şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her ikisi de bu iki premium markanin giris seviyesi ve en ucuz compact hatchback modelleridir. her iki otomobilin de orta donanimda versiyonlari 80-85 bin tl civarindadir. bmw arkadan mercedesin bu yeni modeli ise önden çekişlidir.
 • galibi belli karşılaştırma.

  (bkz: volkswagen passat)
  (bkz: opel insignia) (10 numara 5 yıldız)
  (bkz: peugeot 508)
  (bkz: renault latitude)
  (bkz: honda accord)
  (bkz: toyota avensis)
  (bkz: ford mondeo)

  evet, forumlarda o paraya şunu al diyen büyük ekiptenim. maaşı iyi sayılır, tavsiye ederim.

  (bkz: o paraya öküz alırız)
 • gerek güvenlik, gerek donanım bakımından muhteşem bir araç. çekişinde, gazı kapışında kusursuz,ön konsol olarak gözünüze çok güzel hitap ediyor.kesinlikle oyum chery kimodan yana.
 • mercedes a serisinin türkiye'de bmw 1 serisinden neredeyse 2 kat fazla satarak kazandığı kıyaslama.
 • hep bmw kullanmis bir kisi olarak (e46,e53,e60) soyleyebilrim, mercedes kesinlikle daha guzel gorunuyor.
 • mercedes a 180 cdi'de renault motoru vardır evet. ama bmw ise 1.16d'de psa grubunun kullandığı dizel motoru kullanır. hani bizim kompakt fransızlardaki meşhur hdi motor var ya, işte ta kendisi. ki benzinli 1.6'lar da, 1.6 turbolar (mini cooper s'te kullanılan motor da mesela) da psa grubundandı.

  prestijli ve asıl süksesini büyük boyutlu ve büyük hacimli motorlarla yapan bu firmaların, kompakt sınıf pazarından daha fazla pay almak için çıkardığı modellere 0'dan küçük hacimde dizel motor veya benzinli motor tasarlaması maliyet gerektiğinden, en doğru karar da zaten işin uzmanlarıyla ortaklık kurmak. kazan kazan meselesi.

  bilgilendirme amaçlı içerik arttırımı için edit:
  prestijli firmalar böyle motor alma operasyonlarını ortak geliştirme olarak nitelerler. araba dergilerinin de kullandığı bir terimdir bu. mesela mercedes a serisinden yola çıkalım. kullandığı motor renault'un 1.5 dci'si evet. ama mercedes bunu alır, kendi kalitesine uyarlar, kapasitesini arttırır, motor adını ve kodunu kendi fabrikasında kullandığı şekilde ayarlar. ayrıntılı bilgi için mercedes hakkında;

  (bkz: #30860592)

  bmw için ise örnek;
  http://en.wikipedia.org/wiki/prince_engine

  hooop oylama sonrası bir edit:

  ---bmw 114d, 116d, 118d, 120d ve 125d yani kısacası f20 kasa 1 serisinde kullanılan tüm motorlar bmw'nin kendi geliştirdiği n47 motor ailesine ait. "ama bmw ise 1.16d'de psa grubunun kullandığı dizel motoru kullanır." demişim yukarıda biri uyarmadan kendimi patlatayım madem. ileride bu motor toyota corolla verso'da kullanılacak.

  ---ancak 114i, 116i, 118i versiyonlarında kullanılan n13 kodlu bmw motor ailesi psa ile geliştirilmiş motordur aslen.

  --- mercedes a180'in 1.6 turbo benzinli motoru (m270 kodlu) ise firmanın kendi geliştirdiği bir ürün olmakla beraber a180 cdi'miz 1.5 renault motoru.
  http://media.daimler.com/…549054-0-1-0-0-0-0-0.html

  özet: herkes birbirinden motor alır, çok takmamak gerek...
 • mercedes 7g-dct 7 ileri çift kavramali şanziman kullanirken bmw'de zf8 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü şanziman bulunmaktadir.
 • dış ve iç tasarım olarak a180, motor ve performans olarak bmw 1.16'nın kazanacağı karşılaşma.
 • nedendir bilinmez ama bmw nin 1 serisinin türkiyede ikinci elde pek tutmaması mercedese yönlendirebilir.. bana göre mercedes bi kaç adım önde gibi hem kasasının bmw ye göre daha güncel olması hemde 2.elde bile gayet güzel satışının olması...
 • her halükarda üstelik tüm disiplinlerde a 180 üstün geldiği karşılaştırmadır. bunun ölçüsü satışlar ise sadece rakamlara bakmak yeterlidir. 116 içine bindiğinizde darlığı ve diğer malzemeleriyle size bir 1 serisinde olduğunuzu sürekli hatırlatırken a180 e geçitiğinizde acaba bir üst sınıftaki c180 bdemiyim hissi yaratıyor. malzeme kalitesi ve görünüş olarak zaten mercedes.