şükela:  tümü | bugün
  • yanlış hatırlamıyorsam kendilerinin böyle bir iddiaları vardı. ancak ilk 6 saat 100 bin, devamındaki üç buçuk günde de 150 bin civarı imza toplayarak totalde 250 bin civarı imzala süreci tamamlamıştır. şimdi erken bitirdi falan demesin kimse, 6 günün 4ünde bu kadar az imza toplayan birisinin full eforla 1 milyona ulaşması istatistiki olarak beklenemez. kendisinin ilk altı saatte gerekli imza sayısına ulaşması yeni sistemin ciddi adaylar için hiç de bahsedildiği gibi adaletsiz olmadığını, bunun yanı sıra 1 milyona ulaşamaması da meral hanım’ın da beklenen fırtınayı koparamadığını gösteriyor.
  • eğer 6 saatin sonunda yeterli imzayı bulduğunu açıklamasaydı son dakikaya kadar gizli tutsaydı o imzayı toparlardı. insanlar yeterli sayıya ulaşıldığını duyduktan sonra vazgeçti. bunlardan biri de benim mesela
  • %5 i geçemeyecek diyen yazar sözünün arkasında ise buradan iddiaya girelim. geçerse hesabı kapatmaya var mısın ? ben varım.
  • (bkz: bi bitmediniz gitti)

%1 de alsa, %60 ta alsa sonuçta seçime girecek. %5 diyen şahısın eğitim düzeyini, bir milyon imza toplayamadı diyenin de maaşını öğrenmeyi çok isterdim. imza atanların tehdit edilmesine rağmen 250 bin imza topladıysa sen birde seçimi gör yeğenim.

(bkz: temmuzda yok olma kaygısı)

(bkz: trol dayanışması) (bkz: kanka giriyorum sende yapıştır) (bkz: meahmudda söyle oda gelsin)
  • cumhurbaşkanlığına 1 milyon imza sayısı gerekmediği içindir. gerekseydi geçilirdi.
  • tamam sayın mahmut. ekran resmi alındı. ne kadar delikanlı sınız 24 haziran akşamı bu saatlerde görücez. selametle.
  • devrinde yaşadığımız hükümeti düşününce hiç de tuhaf gelmemektedir. alışıldık kötülükler var.
  • fişekledikleri için olabilir mi
  • iyi parti üyesiyim, ilk gün işlerim yoğundu, ikinci gün bir hastane durumu çıktı (evet gerizekalı, cumartesiydi, özel hastane), 100.000 i geçtiğini öğrenince "az dur bakalım" dedim, bugüne kadar bekledim, bugün de ikinci turda 3 oy garantisi karşılığında doğu perinçek'e imza vermeye gittim.

yap bakalım hesabı şimdi, kaç milyon asıl imza sayısı?

edit: başlık sahibinden cevap geldi, 0.25 miş. evet, görüyorsunuz, birşey demeye gerek yok.