şükela:  tümü | bugün
  • makyajlanmış kasası ile satışları oldukça düşecektir. zira, c 180 k 'nın 1.6 litre motorlusuna millet abanmıştı. 85 bin tl ye falan alınıyordu. e şimdi c 180 k'nın 1.6 litre motoru kaldırıldı (ya da ithali durduruldu) türkiye'ye baz motor olarak 1.8 lt ile ithal edilecek. ama enteresandır ki, 1.6 lt olan ile beygir güçleri ve torku tamamen aynı.burada hangi performans farkından bahsediliyor anlamak mümkün değil, tek farkı fiyata binen oldukça sağlam ötv. gerçi mercedes de salak değil, peynir ekmek gibi sattığı otomobili türkiye gibi ötv canavarı ülkelerde neden 1.8 lt baz motorla gönderip satışını ciddi oranlarda düşürsün, ya da artık ayağa düşsün mü istemiyor, vardır bir bildiği..

edit: calibra sorumu cevapladı sağolsun. verimlilikten çıkartılacak anlam sadece motor gücünden ziyade; daha az yakıt tüketimi, daha sessiz çalışırken daha düşük devirde de daha çok tork veren ve daha düşük co2 emisyonunu kapsıyormuş.
  • bu arada, makyajlı kasanın dışında kanımca ciddi değişiklikler olmamakla beraber asıl değişim ve iyileştirmeler ön ve orta konsolda yapılmış. zira, c serisinin en çok eleştiri aldığı hususlardan biri ön konsolun basitliği ve verdiği kalitesizlik hissiydi. gerçekten bu kötü işçilik mercedes'e yakışmıyordu. şimdi ön ve orta konsolda ciddi anlamda iyileştirmeler yapılmış da bir şeye benzemiş gerçekten.
  • her mercedes gibi parasının hakkını veren bir otomobildir. keza içine oturduğunuzda dünyanın bu dört kapının içinde olduğu hissi standartları arasındadır.
  • sahip olamayacağımı düşünerek geçenlerde şehir dışında birkaç günlüğüne kiraladığım araç ( mercedes c180 autoavantgarde idi). bir de içten içe geçen sene aynı yerde kiraladığım focus'tan satın almış olarak kiralarken boş bir umut beslemiş olabilirim.
  • köşeden çarpma testinde sıçmıştır.
    http://www.iihs.org/news/rss/pr081412.html
  • geçen günlerde kısa bi süre sürücü koltuğunda oturduğum ama pek memnun kalmadığım otomobil...

aracın hızlanması idare eder ancak yol tutuşunun oldukça kötü**, iç alan dar*, ön konsol karışık*... ne yalan söyleyeyim resmen kendimi astra kullanıyomuş gibi hissettim... bu aracın neden bu kadar tuttuğunun tek bir izahı var arkadaş o da fiyatı ...

bir de bu araç genç aracı efem, 50 yaş üstü amcalar bu aracı tercih etmesin keza onlara baya bi küçük gelir...
  • bir senedir bir c180 kullanicisi olarak soyleyebilirim ki, yol tutusu gercekten cok kotu bir arabadir. ozellikle hafif tumsek\cukurlu bir yol ise got atmasi inanilmaz hissediliyor. araba altinizdan kayacak gibi oluyor. bu his bence o kadar kuvvetli ki virajlarda falan tumsek varsa cok yavasliyorum ki sikinti cikmasin.
    bu yuzden mercedes e sikayet e gittim hatta ve bir kac farkli arabayla test surusune ciktim ve anladim ki arkadan itis falan derken butun c serisi bundan muzdarip. isin komigi c serisi surenlere soruyorum, alismislar herhalde ki normal buluyorlar bunu ve yadirgamiyorlar.
    bunun haricinde, icinden, klimasindan, telefonlar uyusmasindan, benzin yakmasindan ekseriyetiyle memnun oldugum arabamdir. hala da tipini cok begeniyorum.
  • yeni nesil turbo beslemeli 1,6 lt. 156 hp'lik motoru sedandan sonra coupe ve estate** karoser seçeneklerinde de sunulmaya başlanan otomobil.
  • mercedes firmasinin efsane sedan aracı. 2014 yılında yeni kasası çıkacağından bu dönemde alınmamasını tavsiye ederim.
  • 2014 yılında satışa sunulacak olan yeni kasasının (w205) iç mekan görüntüsü yayınlanmıştır.

kaynak: worldcarfans.com