şükela:  tümü | bugün
  • partililere konuşan akşener tepkisini şöyle dile getirdi;

“ben siyasi nezaketi iyi bilirim. ancak bu yapılan siyasi nezaket değildir. partimize; fetö’cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir.

bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlara yanımızda yer alabilir. uymayanlar derhal iyi parti’yi terk etsin
  • hayati arkaz'a yol gorundu anlamina gelen aciklama. bizim ihrac kararimizi bekleme sen istifa et demistir.

"bizim ilkelerimize bağlı kalacak olanlara yanımızda yer alabilir. uymayanlar derhal iyi parti’yi terk etsin” diyerek koray aydin'i da ima etmis aslinda.

baya agir konusmus.
  • olması gereken tepkidir.

yapılan hareket iyi partililere hakarettir. insanlar o kadar fişlenme, tehdit, hakaretlere rağmen iyi parti için çalıştı. standlarda saldırıya uğrayıp kanı döküldü. milletvekilliği kapanlar el etek öpüyor. tabandan bu kadar kopuk olmayın, saygınız olsun.

türk töresinde anne, baba, nene, dede gibi büyüklerin eli öpülür. ya da itaat edilen kişinin eli öpülür. bahçeli’nin elini öperek itaat ettiğini ilan etmiş. bu saatten sonra iyi parti’de işi yok.
  • kadın haklı,dağılın
  • olay aslinda tamamen bahceli'nin omurgasizligidir. dun o ofkeyle hicbirimiz doğru degerlendirmedik ama "fetocu, ipsiz sapsiz" dedigi, namusuna bile laf ettigi, partisinden ihrac ettigi kadinin milletvekillerinin siralarina bahceli ne yuzle gidip iyi partili vekilleri tek tek tebrik etti? hangi yuzle? esas omurgasiz bu olayda bahceli esasinda. oradan mutlaka iyi niyetli ve fazlasiyla saf vekillerden biri cikip elini öpecekti. olan arkaz'a olacak simdi. meral aksener'in aciktan siktirgit dedigi bi aciklama olmus. kadin nasil delirdiyse.
  • onuruna düşkün olduğunu görmemizi sağlayan tepkidir. sineye çekmemesine sevindim.
  • son derece yerinde tepki. milletvekili partisine ve başkanına laf eden adamın gidip elini öpmüş. bu nasıl anlayış anlamak mümkün değil. meral akşener duruma az bile tepki göstermiş.
  • akşener'in yerden göğe kadar haklı olduğu tepkidir.

umarım yerel seçimlerde mensubu bulunduğu partinin, siyasetin merkezinde olduğunu unutmayan adaylara öncelik verir.
  • dünden beri beklediğim tepkiydi. biraz olsun rahatlamış olsam da meral hanım'ın iyi parti üzerindeki kontrolünü arttırmasını bekliyorum. vekiller meral hanım nasılsa meclis dışında diye kafalarının estiğini yapamazlar. bizim yeni partiden beklediğimiz onurlu bir duruş. meral hanım'ın bu kararlılığını devam ettirmesini diliyorum.
  • kendisini zaman zaman eleştiren, ittifakın tamamına oy vermiş biri olarak teşekkür ediyorum.

parti üstündeki hakimiyetten başka suserlar da bahsetmiş. bu çok önemli. koray aydın gibi tipler şu an pusuda. en ufak zayıflıkta ipini çekmeye çalışırlar. dikkat etmesi gerek.