şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gerek anketlerde gerekse cevreden edinilen bilgilerden kolayca anlayabilirsiniz ki, maalesef meral aksener'in hic sansi kalmamistir.

  malumunuz, avrupada secimler basladi. cevremde ne kadar meral aksener'e verecegim diyen, kemal kilicdaroglundan nefret eden chpli varsa son minvalde oylarini gidip muharrem ince'ye verdiler. anketlerin tümü bunu dogruluyor zaten.

  gercek; demirtas'in cumhurbaskani olma ihtimali neyse, meral aksener'in cumhurbaskani olma ihtimali de o kadardir.
 • meral akşener'in cumhurbaşkanlığı için şansının kalmadığı apaçık ortadadır. zamanında selahattin demirtaş'ın yüzü suyu hürmetine hdp'ye giden oylar da, chp'yi artık içine sindiremediği için akşener'i düşünenlerin oyları da ince'ye gidecektir. hatta artık akp'den yılmış olan aklıselimlerin oyları da ince'ye gidecektir.

  ve fakat; bu seçimlerde yalnızca cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz.

  tahminim şu ki, milletvekili dağılımında değişik sonuçlar göreceğiz. iyi parti'nin mv sayısı mhp'den ve tahmin edilenden fazla olacaktır. hdp'nin mv sayısı oldukça yüksek, chp'nin de tahmin edilenden az olacaktır.
 • meral akşener'in böyle bir şansı hiç olmadı
 • (bkz: muharrem ince'nin ikinci tura kalmasi)
  (bkz: muharrem ince'nin cumhurbaskani olmasi)
  (bkz: meral aksener'in cumhurbaskani yardimcisi olmasi)
  (bkz: millet ittifaki)

  koltuk sevdalisi olmayan insanlar icin cok da onemli olmayan olaydir.
 • meral akşener'in cumhurbaşkanı olmasa bile muharrem ince'nin yardımcısı olması türkiye'nin kurtuluşu için tek çözümdür. alabileceği oy ince'den az olsa da bugün akşener'in içinde olmayacağı bir iktidar, söz verilen kuvetler ayrılığı temelli parlamenter sistemi getiremez, getirse de denetim yeterli olmayacağından bir işe yaramaz.

  yani bugün akşenerin hiç şansının kalmaması, böyle sayıklayanlar da dahil, türkiye'nin hiç şansının kalmamasıdır.
  bu da tarihe bir nottur...
  edit: başlıkla ilgili bir bilgi düzeltildi.
 • akp&kılıçdaroğlu ortaklığının amacına ulaşmış sonucudur.

  erdoğan balkon konuşması yaparken alkışlayarak kutlarsınız.
 • oyum meral'e, ince seçilirse başkan yardımcısı falan olur
 • -ilk olarak bu nasıl bir ittifak, anlıyamıyorum hiç kimsenin birbirne güveni yok, birbirlerine destekten çok köstek oluyorlar ve olacaklar gibi duruyor.

  -meral akşener oğuzhan'ın sorusuna verdiği cevap "ince kalırsa erdoğan kazanır" bunu söylenmesini çok yanlış buluyorum siz bir ittifak içindesiniz ve ince elinden geldiği kadar kendini chp'den sıyırdı o artık tüm türkiye adayı sen böyle söyleyerek erdoğan'ı haklı çıkarmaktan başka bir şey yapmıyorsun.

  -keşke meral akşener diğer adaylara laf sokmaya çalışacağına kendisi herkesi kucaklaşa idi ama sen programın başında "ülkücüyüm ülkücüyüm" dersen nasıl herkesi kucaklamayı düşünüyor veya oy bekliyor. eline türk bayrağı kınası yapması falan bana hiç samimi gelmiyor, bana sorarsanız şansı yok dediği ince, gerçekten her kesime kucak açıyor ve daha samimi.

  babala tv programı için bugün yazdıklarım, bu başlığada uyuyor yazdıklarım o yüzden buradanda paylaşmak istedim.
 • şansı nasıl tanımladığınıza bağlı önerme. kastınız başkanlığı kazanması ise doğrudur, ama ince'nin tek başına kazanma ihtimali düşük olduğuna göre, kendisi devletin ilk başkan yardımcısı olma şansına nail olabilir mesela. her ne kadar kendisini sevmesem de, tirandan kurtulmaya yarayacaksa, yeğdir.