şükela:  tümü | bugün
  • gectigimiz aylarda turkiye'de peynir ekmek gibi satilmis arac. istanbul-izmit arasi yaptigim yolculuklarda tirlarda o kadar cok gordum ki, bana bedava ekmek yerine araba dagitiyorlarmis hissi vermistir.
  • beyaz renkli cam tavanlı ve amg paketlisinin çok güzel durduğu araba
  • bir kaç arkadaşım bundan aldı, hepsi de beyaz. hayır neden hepiniz beyaz aldınız diye de soramıyorum, raconu böyle herhalde. bir nevi beyaz toros sendromu...
  • türkiye'de anahtar teslim taban fiyatı €36,000 olan otomobil. fiyat o kadar uygun geldi, ki ehliyet almadan bir tane bundan aldım..
  • volkswagen passat'in baz fiyati 42.000 iken elbette alinmasi mantikli arac. aradaki fark 20.000 tl civarindadir.
  • türkiye'de 2009 yılında 6 bin 500 adet satılan ve mercedes'in türkiye’de tarihinin en yüksek satış rakamına ulaşmasını sağlayan modeli. motor hacmini 1.8 litreden 1.6 litreye düşürülerek büyük vergi avantajı sağlanması bunda önemli rol oynadı.
  • kendi sınıfında volkswagen passat ile neredeyse aynı adet satılarak en çok satılan d segmenti otomobili unvanını kıl payı kaçıran, ülkemizdeki tüketim potansiyeli hakkında ipuçları veren otomobil.

satış sayılarında ardından gelen insignia*'yı da ikiye katlamış olması dikkat çekici.

ötv indirimi döneminde 33.000 €'ya satın alınarak, ikinci el fiyatlarına baktığımızda iyi bir yatırım olduğunu da göstermekte şu sıralar. ayrıca bu aracı satın alarak günlük kiralama yapan şahıslar da ciddi kâr etmekte...
  • artık iyice ayağa düşmüş merco modeli. passat ve insignia yı geçen yıl satış rakamlarında geçmesi yurdum otomobil pazarı müşteri kitlesindeki bilinçsizliğin ve marka düşkünlüğünün güzel bir göstergesidir. buradan yola çıkarak türk toplumu üzerine derin sosyolojik analizlere gidilebilir.
  • arka koltukların arasındaki buz dolabı bazı müşterilere olumlu gözükse de bazı müşterileri olumsuz yönde etkilemektedir. daralan iç hacim ,5 kişi yerine 4 kişinin binebilmesi vs