şükela:  tümü | bugün
  • koltuklarında kül tablası bulunan, 302 mercedes ile seyahat etmiş, hâlâ son derece sağlıklı olanları da bulunan efsane nesil.
  • içerisinde sigara içilirdi bunların, o dönem yasak yoktu inanabiliyor musunuz gençler. zamanında kayseri bursa arasında bu şartlar altında yapılmak zorunda kalınan bir yolculukta 5 kez istifra* etmişliğim vardır. düşün artık son 3 seferinde midede zaten birşey kalmamış ama hala... düşünmesi bile kötü etti beni sabah sabah ya, vazgeçtim sen düşünme. bi de bunlarda torba ile su verilirdi yanında küçük pipeti olurdu onunla torbayı delip suya ulaşırdın, hey gidi.
  • (bkz: teker üstü)
  • suyu siseden degil plastik bir torbamsi seyden icmis nesildir. pipeti vardi bu plastik seyin. oyle icilirdi su.
  • yol yorgunlugu nedir cok iyi bilen ve uyesi oldugum nesildir.

daha sonra o 403 ler cikti.15-16 saatte gittigimiz yol 11-12 saate dustu.o zamanlarda yolculuk icin bir devrim sayilirdi.simdiki sartlarla karsilastirdigimda 403 kulustur kaliyor.isinlanmayi da gorursek sasirmam.

mesajlar uzerine edit:303 ve 304 ude gordum arkadaslar ama cok kullanilmadi diye kalmis hatirimda ve bu 403 un 302den sonra cikmis olmasini degistirmez.en cok 403 u hatirliyorum.303 ve 304 un 302 den pek farki yoktu ama 403 le cag atlamistik.
  • 303 olunca sevinirdik. hey gidi günler.
  • motor sesine hala hayran olurum. sonra o 302 s ler çıktı. daha köşeli kasaları vardı, denk gelirse sevinirdik. su torbalar da gelirdi de, bursa uludağ seyahatte çoğu zaman cam şişe erikli su verirlerdi. altın değerinde olduğu için muavinden arada su istemek cesaret isterdi.
  • 40 yaşını devirip 50'ye merdiven dayamış nesildir.
  • (bkz: mercedes 302s)
  • o302 yi hayal meyal hatırlarım ama o302s le bol bol gidip gelmişliğim vardır 80 li yılların dumanaltı otobüslerinde.