şükela:  tümü | bugün
  • yeni model mercedes a serisinin dizel motorlu seçeneği.

http://www.mercedes-benz.com.tr/…aldata/models.html

1461 cc, 260 nm tork üreten motor ile 0-100km hızlanmasını 11,3 saniyede tamamlıyor. şehir içi ortalama yakıt tüketimi 4 lt / 100 km.

fiyatı ise şuan itibariyle;
    prime paket: 68,900 tl
    sytle paket: 74.700 tl

kendisinin şuan baş rakipleri olan a3 sportpack 1.6 tdi 78,858 tl'den, bmw 116d 70,190 tl'den satılmaktadır.

şuan için otomatik vites seçeneği bulunmamaktadır, ancak rakiplerinden bmw'de de otomatik vites seçeneği yoktur.

özetle, rakipleri bu fiyatlar ile devam ederse önümüzdeki seneler içerisinde bu segmentteki liderliği alacak araç olmuştur.

not: bu entry araç canlı görüldükten sonra yazılmıştır.
  • kaputunun altındaki 1.5 dizel motor renault'dan tanıdığımız 1.5 dci motorun ta kendisidir.
  • bmw 116d nin kaporasını verdikten sonra lansmanı yapılan araç.
    kaporayı yakma pahasına inceledim, test sürüşü vs yaptım. hatta bmw den aldığım paket modifikasyon ile kıyasladık mercedesteki satıcıyla beraber.
    kasa zaten eski 116 kasası. aynen uyarlanmış.
    şu anki bmw 116 ya göre küçük.
    işçilik ve malzeme mercedes e yakışmayacak kadar kötü.
    motor performansı da düşük kaldı.
    belki bi yarım litre az mazot yakması artısı o kadar.
    sonuçta kaporayı yaktığım halde benzer donanımdaki paketi hala 1500 tl avantajla alabiliyordum. üstelik hemen teslim. bmw yi daha alamadım. 15-20 günü var.
    ama almadım. ikisini inceleyince arada ciddi kalite farkı var.

peşin not: kalite farkı bmw mercedes arası değil. yanlış anlamayın. a serisi ile 1 serisi araçlar arası.
  • dizel modelinin 100.000 kilometre (5 yil) kullandigimizi varsayarsak karsimiza cikacak maliyeti hesaplanmistir.

http://yuzbin.net/a180cdi/
  • night train to lisbon filmiyle tanıştığım araç. modeli buydu sanırım. hayalim haline geldi artık durmak yok alana kadar.
  • 2014 modelini henüz dün aldığım otomobil. renault motoru varmış dedilerdi, moralım bozuldu. koca mercedes gidip renault motorunu niye kullansın arkadaş? kaputu açtım baktım hayvan gibi motor; nah bu kadar mercedes arması da var. gözel araba genjler, karıştırmayın...
  • bok gibi otomobil beyim afedersin. yaptık bir hata işte.
  • fakir mercedesi.
  • eksiduyurunun favori arabasi. her kim araba tavsiyesi istese hemen bir a 180. ne merakliymissiniz arkadas.
  • bu da tutmazsa tüplüsünü çıkartırlar herhalde. tüpü de aygaz dan aldık mı..