şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ismet paşa olayından sonra 2. falsosu. danışmanları burayı okuyorsa söyleyin ayağını denk alsın.

  edit: bissürü mesaj geldi. müsait olunca hepsine bakıp yanıt vereceğim.

  edit el cevap edition:

  ayağını denk alsın ifademe takılanlar olmuş. kimi dalga geçmiş kimi sen kimsin? demiş kimi de gerçekten kabul edeceğim seviyede belki öyle demek istemedin ama yanlış bir ifade demiş. o ifade bir tehdit ifadesi değildir. zaten benim böyle bir gücüm de yok. sıradan bir insan ve chp üyesiyim. o ifade ''düşmanının kim olduğunu unutma, biz aynı ittifakın temsilcisiyiz. farkında değilsin bana gol atıyosun. camilerle ilgili bir eleştiri yapacaksan akpnin bir sürü ofsaytı var.'' anlamına gelir. chp'yi acıtacağına osmanlı'dan kalmış şimdi çöplük olarak kullanılan çeşme önleri var. 16 yıllık akp yönetimini hedef tahtasından asla kaçırmamak gerekir.

  arkadaşlar ''ilk defa karşısında bir üçüncü yol var. “senin partin camileri ahır yaptı” diyemeyeceği gelenekten gelen bir rakip var.'' cümlesine bakın. chp camilere hor davranan bir görüntüye yakıştırılabilir bir partidir ama iyi parti böyle bir parti değildir anlamını çıkarmak zor değil.

  okuduğunu anlamamışsın diyen yazarlar ilk entry'de güzel bir örnek verilmiş. yani muharrem ince de çıkıp ''ilk defa karşısında bir üçüncü yol var. "fetöcülerin kurdurduğu bir partisin" diyemeyeceği gelenekten gelen bir rakip var. '' dese akşener'i fetöcü yakıştırmalarından koruyor yorumu yapabilir misiniz?

  elbette akşener'i koruyan arkadaşların reflekslerine ben de sahibim. tayyip erdoğan'ın gitmesi için değil akşener'e kazanma ihtimali varsa şu anda bir maymuna bile oy verebilirim. en fazla muz yer. zaten ormanda yaşıyor saray falan da istemez. evi ağaçlık bölgeden oluştuğu için ormanları keselim falan da demez. bir maymun bile tayyip erdoğan'ın seviyesinden daha üste çıkabilir.

  fakat akşener'in de chp tabanını rahatsız edecek ifadeleri akp'den oy çalmak amacıyla bile yapmaması gerekir. chp tabanını cepte görme anlayışı doğru değil. yıllarca zaten bu akpli sağcı anlayışı tarafından ''taksim'e cami yapacağız'' diyerek güya chp'lilerin canı acıtılmaya çalışıldı. eşlerine kızlarına ''laik baba'' tanımı üzerinden çirkince yorumlar yapıldı. hiç unutmuyorum ankara'dan izmir'e giden akpli kalabalık* miting bitiminde izmirli kadınlara kaç kere verdiniz gibi siyasetle hiç alakası olmayan ve kişilerin özel hayatını siyasetin malzemesi yapan cümleleri söylemekten hiç çekinmedi. chp tabanı artık cami, seks, eşler ve kızlar, ssk, atatürk başlıklı aslı astarı olmayan konular üzerinden canlarının acıtılmasından çoooook yoruldu. t a m a m ve s ı k ı l d ı k sloganları bu yüzden bu kadar sahiplenildi ve şimdi hala ve tekraren chp'lilerin akpden oy çalmak için kendilerine taktik olarak dahi vurulmasına tahammülü takati kalmamıştır.

  sayın akşener'e yürüdüğü yolda başarılar diliyorum. ama chplilerin canını acıtacağına kucaklayıcı ve tıpkı ince gibi intikam hedefim yok düzeyinde bir üslupla çalışmalarına devam etmesini öneriyorum. 2. tura kalırsa oyumuz tabiki kendisinedir. fakat dediğim gibi artık ekmeleddin'e oy vermiş ve yorulmuş bir taban var, azıcık iğne batsa kanser olmuş gibi tepki verecek bir chp tabanını sinirlendirerek tayyip'ten oy çalmak doğru bir strateji değil. bu sebeple ayağını denk almasını söyledim.

