şükela:  tümü | bugün
  • kulaklıklarıyla kimseyi umursamayısına ve duymayışına hayran kalmamak elde değil.
  • malatya'nın en sempatik ve en meşhur delisidir.
  • 2 gün önce işe gidecekken mercedes marka sırığıyla evimin önü olan emeksizden yukarı doğru çıkarken beni hatırlayan (flashback: 1.5 hafta önce kornayla selam vermem), ama dün arabasını biyerde unutup sadece yürürken karşılaştığımda bu sefer selam vermeyen deli. bir günü bir gününe uymuyor. bir de fox mudur nedir orada bi program yapmak için minibüsleriyle bütün delileri toplayıp giydirip programı yaptıktan sonra yürüyemeyen ve sürekli titreyen bir deliyi yolun kenarına torba gibi atan insanları tanımamı sağlayanlardan biridir mercedes kadir. arkadaşına yardım etmişti biz akıllılara inat. hatta geçen sene bir su firması güzel bi takın elbise giydirip "mercedes kadir bile sersu içiyor siz de için" gibi bir reklamcılık dehasıyla tanışmamı sağlamıştır.
  • geçen yaz malatya'da bir macerasına canlı olarak şahit olduğum metafor ustası, akıllı deli. arabası olan mercedes marka sırığı sanayi de bir tamirciye getirdi. usta, sırık arabayı lift ile kaldırdı, baktı, tıkladı sonra kadir'e döndü;

- kadir bunun işi uzun, arabayı ancak yarın alırsın.

- eee akşam eve nasıl gidecem ben, yürüyerek mi?
  • yurttaşlarımın espri anlayışına ayna tutan bir kişilik.

inanmayacaklar olabilir aranızda ama malatya emniyeti, bu adamın sırığına daha doğrusu mercedes'ine ruhsat bile vermiş. adam cebinde ruhsatla geziyor.
    bir de emniyet ve polis teşkilatı için somurtkan derler!
  • son zamanlarda iyice apaçileşmiş, arabasının (sırığının) dibine neon görünümlü şerit led atıp bir de ev radyosu iliştirmiştir. bütün gün caddelerde dımtıs dımtıs gezer halde bir malatya delisidir. elektrik gücünü nerden alıyor derseniz bir de bunların yanında motosiklet aküsü gördüm.
  • bana laf atmış delidir. çok ince ve anlayışlı olduğu için alınmadım.

şöyle oldu eve gidiyordum hava kararmaya başlamıştı önce bir havalı korna sesi duydum arkama bir baktım kadir basmış gaza geliyor. önümde durdu, sırığını parketti, indi, kravatını düzeltti ve:

k: aba düüt.
    b: sağol kadir beni araba tutuyor.
    k: ( ne dediğini anlamadım...)

...........................

yine eve gidiyorum kadir karşıma çıktı. tutturdu aba bırakayım aba bırakayım. yok kadir, sağol kadir derken anneannemle karşılaştık. kadir hala bırakayım diye ısrar ediyor bu arada.

anneannem: kadir beni bıraksana çok yoruldum.

kadir: ben abimi almaya gideceğim.
  • hakkında, dokuz yüz elli iki kişinin beğeni yaptığı facebook sayfası açıldığını görünce çok şaşırdığım kişi.
    facebook sayfası
  • alkollü iken trafik polislerine yakalanıp ehliyetine el konulmuş ve kaldırımda gitme yasağı yemiştir. geçmiş olsun gardaş.