şükela:  tümü | bugün
  • gerek olmayan durum.
    kendisi gayet başarılı olmuştur. taraftarları %20 oyu var derken de, kendisi ben ikinci tura kalacağım derken de gerçekleri çok iyi ve net bir şekilde görüyorlardı.
    ne deseydi, oylarım %10 civarı mı deseydi.
    iyi parti bu oyları aldıysa bunun en büyük nedeni kendi başarısıdır.
  • 0'dan %10'a çıkarmış bir genel başkan istifa etmeye kalkarsa, ona oy veren seçmene ne açıklayacak?

bir de böyle düşünün
  • amk andavallarına bak hele. biri istifa etsin der, biri hitabeti zayıf der. bunları yazanlara baksan daha iki eliyle kıçını silemiyodur. gelmiş ilk seçimde barajı geçen partiye laf atıyolar bir de. mommy kovalasın sizi.
  • demokratik bir ülkede çoktan gerçekleşmesi gerekirdi. hem ortaya "ben başkan olucam, erdoğanı sadece ben yenebilirim" diyerek bu kadar büyük bir iddia koyacaksın, seçimden önce yapılmaya çalışılan bütün ortak aday planlarını elinin tersiyle iteceksin, sonra da yüzde 7 oyla partinin başında kalmaya devam edeceksin he mi? hem de kendi partinden bile 3 puan az oy alarak. böyle bir lider avrupada olsa sokağa çıkacak yüzü bile olmazdı. ama malum türkiye, herkes yolunu bulmuş. kendisini bulunmaz hint kumaşı mı sanıyor nedir.
  • kadın hazineden beş kuruşsuz seçime girip barajı aştı neredeyse. cumhurbaşkanı adını bile almadı ağzına bak. 3 gün uykusuz kalıp sabahın beşinde sandık başına dikti beni bile.

kızımı bi şehre yolladım kendim mahallede dikildim. o derece.

üç beş ağzı gevşeğe yar eder miyiz sanıyorsunuz?
  • demokratik bir ülkede kendisi mhp genel başkanı olacağı için olaylar sonsuz ihtimaller zinciri ile ilerlerdi ve muhtemelen istifa etmesine gerek kalmazdı.
    demokratik bir şekilde mhp seçime gitti ve akşener genel başkan oldu diyelim. akp-mhp işbirliği olmazdı. referandumda hayır kitlesine mhp oyları da eklenirdi. muhtemelen referandum hayır ile sonuçlanırdı. tayyip erdoğan şu an cumhurbaşkanı olmazdı. evet çıkar ise cumhurbaşkanlığı seçimi en iyi ihtimalle ikinci tura kalırdı. akşenerin kaliteli muhalefeti ile ak partiden iyi bir oy kopartabilirdi. unutmayın ekranda göremediğimiz, sürekli kötülemeye ve karalanmaya çalışılan bu kadın ve bu parti daha dünkü çocuk denecek seviyedeyken barajı geçecek oy topladı.
    diye devam eder. tabi bunlar normal, demokratik ülkelerde olur. bizde ise zorla genel başkan koltuğunda oturan yetmişlik başarısız bir dede gider tüm ülkenin bugününü ve geleceğini tek adamın eline ve vicdanına bırakır.
  • hazine yardımı almayan iyip: yüzde 10
    hapisteki selo'nun partisi: yüzde 11.5
    miting bile yapmayan mhp: yüzde 11.5
    hergün tv'ye reklam veren akşener: yüzde 7

bir de hazine yardımı almadı diye ağlamıyorlar mı, cidden cok ezik bu akşener tayfası. kadın daha kendi partisinin bile tam desteğini alamamış, ne konuşuyorsunuz. elbette, ilk fırsatta tarihin çöplüğüne gidecektir kendisi.

ayrıca bilmeyenerl için: hazine yardımı partilere verilir, adaylara değil. yani hazine yardımı almayan iyip yüzde 10 aldı, ama milyonlarca lira (belki daha fazla) bağış toplayan akşener yüzde 7 aldı. varın siz düşünün.
  • hazine yardımı partilere verilir adaylara değil diyenlere gelsin...

istanbul'a seçim sürecinde bir gün yolum düştü. sanırsın ki recep bey tek başına bir seçime soyunmuş. ondan başka afiş yok. bir iki küçük afişle selo başkan. bir iki pankartla meral hanım. muharrem'in esamesi yok.
  • istifa gerçekleşmiştir. ekşi sözlük'ü en etkin kullanan iyi partililer şu anda kurultayda mı nerede hiç ses yok.