlerde bulunuyor.

bana göre hdp'nin pkksever kanadının görüşlerinden çok bu vatana bağlı kürt vatandaşların kendisiyle ilgili düşünceleri önemli olmalı. biz normalleşmek istiyor muyuz istemiyor muyuz?