şükela:  tümü | bugün
 • kadıköydeki şubesinde ilk defa böylesine küstah bir garsona denk geldiğimizi söylemeliyim. 15 dakika kokoreçi bekledik, dostum bakar mısın bizim kokoreç vardı diye sordum, istersen iptal edelim dedi. tavır takdire şayan gerçekten, iptal edip kalktık haliyle, böyle esnaflık mı olur merak ediyorum.
 • yediğim en köyü kokoreçi bana yediren dükkan. nevizade'de şubelerinde de alt katta tuvalette kapıya kadının biri koymuşlar, kolonya tutuyor, peçete tutuyor ee tabi para alıyor.
 • kadıköy'de geçen gün iki yarım balık istememizle başladı garson olacak ayarsızın tavırlarına tanık olma maceramız.
  iki yarım kokoreç geldi, "bunlar ne biz kokoreç istemedik, balık istedik" dedim bu gevşek de "yok hayır iki yarım dediniz balık diye belirtmediniz" dedi. e bu durumda kokoreç diye de belirtmemişiz di mi. yok ama neymiş iki yarım dedin mi kokoreç olurmuş o, balık diye belirtmemiz gerekiyormuş. o zaman iki yarım isteyen müşteriye kokoreç mi balık mı diye sormanız gerekiyor di mi kardeşim? ilk gidişim de değil iki balık derim hep kokoreçini sevmem. ama balık demiştim yahu diye diretmenin manasızlığını, adamın hal hareketini görünce anlamıştım.
  evet olabilirmiş ama balık diye belirtmemişim. bak şimdi ilk cümleden sonra geri götürmesi gerekirken tepende dikilmiş cevap yetiştiriyor. hani bekliyor ki tamam neyse ver deyip kabul edicez getirdiğini. etmedik tabi.
  ondan sonra inadına yapar gibi bizden sonra gelenler balık alabilmelerine rağmen 15dk.dan fazla süre bekledik iki yarım yiyebilmek için. resmen gözümün içine baka baka her işaret ettiğimde, ha tamam pardon getiriyorum işaretleriyle oyaladı aymaz herif.

  bir de kokoreçi itelemeye çalışırkenki üslubu için ne bu azarlar gibi konuşmalar dediğimde "yaa yok tabi olur mu öyle şey efendim" diyor ama suratta ki siklemez ifadeyi görecen. ağzından çıkanla, ses tonu ve surat ifadesi tam bir oksimoron örneği.
  haftada bir iki uğrardım ona da gerek kalmadı.
 • kadıköyde bulunan en iyi kokoreç yapan mekandır benim için. ayrıca arkadaşlar arasında buluşma noktası bile olabilir, mercanın sokağındayız gibilerinden.
 • gece gece aklima duserek kokorec buhrani gecirmeme sebep olan mekan. olsa da yesek.
 • ucuz işletme.
  fiyat anlamında değil, dandik olmasından dolayı söylüyorum bunu.
  beyoğlu balık pazarındaki şubede hem tuvalet paralı, hem %10 servis ücreti yazıyorlar hesaba.
  2 yarım kokoreç söyledim altı üstü, neyin servis parası bu acaba. nezih bir yer olur anlarım da uyduruk bir kokoreççide servis ücreti nedir.
  tez zamanda batmanız umuduyla.
  tuvalette 1 lira bu arada.
  lokantada tuvalet paralı olur mu demeyin hiç, oluyormuş meğer.
  sanırsın dinlenme tesisi.
 • beyoğlu subesinde suriyeli caliştiran mekan. maliyetleri düşürmüşsün daha neyin % 10 servis ücretindesin, ben gidip alayım mutfaktan tabakları. ama tabi ankara'dan gelince midye tavaları güzel geliyor insana. birde balıkçıda kokoreç mi yenir lan, gidiceksin ankarada aoç'de yiyeceksin kokoreçi.
 • yağlı tavada tangır tungur kokoreç seviyorsanız. kadıköy şubesinin yanındaki sargın kokoreç'ten yiyebilirsiniz. servisi daha iyidir. çevirme kokoreç için kokoreççi adem usta'yı tek geçerim.
  edit: adem ustanın başlığına baktım da o da düzen kokoreççisi olmuş. siz gidin izmir'de yiyin kokoreci.
 • şu an kadıköy şubesinde demlendiğim mekan.

  1994'ten beri ara ara gelirim ve daha yamuğunu görmedim. kokoreçi şampiyon gibi ağır bahararlı değil, midye tava harika, birada seçenek olmaması dezavantaj tabi.
 • aklımın kaldığı işletme.

  öncelikle midye dolması harika ama konu bu değil,

  dün saat 9 da gittim midye dolma söyledim, enfes her zaman ki gibi tam yiyecem sağıma bi döndüm hoş bir kızın gözlerine denk gelip kitlendim abi. ardından her bir midye dolma sonrası dönüp baktım. her seferinde göz göze geliyoruz bir süre sonra artık dolmayı boş vermiş tamamıyla birbirimize bakar olduğumuzun farkına vardım.

  gel gelelim kızlar hesabı ödeyip kalktı ve hala birbirimize bakıyorduk. ama ben korkup gidip konuşamadım
  uzun lafın kısası çok pişmanım.