şükela:  tümü | bugün
 • mercedes firmasinin efsane sedan aracı. 2014 yılında yeni kasası çıkacağından bu dönemde alınmamasını tavsiye ederim.
 • 2014 yılında satışa sunulacak olan yeni kasasının (w205) iç mekan görüntüsü yayınlanmıştır.

  kaynak: worldcarfans.com
 • eğer yayınlanan iç mekan görüntüleri gerçekse a ve cla serilerinde olduğu gibi, aracı satın alan kişi tarafından mediamark'tan alınıp sonradan eklenmiş gibi duran ekranın çok sırıttığı araç. sanki aracın iç tasarımı yapılırken ekran unutulmuş sonra bu durum farkedilip mevcut tasarımı bozmadan üzerine eklenmiş gibi. koskoca mercedes'sin hiç yakışmış mı allah aşkına?
 • iç mekan görüntülerinden sonra ilk resmi karoser fotoğrafları basına sızdı.

  tasarım dili beklenildiği gibi a serisi ile başlayan çizgiden yürüyor. profil detayları yeni led tasarımlı farlar ile tipik mercedes çizgisinde bir araç olmuş. bilhassa sportif ızgara seçeneğiyle oldukça şık olacak gibi görünmekte.

  iç dizayn ise benim bir türlü sevemediğim sonradan oturtma ekranlı orta konsol ekolünde devam ediyor. sadece a serisinin başına gelen bir talihsizlik olmasını umarken aynısını c serisine de uyguladılar. büyük tip ekranın kullanıldığı resmi fotoğraflarda bile kötü görünen ekran ülkemizde büyük çoğunluğu navigasyon özelliksiz gelecek olan araçlarda daha kalın çerçeveli ve küçük ekranlı gelecek ve iyice çirkin bir görüntü oluşturacak. kalın çerçeveli sonradan monte ekran dizaynına mercedes neden geri döndü anlamış değilim.

  ekranı saymazsak iç dizayn iyi olmuş. tabi resmi fotoğraflarda en değerli malzemelerle yaratılmış profesyonel fotoğrafları görüyoruz. baz donanımlarda nasıl bir iç mekanla karşılaşacağımızı göreceğiz.
 • 2014 ocak'ta tanıtılıp, mart'ta satışa çıkacak olan araçtır; mini s class olarak lanse edilecektir.
 • cla'nın tipine ve parasına kanıp alanları çok üzecek bir tasarımla gelen araç.
  daha oturaklı, daha kaliteli, daha sorunsuz olur yüksek ihtimal cla'dan.
  artık o bir küçük s serisi.

  http://www.worldcarfans.com/…exterior-photos-leaked
 • vay be dedirten yeni kasayla gelecek olandır.hayallerdeki arabayı değiştirmiştir.
 • eğer bu araba 40 bin euro'ya satılırsa piyasayı ciddi sallar. araba cidden şık. motor filan renault olacakmış ama kimsenin umrunda olmaz bu. önünde eşek kadar yıldız var boru mu lan. 80-90 bin tl'ye golf satanlar utansın.
 • mercedes benz türkiye yaklaşık iki yıldır fiyatlandırmasını euro değil türk lirası üzerinden yapıyor; 2014 ocak'ta duyurulup mart gibi satışa çıkacak olan mini s class olarak adlandırılacak w205 kodlu c serisi ise 130.000.-tl civarında satışa çıkacak. malum e180'in şu anki baz fiyatı 147.000.-tl civarında. yeni gelecek modeli, s serisinin küçüğü gibi düşünün, peynir ekmek gibi satacağını düşünüyorum.
 • 2014 kasası çok çirkin olan araç. mini s serisi deniyor da c serisinin de kendisine özgü bir yeri vardı, mini s serisi madem gelecekti ona da ayrı bir klasman açıp bu aracı piç etmeyeceklerdi. bir önceki c180'i uzun süre kullanmışlığım var ve aracın fiyatına, sınıfına göre çok güzel olduğunu düşünüyorum. gerçi f30 kasa bmw 3 serisinden ağır bir tokat yerdi, geçen sene yedi de ancak yeni ve güzel bir tasarımla, çizgileri bozmayıp modernleştirerek çok güzel işler yapabilirlerdi.

  bu aracın iki dezavantajı var gözümde. birincisi eski c serisinin başlangıç fiyatından daha yüksek fiyatlandırmayla satılacak oluşu. bu ezeli rakibi 3 serisinin elini güçlendirecek bir hamle olur ki zaten kötü olan gidişi daha da kötüleştirir bence. ikincisi de mini s serisi denmesine rağmen içinin rezalet oluşu. a serisi çıktığı gün bir heves gidip inceledim ancak o ekran ve havalandırma kanalları nedir yahu? ekran e serisindeki veya bir eski c'de olduğu gibi güzelce konumlandırılamaz mıydı? sonradan takılmış navigasyon ekranı gibi eğreti duruyor şu anda. olmamış bence be mercedes, 2009'dan beri yaptığın atakları geri alıyorsun bence.