şükela:  tümü | bugün
 • ak-it.
 • ak troll, engelleyin gecin.
 • halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kripto fetöcü.
 • ekrem imamoğlu'nun istanbul beylikdüzü'nde yaptırdığı kıbrıs anıtı'na "makarios heykeli" diyerek sanki ekrem imamoğlu bu şahısa ilişkin bir saygı anıtı diktirmiş gibi algı kasmaya çalışan zavallı aktroll.

  bakalım kktc'nin kurucu cumhurbaşkanı rauf denktaş'ın kızı bu konuyla ilgili ne demiş

  bu da nick altında dursun ki paranı kestiklerinde görüp utanırsın belki.
 • para karşılığı yapanlardan biri. "reserved" bakınızı girip 19 saatin sonunda ancak düzeltebilmiş olmasına rağmen karşısındakinin dunning-kruger etkisinde olduğunu iddia etmektedir.*

  bu aktroll denktaş ailesinin fikri ve sanat anlamında bir yetkinliği olmadığı için kıbrıs anıtı hakkında yorum yapamayacağını iddia etmekte. zaten biliyorsunuz ki bir anıt hakkında yorum yapmak için önce kursa gidip lisans almak gerekli ülkemizde. hatta bu aktroll de bu lisansı aldığı için kendini birinci dereceden tanıkların üstünde görüp yorum yapabiliyor.*

  bir diğer iddiasında da kıbrıs anıtı'nın açılması için rauf denktaş'ın ölümünün beklendiğini iddia etmiş. bu yalanı da şu basit yöntemle yüzüne vuralım:

  - rauf denktaş'ın ölüm yılı: 2012
  - ekrem imamoğlu'nun beylikdüzü'nde göreve gelmesi: 2014

  bu aktroll sürekli, makarios'un eli kanlı bir katil olduğunu söyleyip durmuş. aklı sıra makariosçu ve makarios karşıtı şeklinde iki cephe oluşturacak. makarios tıpkı eoka mensupları gibi bir katildir, doğru.

  "heykelin lokasyonu çok ilginç. beylikdüzü neresi kıbrıs neresi?" diyen aktroll eminim bu sorunun da cevabını biliyordur. ekrem imamoğlu 2 yıl kadar yaşadığı kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti, onun kurucu cumhurbaşkanı rauf denktaş ve adada savaşan türk askerinin hatırası için kıbrıs anıtı'nı yaptırmıştır. şimdi bu anıtın tamamında ne var bir bakalım:

  geniş açıdan anıt
  denktaş - türk askeri - denktaş'ın şiiri

  ender denktaş'ın makarios için kktc'nin kuruluş sürecindeki başrol oyuncularından biri demesi skandalmış aktrolle göre*. hayır yani tarihte makarios diye biri yoktu, makarios aslında hiç o masaya oturmadı da böyle birini ender denktaş mı uydurdu ki skandal olsun?

  kıbrıs anıtı'nda neden makarios yer alıyor?

  bunun cevabını da bizzat imamoğlu'nun sözleriyle aktarayım da yorum yeteneğinden mahrum kalmış aktroller niyet uydurmaya kalkmasın:

  ""tarihi bir sürecin anlatıldığı anıtta, "benim iki bayrağım var" şiirini göremeyenler, masaya yumruğunu vuran dr. fazıl küçük'ü fark edemeyenler, zafer kazanan türk askerini görmezlikten gelenler, makarios'un masaya oturmak zorunda bırakıldığını analiz edemeyenler, rauf denktaş'ın dik ve vakur duruşuna yüklenilmesi gereken anlamı bilerek yüklemeyenler pek tabii ki kasıtlı olarak ve cahil bir yaklaşımla 'imamoğlu makarios'un heykelini dikti' diyeceklerdir. böyle düşünen ve nezaketsizlik örneği göstererek güzel bir çalışmayı karalamaya çalışanlar hem cahil hem de görgüsüzüdür. onları muhatap bile kabul etmem."

  makarios için anıt diktiler yalanını ortaya atan kim?

