şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/iyipartimemes hesabının meral akşener'e hitabı.

şirin.
  • twitterda akşener'e hitap için kalıp haline gelen bir sıfat. ayrıca temel karamollaoğlu için - şeriat dede, şirin baba, muharrem ince için hipertansiyon reis, ince dady ifadeleri kullanılmaktadır.
  • bahsedilen şahısların tümüne lakap takarsın bir şey olmaz da malum zat'a malum kişi dediğin için vatan hainliğinden içeri alınırsın zaman zaman. öyle bir isimdir.
  • "reis, ümmetin lideri" gibi hitapların yanında, oldukça samimi, oldukça tatlı.
  • mazlumların mommy'sidir khaleesi.
  • seçilirse cumhurbaşkanı değil, cumhur annemiz olacaktır.

gerek ince, gerek akşener güven veren insanlar yolları açık olsun.
  • bu kadına olan sevgi beni çok umutlandırıyor.

güveniyorum meral anneye.

rte hiç bu kadar korkmamıştı meral anne. sadece bunun için bile çok teşekkürler.
  • milli degerlere saygili bir partinin ilk once "diline" saygili olmasi gerekmez miydi sadece soruyorum mommy ile anne/ana arasinda ne fark var?

ayrica cumhurbaskanligi adaylik surecinde olan basarili bir siyasetci ve doktorali bir kadina hala ev hanimi sakalari yapilmasi ki bunun kendi kitlesi tarafindan yapilmasi hic hos degil. ilgili gorsel
  • cumhurbaşkanlığı adayı meral akşener için kullanılan bir hitap şekli. ingilizce. türkçede meral anne, meral ana gibi bir anlamı var.

mommy ile anne/ana arasında ne fark olduğunu merak edenlere:

çok fark var.
    dağlar kadar fark var.
    kelimeler çok ama çok önemlidir.
    insan kelimelerle var olur, kelimelerle düşünür.
    bir türk de mommy demez anne der, ana der. yabancı dil bilen biri, ingilizce dizi izleyen biri, ingilizce "düşünebilen" biri olarak sizi bir fark algılamayabilirsiniz ancak ortalama bir türk'ün zihin haritasında mommy'nin yeriyle ana'nın yeri çok ama çok farklıdır.

lütfen yapmayın bunu. meral hanım'a mommy diye hitap etmek samimiyet, şirinlik, hoşluk filan değil doğrudan ve sinsice "yabancı, ecnebi" algısı yaratmaya, yabancılaştırmaya, ötelemeye, türk'lüğünden soyundurmaya yönelik bir tuzak. siz bunun farkında olmayabilirsiniz ama yarattığı tahribat büyük olur.
    yapmayın bu fenalığı.

"meral ana", "meral abla" işte o kadar!
  • bir daha duyulmayasıca iğrenç tabir. bir sonraki seçime kadar destekçilerinin yaşı kemale erince herhalde meral mommy’li seçim kampanyası yapmazlar.