şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
 • az bile söylenmiş, yüzde 20'lerin üzerinde olacağını tahmin ediyorum
 • ekşici piçler olmaz dediyse kesinlikle en az yüzde 14 olacaktır oy yüzdesi.

  tanım : olasıdır.
 • oy verebilme hakkim olduğu her secimde mhp ye oy vermis biri olarak, bu oluşuma sadece ve sadece, mhp den bir bok olmayacağını anladigim icin oy verebileceğimi düşünüyorum.

  aklimiz arada kaybolan (bkz: sinan ogan) agabey de.
  ardindan tum minnetimiz ile sayin (bkz: umit ozdag) bey de...

  lakin ben bu meral hanimi sevemedim... bir yanlışlık var bir yerlerde ama hala cozemedim...
  nerdeydi bu abla? nasil bu kadar hızlı ulkucu oluverdi. bahceli tabani bezdirdi, millet kacacak yer aliyor orasi ayri ama bu abla yoktu ki? nerden bir anda bu kadar yürüdü.

  (bkz: sevim, bak buralar karisacak birazdan)
 • "yavaş alsın saçı başı dağılmasın" demek istediğim ve dediğim
 • şimdi burda" 5558 göbek chp liyi ama akşenere vereceğim" diyenler, "doğuştan ülkücüyüm dedem de bozkurtmuş zaten akşenere oy vereceğim diyenler seçim yaklaştıkça eski partilerine kayacakkardır,
  velevki %20 aldı; pek bir şey değişmeyecek artık hükümet kurabilmek için %50 gerekiyor.
 • pek iyi pek güzel de meclisin özellikle 2019 seçimlerinden sonra ne işlevi olacak?

  ahmet olsa ne farkeder, mehmet olsa ne farkeder? ben mi bişeyi kaçırıyorum ya da görmüyorum? neden herkes meclisin ya da başbakanın bir işlevi varmış gibi konuşuyor? partiler filan da ne işe yarıyor onu da pek algılayamıyorum bu aralar. anlatın da öğrenelim gençler.
 • bu anketin doğru olması mümkün değil çünkü mhp'ye mv adayı olacak olanlar ve onların birinci derece akrabaları dışında oy verecek olduğuna beni kimse inandıramaz.
 • cem uzanın %7 aldığı ülkede doğru çıkabilecek anket.

  siyaset tıkanmış durumda. herkes yeni bir arayış içerisinde. seçimlere kadar dik durabilirse iyi bir alternatif olacağı düşüncesindeyim. dik durmaktan kastım ise şu

  biraz geçmişi hatırlayalım. has parti ak parti seçmenine göz kırptı, numan kurtulmuş ak parti saflarına alındı, koltuk verildi, tehlike atlatıldı

  anavatan ile doğru yol birleşti, demokrat parti kuruldu, iyi bir hava yakalamışken seçimlerden önce birden parti dağıldı.

  kısacası uzun zamandır seçmenin aradığı, seçime girecek güçlü bir alternif olabilir meral hanım. ilk yapması gereken ise seçime kadar sağlam kalabilmek. karşılarında kendinden olmayan herkese saldıran bir yapı var.
 • (bkz: kadının fendi erkeği yendi)

  yuru be meral reis!
 • ne meclisi arkadaşım? milletvekili olsan ne olacak, bir etkisi yok ki. 2019'dan itibaren kim c.başkanı olursa onun sözü geçecek, meclisin bir hükmü yok. ayrıca hükümet de meclise göre kurulmayacak. hala gelmiş meclis diyenler var.

  bu arada %14'e değil, çoğunluğa oynuyorlar.

  ayrıca objektif araştırma şirketinin ne kadar araştırıp da oran verdiği tartışılır. referandum için %62 evet diyen adamlar bunlar. amaç isabetli sonuç sağlamak değil de kamuoyunu yönlendirmek değilse nedir şimdi?

  amaç belli; "bunlar ancak %14 alır." diyerek nasılsa kazanamaz algısı yaratıp çaresizlik hissi yaratmaya çalışıyorlar. şimdiden buna başladıklarına göre bünyeyi epey bir tırsaklık sarmış demektir.

  ayrıca internet sitesini biraz karıştırın derim. sağda solda 404 veren ciddi bir kurumsal siteleri var.
91 entry daha