şükela:  tümü | bugün
 • cls: coupe-luxus-sonderklasse (coupe, lüks, özel sınıf)

  ilk kez geçtiğimiz sonbaharda frankfurt otomobil fuarında tanıtılmış ve büyük ilgi toplamış mercedes'in yeni coupe sınıfı aracı. satışına sonbaharda başlanacak olan aracın iki motor seçeneği bulunacak: 6 silindirli cls 350 (272hp) ve v8 motorlu cls500 (306hp). her iki model de güçlerini 7 ileri vitesli otomatik şanzımanlar üzerinden arka tekerlere aktarıyor. ama her iki otomobilin de maksimum hızları elektronik olarak 250km/h 'de sınırlandırılmış.

  fiyata gelince arabanın almanya fiyatının 60 bin euro seviyesinden başlaması beklendiğini düşünürsek, türkiye'de ötv ve diğer vergilerle beraber karşımıza dudak uçuklatacak bir fiyat çıkacaktır. ama bana göre paranız varsa mercedes cls kendi sınıfında yapılabilecek en iyi tercihlerden biri..
 • seri üretime geçecek son halinin ilk kez cenevre otomobil fuarı*'nda sergilendiği klas otomobil.
 • coupe tasarım anlayışı ile sedan formunu birleştiren bir tasarım olgusu ile otomotiv sektörüne yeni bir soluk katmayı amaçlayan şirketin ürettiği otomobil.
  dar cam alanı, arkaya doğru alçalan basık tavan, burundan itibaren yay gibi yukarıya doğru gerilmiş, kıç tarafa doğru alçalan omuz çizgisi ile bütünleşik bagaj formu...
  tasarımı ile özgün olan, 2+2 şeklinde üretilen, ülkemize de 100.000 € başlangıç fiyatı ile satışa sunulan, cls 500 versiyonu 124.000 €; cls 55 amg* versiyonu ise 175.000 € 'luk fiyat etiketine sahip otomobil.
 • belki de başka hiçbir otomobilin sahip olmadığı kadar şık bir profile sahip olan bir mercedes şaheseri..çok küçük yan camlarla kombine yüksek omuz çizgisiyle bu otomobil,mercedes'in belki de bugüne kadar yarattığı en güzel bir iki arabadan biri olma özelliğini taşıyor...

  iç tasarımda da ingiliz tarzı ahşap kaplama stili dikkat çekiyor,stop lambalarında da hafif bir jaguar efekti yok değil hani..sanırım alman üreticiler pay almadıkları hiç bir niş bırakmak istemiyorlar..
 • (bkz: bir icim su)
 • en güzel coupe'den daha güzel bir sedan...
 • kesinlikle bir mercedes olamayacak kadar şık ve muhteşem bir tasarıma sahip şaheser*.
 • sahibi olunduğunda direksiyonun başına geçip radyodan guzel gun gormedi avare gonlum şarkısının dinlenmesinin abes olacagi sanat eseri.
 • maserati'nin başlattığı sportif olsun, 4 kapılı aile arabası olsun konseptinin daha fazla satış hedefleyen bir şirkete adapte edilmiş versiyonu. ön tekerlek çamurluğundan başlayıp arka farlara kadar ilerleryen derin çizgi dinamik bir ruh veriyor. brabus olsun ac schnitzer olsun amg versiyonları olsun sadece iki motor seçeneği ile başlayan ürün yelpazesini bir hayli genişletmiştir.
 • ne zaman alabilirim bilmem ama almadan ölürsem gözüm açık giderim.bir araba bu kadar mı güzel olur.mercedes mühendislerinin gözlerinden öpüyorum.başarılarının devamını diliyorum.

hesabın var mı? giriş yap