• asla başlamaması gereken kampanya.

eğer anadolu partisi ve diğerleri gibi tabela partisi olmak istemiyorsa ekibiyle birlikte mevcut bir merkez sağ partiye geçip yönetimi almalıdır. istikameti bir avuç tatlı su milliyetçisi değil, merkez sağ seçmen olmak zorundadır.

(bkz: demokrat parti)
    (bkz: anavatan partisi)
  • parlamenter sistemin sona erdiğinin hala farkına varamamış kişilerin hezeyanıdır. önemli olan çatı aday belirlemektir. yeni bir partiye ihtiyaç yok.
  • (bkz: psp) gençlerin tamamını ikna edebilir.
    (bkz: püskevitine sıçarım partisi)
  • (bkz: meral ak parti)
    epey oy alır malum kesimden.
  • kısaltma çok önemli. möp olur mu mesela olmaz. hap olur mu olmaz. bip olur mu olmaz. söylenişinde bir kere "a" veya e sesli harfi olmalı. sonu da p zorunlu zaten. a olursa daha oturaklı, e olursa daha modern ve genç duruyor.

şimdi ikinci soruna geçiyoruz. e harfiyle milyon tane kısaltma var. erp, esp, özellikle yazılımcılar bütün kelimeleri bitirmiş.
    emp desen emeğin partisi gibi, olmaz. içinde e olmayacak.

içinde m veya a harflerinin bulunması güzel olur. oy tabanına tanıdık gelmek açısından.
    m de sessiz harflerin en oturaklısı zaten. millet kelimesi geçsin.
    ayrıca her tabandan oy alabilmek adına da sola yakın bir şeyler de çağrıştırmalı.

bu durumda benim adayım, olası açılımları da dikkate alarak

cmp:

uzun hali de cumhuriyetçi millet partisi

hem millet hem cumhuriyet var. ayrıca mhp'ye de gol olur, mhpnin eski adı cumhuriyetçi köylü millet partisi çünkü.

edit: benden önce bu öneriyi alissia yazmış. entelektüel mülkiyete önem veriyoruz, ben de kendisinin önerisinin altına imzamı atıyorum.
  • ismi önemli değil ama şu eksene oturtulmalıdır;

"alparslan türkeş : 'cumhuriyet halk partisi kurucusu gazi mustafa kemal atatürk’ün çizgisinden çıkmasaydı eğer, ben milliyetçi hareket partisi’ni kurmazdım' demişti.

milliyetçi hareket partisi de kurucusu başbuğ alparslan türkeş'in çizgisinden çıkmasaydı eğer, ben de bu parti'yi kurmazdım."
  • (bkz: ulusal egemenlik partisi)
    lakin yakında ulusal egemenliğimizi savunmak zorunda kalabiliriz.
  • kurultayı beklemeyip parti kurmak gibi bir hata yaparsa sonu anadolu partisi ile aynı olacaktır.

chp'ye emine ülker tarhan
    mhp'ye meral akşener

ülkeye bir kadın eli değmesinin zamanı geldi artık.
  • halkçı türkiye toplum partisi (bkz: http)
    tüm internete erişim engeli gelir valla
  • (bkz: merkezin ortası partisi)

sağa sola çok şaapmamak lazım..
hesabın var mı? giriş yap