  mustafa kemal düşmanlığı üzerinden, islamcı geçinen gençlerin parasını tırtıklayan birkaç zavallının "derin tarih" oluşumuna mensup biri: mücahit birinci

  bu şahıs, yavuz bahadıroğlu olarak tanınan meczup niyazi birinci'nin oğlu. çok isteyen internetteki çeşitli kaynaklara bakıp baba oğlun ne kadar çok leş açıklaması olduğunu görür. fetö artıklarından da başka bir şey beklenmez.

  bir de şu yunan gazetelerinin iddialarına takılan aktrolle şu videodaki düğün sahibinin ve düğünde nikah şahitliği yapan "dostların" kim olduğunu öğrenmesi için yardımda bulunalım:

  oğlan sizin kız sizin yunan da sizin dostunuz

  kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti'nin bir türk devleti olduğunu söylemekten aciz kimseler kalkmış devleti kuran zihniyete iftira atıyor.
 • ekrem imamoğlu'na önce heykeli diktirmek için denktaş'ın ölümünü bekledi iftirasını atıp sonra da " zaten ben bekleyenin makarios ekrem olduğunu söylemedim." diye geri vites yapan paralı*. "gereksiz yerlere link vermiş" diyen aktrollün beynindeki bağlantılar zayıf olduğu için basit ilişkileri kuramıyorsa biz ne yapabiliriz acımaktan başka? arada başka entry girmeye zamanı olan bu paralı herhalde o arada çalışmıyordu*.

  beylikdüzü belediye başkanı neden istanbul'a kıbrıs anıtı dikiyor, diyebilecek kadar da başarısız bir demagogtur. kıbrıs anıtını izmir'e dikseydi de bahaneleri olacaktı. kıbrıs'a eli kanlı papazın hatırasına bir heykel dikmediği için de bu noktada bir sorun yok.

  "laikçi" diye bir aktroll uydurması sözcüğü kullanıp ama ben aktroll değilim diye zırlayıp duruyor. tersten okuyup "içkial" şeklinde sübliminal mesaj olduğunu iddia edecekler diye bir taraflarından uydurdukları kelime kendilerini ele veriyor.

  kıbrıs davasının sahibi tüm türk milletidir, sadece rauf denktaş değil. tek adam yalakalığı bu güruhun ruhuna bu kadar işlemiş işte. ender denktaş'ın sözünün geçmedi yerde fetöcü mücahit birinci ve aktroll mercasel'in sözü yeterli yetkinlikte olur doğal olarak.

  dönemin protokolünden habersiz bir biçimde fesli deli ahlaksızlığıyla ismet paşa'ya ve eşine saldıran bu aktroll yunan başbakanının protokol gereği olmadığı halde* emine erdoğan hanımefendi'yi öpmesi hakkında ne düşünür acaba?aktrollün, albayrak düğünündeki detay dediği de yunan başbakanı karamanlis'in nikah şahidi olması. harbiden detaymış.

  tamamına yakını fetöcü olan akp'nin sosyal medya tetikçileri tarafından açılan fetögercekleri sitesini kaynak olarak vermesi bile bu şahsın aktroll olduğunun kanıtıdır*.

  akp'nin yancısı -daha düne kadar insandan saymadıkları- ülkü ocaklarının başkanının yaptığı açıklamayı koyup da alperen ocakları başkanının açıklamasını da görmezden gelmek tam bir aktroll eylemi:

  açıklamanın haberi

  dedesi istiklal savaşı'nda çarpışan adam türk olduğunu aktrollere kanıtlamayınca haspam galeyana gelmiş. kendini fazla önemsemekten oluyor bunlar. para verilip öttürülen bir avuç serseriden ibaretsiniz yahu.

  bülent ecevit madem fetöcü, o halde neden yargılamıyorsunuz? zamanında ölüleri mezardan davet edip oy kullandırmışlığınız var fetö elebaşıyla. bu sefer de yargılamak için çağırın. ancak öncelikli olarak "benim zamanımda palazlandılar." diyen parti yöneticilerinizden başlayın da hakkaniyetli bir sıra olsun.
 • engelleee.
 • (bkz: #90740571) atatürk'e diktatör diyerek hakaret eden kişi.engellemekle kalmamalı şikayette edilmeli.
 • #95875956

  matbaa çıkışlı bir başka troll. laikçi'den sonrasını okumayın. makarios ekrem demiş bir de...