şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yıllarca birbiriyle yarış halinde olan ve daha sonra azalarak ak parti ve chp içinde dağılan doğru yol partisi ve anavatan partisi'nin temsil ettiği merkez sağ yapının giderek meral akşener tarafında toplanması gerçeğidir.

    trakya, güneydoğu anadolu ve iç ege illeri, iç anadolunun doğusundaki niğde, nevşehir ile diğer başka örnekler vermek gerekirse aydın, zonguldak ve yozgat gibi eski merkez sağ seçmenin olduğu kısımlarda mitinglere katılımda neredeyse bindirilmiş kıtalar haricinde muharrem ince ve recep tayyip erdoğan ile yarışacak kalabalıklar görülünce insan o zaman anlıyor. özellikle edirne, diyarbakır, zonguldak ve aydın'da şok geçirilecek oylar gelebilir. tabii ki önemli olan taraf istanbul. o olmadan tüm illerin getireceği katkı ihmal bile edilebiliyor.

    bu nedenle chp'nin kemik olarak temsil ettiği yüzde on dokuza denk oyun üzerine katılan yüzde beş ile altı arasındaki oy ve ak parti'de temsil edilen yüzde yedi ile sekiz oy çok önemli. ve bunu akşener alacak gibi görünüyor.

    bu televizyonlarda bar bar bağıran anketçilerden de belli oluyor. daha önce ''yarın seçim olsa hangi parti'ye oy verirsiniz?'' temalı videolarda iyi parti söylemi, ben açıklamayayım memurum hareketleri, o bize kalsın beyanları ve niye soruyorsun bana tepkileri giderek artıyor.