şükela:  tümü | bugün
49 entry daha
  • az bile söylenmiş, yüzde 20'lerin üzerinde olacağını tahmin ediyorum
  • % 30 larla 2002 de iktidar olan partinin de adını bilmiyorduk... hatta ampulü de çok çok sonraları gördük.

millette ciddi bir beklenti iddi bir enerji ciddi bir iyimserlik hakim bu oluşuma karşı. artık özlenen merkez siyaseti bu partide bulacak insanlar. başkanlık seçiminde ikinci tura kaldığı anda başkanlığı da alır.
  • hala bir dallama çıkıyor "milliyetçi fethullah partisi" falan yazıyor ve 30 küsur fav alıyor.

"ne istediniz vermedik"çi ampul partisi köpekleri ! eğer bu güne kadar bu kadının fetoş bağlantısı ile ilgili saç teli kadar mikron düzeyinde bir bağlantı, suçlayacak ipucu, bir delil bulsaydınız zaten yerin dibine sokardınız.

hani nerede akşenerin feto bağlantısı? nereden çıkıyor bu fetoş çamuru ağzınızdan düşürmediğiniz?

argüman belli. bir hedef belirlenir. eğer sol görüşlüyse "pkklı, dhkpcli", sağ görüşlüyse "fetocu" diye yaftalanır. ama bütün akepeliler sütten çıkmış ak kaşık !

bu ülkede feto köpeğinin destekçisi olmuş ve bu günlere gelmesini sağlayarak palazlandırmış tek bir parti var onu da siz çok iyi biliyorsunuz !

meral akşener bu ülkenin aydınlık umududur. atatürk'ün çizdiği yolda tekrar bu ülkeyi aydınlığa çıkaracak son kaledir. bunu da başaracaktır. bunu siz de çok iyi gördüğünüz için elinizden gelen tek saldırıyo yapıyor ve "fetocu" diye yaftalıyorsunuz ama yemezler. siz bunu yaptıkça daha da güçleniyor. kendini erkek sanan şerefsizler o güçlü kadının gölgesinde ezim ezim eziliyorlar !

yürüyedur meral hanım ! arkandayız !
  • ekşici piçler olmaz dediyse kesinlikle en az yüzde 14 olacaktır oy yüzdesi.

tanım : olasıdır.
  • oy verebilme hakkim olduğu her secimde mhp ye oy vermis biri olarak, bu oluşuma sadece ve sadece, mhp den bir bok olmayacağını anladigim icin oy verebileceğimi düşünüyorum.

aklimiz arada kaybolan (bkz: sinan ogan) agabey de.
    ardindan tum minnetimiz ile sayin (bkz: umit ozdag) bey de...

lakin ben bu meral hanimi sevemedim... bir yanlışlık var bir yerlerde ama hala cozemedim...
    nerdeydi bu abla? nasil bu kadar hızlı ulkucu oluverdi. bahceli tabani bezdirdi, millet kacacak yer aliyor orasi ayri ama bu abla yoktu ki? nerden bir anda bu kadar yürüdü.

(bkz: sevim, bak buralar karisacak birazdan)
  • "yavaş alsın saçı başı dağılmasın" demek istediğim ve dediğim
  • şimdi burda" 5558 göbek chp liyi ama akşenere vereceğim" diyenler, "doğuştan ülkücüyüm dedem de bozkurtmuş zaten akşenere oy vereceğim diyenler seçim yaklaştıkça eski partilerine kayacakkardır,
    velevki %20 aldı; pek bir şey değişmeyecek artık hükümet kurabilmek için %50 gerekiyor.
  • pek iyi pek güzel de meclisin özellikle 2019 seçimlerinden sonra ne işlevi olacak?

ahmet olsa ne farkeder, mehmet olsa ne farkeder? ben mi bişeyi kaçırıyorum ya da görmüyorum? neden herkes meclisin ya da başbakanın bir işlevi varmış gibi konuşuyor? partiler filan da ne işe yarıyor onu da pek algılayamıyorum bu aralar. anlatın da öğrenelim gençler.
  • bu anketin doğru olması mümkün değil çünkü mhp'ye mv adayı olacak olanlar ve onların birinci derece akrabaları dışında oy verecek olduğuna beni kimse inandıramaz.
  • cem uzanın %7 aldığı ülkede doğru çıkabilecek anket.

siyaset tıkanmış durumda. herkes yeni bir arayış içerisinde. seçimlere kadar dik durabilirse iyi bir alternatif olacağı düşüncesindeyim. dik durmaktan kastım ise şu

biraz geçmişi hatırlayalım. has parti ak parti seçmenine göz kırptı, numan kurtulmuş ak parti saflarına alındı, koltuk verildi, tehlike atlatıldı

anavatan ile doğru yol birleşti, demokrat parti kuruldu, iyi bir hava yakalamışken seçimlerden önce birden parti dağıldı.

kısacası uzun zamandır seçmenin aradığı, seçime girecek güçlü bir alternif olabilir meral hanım. ilk yapması gereken ise seçime kadar sağlam kalabilmek. karşılarında kendinden olmayan herkese saldıran bir yapı var.
98 entry daha