şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kapısı açıldığında dışarı taşacak kapasitede insan taşıyan metrobüs.
  • çift anlamda sağlamlık= hem uzun ömürlü hem de çarpışmada volvo'ya vursa bile volvo'dakilerin cenazesine, kazaya karışan mercedes ile gelirsiniz.

aga ben mercedes'i pek sevmeyen bir bimmer'cyim. allah izin verirse ömrümün sonuna kadar sadece bmw sahibi olmaya devam etmek istiyorum. zenginliğime devam edersem yeni modellere binmeye devam, olur da rabbim kısarsa bizim nasipten 20 yaşında bmw'lerle sanayi sanayi gezerim.

mercedes ise gram sürüş zevki içermeyen, 3,2 litre hacminde bile hantallığı yaşatmayı başaran, 10 yıl öncesinin şanzımanlarını kullanan ama utanmadan bmw'ye rakip olmaya çalışan bir marka gibi görünür benim gibi fanatikler için ilk başta.

gel görelim ki gerçekler farklı.

300.000 km, 20 yıl devirmiş arabadan trim sesi gelmez mi?
    mercedes'ten gelmez.

27 yaşında araba 2016 modeller gibi durur mu?
    mercedes ise durur.

en sıkıntılı çarpışma açısında bile bir araç kaputunu kusursuz katlar mı?
    mercedes ise katlar.

her marka sadece gördüğünüz- hatta o iş doksanlarda kaldı. artık markalar sadece dokunduğunuz yere para harcarken, bir marka çıkıp da kimsenin görmeyeceği noktada plastikler güneş altında dirayetini kaybedip 20 yıl sonra çatlamasınlar diye arayı kauçuk ile öpüştürür mü?
    mercedes ise yapar.

karterden çarpa çarpa yağlayıp 400.000 km yaptırma varken maliyet artırıp 3 milyon km yapın diye yağ pompası koyan olur mu?
    mercedes ise yapar.

agalar, sevgili romalılar, allah dostları, kün fe yekün, babasının prensesleri. bmw benim için bir tutku. ama mercedes diyince aklıma gelen ilk şey tank. iyi bak torundan toruna miras kalsın. mercedes: tam bir, köyde büyüyüp, sınavları kazanıp, şehirde prof olmuş kadın. prof bilgisi de köylü sağlamlığı da var. bmw ise narin metres. onla beraber olmak çok keyifli ve heyecanlı ama her gün yeni masraf istiyor.

edit: sözlüğe bir girdim sürüyle mesaj gelmiş. yazı niye bu kadar okundu bilmiyorum. türkçe'nin de ırzına geçmişim utandım. gök tengri günahlarımızı affetsin. benim gibi bmw'ci bir adamın bu yazısının aşırı ilgi çekmesi de dramatik oldu. ayrıca volvo sahipleri gece meşalelerle beni arıyormuş. dikkat etsinler de ararlarken bir mercedes'e çarpmasınlar :)
  • brezilya dizileri.
    (bkz: mercedes fernandez)
  • (bkz: gta vice city)
  • viteste tespih.
    hasır desenli müteahhit ayakkabısı.
    bagajda kalaşnikof.

böyle bir audi reklamı vardı hatırlarsanız susurluk yıllarında.

şimdilerde ilki hariç kalmasalar da, listeye iticilikte bunlardan geri kalmayan beyaz gömlekli, milimetrik kirli sakallı, beyaz amg c180'li keko 'idealtip'i eklenmiştir.
  • baba gomlegi gibi bir sey. baba arabası.
    uzun almanya yolları. gunlerce yolda gitmek. bulgaristan, yugoslavya, avusturya gibi ulkelerde mola vermek. taze sut ve corekle gune baslamak yol ustulerinde. babanın muzik kasetleri. annenin gulusleri.
    mutlu yolculuklar.... neseli hayat.
    aileyiz ki biz hissi. mutlusundan.
  • "bu araç bir mercedes dostum, benzini bitse bile 90 km daha yol gidebilir"

(bkz: kobra takibi'nin o efsane bölümünü izlemiş nesil)