• ufacık ufacık mercan taşlarından yapılmış, turuncu-kırmızı arası renkteki kolye.
    bana geçmişi hatırlatan, tarih kokan yegane takı...
  • nurseli idiz in oynadığı star da birkaç defa yayımlanan türk filmi.
  • üvey anne konulu türk filmi, seyfi adlı bir karakter vardır filmde kafiyeli konuşan, filme ayrı bir hava katar
    severim kafiyeyi
    çekerim enfiyeyi
    içerim badeyi
    şekerim al bu beyi
  • bir kiz bir erkek olmak uzere iki kardesin uvey annelerinden gordugu eziyeti konu alan nurseli idiz filmi.
    adeta kemalettin tuğcu eseridir (ki belki de oyle, bilemiyorum).
    oynayan kiz cocugu surekli agliyordu, gereksiz olarak aklimda kalan detaylardan biri.
  • ölmüş annesinin mercan kolyesini yanından ayırmayan bir kız çocuğu ve erkek kardeşinin üvey anne zulmüne uğramasını konu alan aynı isimli kemalettin tuğcu kitabıdır. çocukluk dönemi tramvalarımızdandır.
  • kemalettin tuğcu'nun türk çocuklarını kelimelerle travmatize etmenin yetersiz kaldığına inanan bir grup tarafından türk çocuklarını görsel olarak da travmatize etmek amacıyla çekilmiş tv filmi.
  • atilla olgaç yardırmıştır bu filmde. oyunculuğu resmen oskarlıktır.
  • nurseli idiz'den cocuklugumdan beri korkmami saglamis filmdir.
    cocuk oyunculari evire cevire dovdugu, kizgin sularla haslayip derilerini kabarttigi sahneler aklima geldikce hala icim ezilir.
    yillar boyunca o kadar cok izledim ki, her tekrarini gordugumde, hala unutamiyorum "annemden kalan son hatira mercan bir kolye bana, o da paramparca avuclarimda" sarkisini...
    keske +18'ler, "siddet icerebilir", "cocuklar icin uygun olmayan icerik" gibi ibareler doksanlarda da olsaydi da el kadar cocukken psikolojimiz bu denli bozulmasaydi
  • ödül alması gerektiğini düşündüğüm bir tv filmi
  • star tv yapımı televizyon filmi. aynı üvey baba dizisi gibi bende travma yaratan yapım. kemalettin tuğcu'nun eseri zaten travma yaratmama gibi bir lüksü yok anasını sattığımın filminin.

bilmiyorum ama sanırım o dönemde star tv'nin başında çocukları sevmeyen bir ibiş vardı habire böyle travmatik işler yapıyordu. mesela ciguli'nin dizisinde de kızını kaçırıyorlardı. sonra üvey baba vardı, küçük besleme vardı...

not: mutlu musun lan ibiş bak senin büyüttüğün çocuklar ne hale geldi sayın amınoğlu.

edit: arkadaşım @zampara ferit sağolsun iki arkadaş'ı hatırlattı onun da ayrı bir yeri var. ayrıca bu dizi ve filmlerin ortak yönünü söyledi hepsinin yapımcısı tunca yönder. kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap