• geçen günlerde kısa bi süre sürücü koltuğunda oturduğum ama pek memnun kalmadığım otomobil...

aracın hızlanması idare eder ancak yol tutuşunun oldukça kötü**, iç alan dar*, ön konsol karışık*... ne yalan söyleyeyim resmen kendimi astra kullanıyomuş gibi hissettim... bu aracın neden bu kadar tuttuğunun tek bir izahı var arkadaş o da fiyatı ...

bir de bu araç genç aracı efem, 50 yaş üstü amcalar bu aracı tercih etmesin keza onlara baya bi küçük gelir...
  • bir senedir bir c180 kullanicisi olarak soyleyebilirim ki, yol tutusu gercekten cok kotu bir arabadir. ozellikle hafif tumsek\cukurlu bir yol ise got atmasi inanilmaz hissediliyor. araba altinizdan kayacak gibi oluyor. bu his bence o kadar kuvvetli ki virajlarda falan tumsek varsa cok yavasliyorum ki sikinti cikmasin.
    bu yuzden mercedes e sikayet e gittim hatta ve bir kac farkli arabayla test surusune ciktim ve anladim ki arkadan itis falan derken butun c serisi bundan muzdarip. isin komigi c serisi surenlere soruyorum, alismislar herhalde ki normal buluyorlar bunu ve yadirgamiyorlar.
    bunun haricinde, icinden, klimasindan, telefonlar uyusmasindan, benzin yakmasindan ekseriyetiyle memnun oldugum arabamdir. hala da tipini cok begeniyorum.
  • mercedes benz'in s serisi alamayan e serisi sahibi patronların çocuklarına şeker olsun diye üretilen seri. hiç bir mercedes ustası (çok zor bulunur), hiç bir satıcı c serisini önermez. özellikle 5 - 6 yaşındaki mercedesi'ni bu seri ile yenilemek isteyen kişileri açık açık mağdur eder. c serisi geçmişten bugüne hep en ucuz seri olmuştur (sedanlar içinde). misal; 95 model e serisi ile 2001 model c serisi aynı fiyattaysa ben bu işten kıllanırım. ayrıca ikinci el sitelerinde daha 100.000 km görmemiş motoru dahi açılmamış arabaları yaşını doldurmadan satıyor insanlar. hem 90.000 türk lirasına 2011 - 2012 model mercedes mi olur, edep yahu!
  • yeni nesil turbo beslemeli 1,6 lt. 156 hp'lik motoru sedandan sonra coupe ve estate** karoser seçeneklerinde de sunulmaya başlanan otomobil.
  • mercedes firmasinin efsane sedan aracı. 2014 yılında yeni kasası çıkacağından bu dönemde alınmamasını tavsiye ederim.
  • 2014 yılında satışa sunulacak olan yeni kasasının (w205) iç mekan görüntüsü yayınlanmıştır.

kaynak: worldcarfans.com
  • eğer yayınlanan iç mekan görüntüleri gerçekse a ve cla serilerinde olduğu gibi, aracı satın alan kişi tarafından mediamark'tan alınıp sonradan eklenmiş gibi duran ekranın çok sırıttığı araç. sanki aracın iç tasarımı yapılırken ekran unutulmuş sonra bu durum farkedilip mevcut tasarımı bozmadan üzerine eklenmiş gibi. koskoca mercedes'sin hiç yakışmış mı allah aşkına?
  • iç mekan görüntülerinden sonra ilk resmi karoser fotoğrafları basına sızdı.

tasarım dili beklenildiği gibi a serisi ile başlayan çizgiden yürüyor. profil detayları yeni led tasarımlı farlar ile tipik mercedes çizgisinde bir araç olmuş. bilhassa sportif ızgara seçeneğiyle oldukça şık olacak gibi görünmekte.

iç dizayn ise benim bir türlü sevemediğim sonradan oturtma ekranlı orta konsol ekolünde devam ediyor. sadece a serisinin başına gelen bir talihsizlik olmasını umarken aynısını c serisine de uyguladılar. büyük tip ekranın kullanıldığı resmi fotoğraflarda bile kötü görünen ekran ülkemizde büyük çoğunluğu navigasyon özelliksiz gelecek olan araçlarda daha kalın çerçeveli ve küçük ekranlı gelecek ve iyice çirkin bir görüntü oluşturacak. kalın çerçeveli sonradan monte ekran dizaynına mercedes neden geri döndü anlamış değilim.

ekranı saymazsak iç dizayn iyi olmuş. tabi resmi fotoğraflarda en değerli malzemelerle yaratılmış profesyonel fotoğrafları görüyoruz. baz donanımlarda nasıl bir iç mekanla karşılaşacağımızı göreceğiz.
  • 2014 ocak'ta tanıtılıp, mart'ta satışa çıkacak olan araçtır; mini s class olarak lanse edilecektir.
  • cla'nın tipine ve parasına kanıp alanları çok üzecek bir tasarımla gelen araç.
    daha oturaklı, daha kaliteli, daha sorunsuz olur yüksek ihtimal cla'dan.
    artık o bir küçük s serisi.

http://www.worldcarfans.com/…exterior-photos-leaked