şükela:  tümü | bugün
 • mercedes'in hummer kıvamında, harbi cip ürettiği seri. ayrıca daha ucuz bir alternatif için (bkz: lada niva)
 • mercedes m serisi gibi havalı görünümlü olmadığı halde tam bir off road cipidir. hanımların kullandığı televole mekanlarına gidilen ciplere benzemez
 • 25 senelik gecmisine ragmen koseli de olsa hala cekiciligini koruyan karoser tasarimi ile ilk piyasaya ciktigi zamanlarda milletin kendisine ne sekilde yaklastigini deli gibi merak ettiren efsanevi arac. jip dendi mi akla ilk gelenlerden.
 • aynı motorun kullanıldığı bir m serisi*'ne göre % 25 daha pahalı; yine aynı motora sahip bir gl serisi* ile eşdeğer fiyata satılmakta olan araç.
 • hayallerdeki arazi tasiti, mercedes in belki cok iddiali olacak ama, alinabilecek tek modeli.

  teknik olarak istenilen tum ozelliklere sahip olmakla beraber oldukca maskulen goruntusuyle 30 lu yaslarda bekar, belli bir egitim ve kultur seviyesine sahip kendine bakan erkeklerin imajini tamamlayan bir oyuncaktir. almanya da 100 bin euro civarindadir. sahsen hayat yoldasini bulmazsam onumuzdeki yillarda mekanik yoldasim olacagi kesindir...
 • ufak bir makyaj operasyonuyla güncellenmiştir. yeni 3 yollu ön panjuru ile çok daha hoş gözükmektedir.
 • kendisiyle karşılaştırılabilecek tek araç land rover defender'dır.
 • dört çeker arabaların ağa babasıdır. 80'li yılların başında piyasaya çıktığında tüm rakiplerinde olmayan bir özelliği vardı. standart olarak 3 noktadan difransiyel kilidi sayesinde ön, arka, merkez olmak üzere 3 opsiyonlu olarak tekerleri kilitlemek mümkündü. bu da onu sınıfında öncü yaptı. 1980'deki ilk kasası ile 2008'deki son kasası arasında çok az fark vardır çünkü mercedes bu aracın kasasının değişmesini hiçmi hiç istemedi çünkü kullanıcıları onu böyle çok seviyordu.
  g klasse sadece 3 noktalı difransiyel kilitleri ile değil birçok özelliği ile diğer dört çekerlerden çok daha üstündür. motoru daha torklu, içi daha geniş ve konforludur. bir alman harikasıdır. mercedes bu modelin askeri versiyonunu ürettiğinde avrupa'daki birçok ülke bu aracı ordu envanterlerine kattı ve uzun yıllardır da hala sorunsuz olarak kullanmaktalar.
  unimog'un ufak kardeşidir. arazideki başarısını asfalt yolda da gösterebilen ender araçlardandır.
 • 30. yılını kutlayan mercedes modeli. 2009 yılında edition 30 ismiyle çıkacak modelde 382 beygir gücünde, 530nm torklu 5.5lt motor görev yapacak. gücünü lastiklere 7 ileri otomatik şanzımanla aktaran araç 0-100km/h hızlanmasını 6 saniyede tamamlıyor.

  http://img8.imageshack.us/img8/450/23645333bl1.jpg
 • yüz yılı devirmiş olan mercedes in hatta biraz daha abartıyım alman otomobil endüstrisi ve ağır sanayisinin tarihi boyunca yapmış olduğu en iyi otomobil*.
  cola dan çıksa belki binerim*, ama para verip satın alınması caiz olan tek mercedes mamülü araç budur bence.

  (bkz: 90'lı yıllar alman mükemmeliyetçiliği)

  ayrıca beyazperdeye en çok yakışan, herhangi bir film de bunu kullanan oyuncunun karizmasına en çok olumlu etki eden araçta budur bence.

hesabın var mı? giriş yap