  arkadaşlar; düşmanımızın tayyip erdoğan olduğunu asla gözden kaçırılmayalım. chp tabanı yıllar sonra ilk kez gerçekten bütün hücreleriyle inandığı bir adayı karşılarında gördü. artık ''bana vurursanız vurun erdoğan gitsin de nolursa olsun'' kredisi 10 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimiyle bitti. benim de çevremde bazı kişiler meral akşener'in bakanlığı dönemindeki bazı olaylara atıf yapıp nasıl akşener'i savunursun demeye getirirlerken ben şu anda tayyip erdoğan'ı indirecek hiç bir gücü harcamam dedim. kendi partimde akşener'e tedbirli yaklaşanlara karşı onu savundum. akşener'den de yorulmamızın birincil sebeplerinden cami-din vs üzerinden ucu chp'ye dokunacak açıklamalardan kaçınmasını rica ederim. bu vahşi, düzeysiz akp yönetiminden kurtulmak için hep birlikte uğraşacağız. 25 haziran'da, olmadı 9 temmuz'da ince&akşener başkanlığındaki bir türkiye'ye uyanmak** istiyoruz. elbette ki birbirimizi eleştirmek istesek birkaç bağzı şeyler buluruz. ama böyle bir lüksümüz yok. chp tabanı da aynı şeylere tekrar tekrar maruz kalmaktan yorulmuş ve iktidar açlığı çeken bir parti. t a m a m ifadesinin manasının ne kadar geniş olduğunu sayın akşener'in de tabanının da anlamasını ister hepinize tekrar başarılar dilerim.
 • sanırsın junior tayyip. bu falsodan sonra meral akşener ikinci tura kalırsa erkenden tatilime çıkar oy kullanmam.
  nerede muharrem ince nin birleştirici tavrı nerede bu kadının sözleri. kendi yaptığı ayrılıkçı söylemleri rte nin işine yarıyor ancak. acaba bu sözlerden sonra kendi seçmeninden muharrem ince için oy isteyebilecek mi?
  bu kadının bu söylemleri yüzünden rte yine kazanırsa, akşenir i de yardımcısı yapsın bari
 • az daha zorlarsanız, bilezik gibi geçiririm manası da çıkar.
 • doğru söylemiş chp 20 bin camii'yi ahır yapmıştır.
  belgeleriyle birlikte hepsi linkteki kitapta yer alıyor.

  https://www.kitapyurdu.com/…en-sayfalar/364931.html
 • sonuçta kadın akp seçmenine oynuyor ne desindi nanoteknoji, sanayi 4.0, bilim, uzay çağı mı desindi? o kadarını hoşgörmek lazım.
 • erdogan iyi partiye fetocu algisi yapti cevabini aldi, pkk butun chp'li secmenin bildigi uzere zaten diyemez, aksener uluorta etmedigi lafi birakmiyor, en son 80 milyona hitap eden fox tv de "turkiye'nin beka sorunu yoktur, yönetenlerin zeka sorunu vardir" dedi, erdogan'dan tik yok. serefsiz diye bagiriyor meydanlarda, erdogan'dan tik yok.

  simdi de ittifak halinde oldugu chp'ye erdogan'in yillardir soyledigi laflari odetiyor. ulan adamin size yillardir "bunlaaaar camileri ahir yaptilaaar" demesinin intikamini aliyor kadin, siz ne tuhaf insanlarsiniz lan? sizin isminizi temizliyor kadin, siz ne nankor insanlarmissiniz lan?!

  sizin 16 yildir niye boyle nal topladığınız da anlasildi.

  bir nal bir bilmem ne.

  tanim: nal toplamaktan gozlerinin feri sonmus chp'li ince troll'lerin duydugunu ve okudugunu anlamama sorunu.
 • akp seçmenine oynarken chp seçmenini kaybettirecek açıklamalardır.bu saçma beyanlar iyi değil kötü intiba uyandırır.
  bu açıklama sadece ortalıkta kafasında banyo tasıyla dolanan müptezel maraş dondurmacısına inanlarda bir karşılık bulabilir.onlarda malum şahsiyet harici kimseye oy vermezler.
 • biride dondurmacı delinin yazdığı kitabı referans göstermiş, üzgünüm dostum camilerin ağır yapıldığı dönem adnan menderes dönemidir. t:iftira girdi. edit: nefretle yetişen nesil bilmez abd belasını başımıza menderes döneminde sarıldı, hiç alakamız olmayan kore savaşına asker gönderme karşılığı nato'ya alındığımız dönem oluyor ,yazar düzeltmesi üzerine edit:marshall yardımlarının alındığı dönem 1945'li yıllar inönü dönemi.
 • şimdi ince'ci akşener'ci tayfa damlar, bunları daha fazla yapmalı ki erdoğan'ın seçmeninden oy alabilsin derler. ben hayatımda böyle seviyesiz bir ittifak böyle gereksiz partiler böyle birbiriyle alakasız ama birbirine çıkar için menfaat için omuz veren omurgasız insan toplulukları görmedim. seçimden sonra bunlar birbirine dümdüz gider aha buraya yazıyorum.
 • ciddiye alınmayan bir cumhurbaşkanı adayının "beni de görün" demeye çalısması. kendisi reklamını iyi beceremedi. şimdi tırmalıyor ne yapsın.