şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yurt dışındaki 2013 ve sonrasına açıkken bizde sadece 2017'ye açık arabayı telefonla eşleştirme sistemi. elim böğrümde kaldı lan. güya kaloriferi açacaktık asdf.
 • 2016 model aracımla bağlanamadığımdır.
 • mercedes'in sunduğu güzel bir teknoloji. aslında çağımızın bir gereklilği, hani çok da uzay teknolojisi değil. uzaktan park yardımcısı, çevrimiçi uzaktan kontrol (araç bilgilerinin çağırılması, coğrafi araç denetimi, klima/kalorifer kontrolü), uzaktan arıza bilgilerine erişim, otomatik acil çağrı sistemi, canlı trafik bilgisi ve car to x (çevredeki kaza, vs gibi durumlara karşı sürücüyü uyarma) gibi güzellikler getiriyor. bunların arasından özellikle uzaktan park yardımcısı müthiş.

  ayrıca bu teknoloji sayesinde yıllardır anlatılagelen dağın başında aracı kilitli kalan mercedes kullanıcısının başına gelen bilimkurgu hikayesi tadındaki mitin de gerçek olma olasılığı doğmuştur.

  seni zaten severdim, artık hepten içim ısındı be merso.
 • üzmüş olan gerçekten çok güzel ve kullanışlı olan sistemdir. her güzel şey gibi bizi bu ülkede terk etmiştir. bahsedilen sorun umarım bir şekilde aşılır; yerel bir operatör ile anlaşılır ama tabi hayal bunlar. geçen gün kısa mesajla bildirler; 15.01.2019 tarihinden itibaren türkiye’ye hizmet vermeyecektir. konuyla ilgili mercedes-benz türk’ün açıklaması aynen şöyledir:

  sayın müşterimiz,

  t.c. bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu (“btk”) tarafından alınan karara göre; araçlarda katma değerli hizmet sunumuna imkân sağlayan haberleşme sistemlerinde sim kart kullanılması halinde; söz konusu sim kartların, türkiye’de mobil elektronik haberleşme hizmeti sunmak üzere yetkilendirilmiş işletmecilerden temin edilmesi ve ilgili sunucularının (server) mevzuata uygun olarak türkiye’de bulundurulması şartı getirilmiştir.

  hâlihazırda mercedes me connect hizmetlerimiz, yurtdışındaki gsm operatörlerinden sağlanan sim kartın dolaşımda olmasıyla (roaming) sağlanmaktadır. btk’nın kararı doğrultusunda hizmet sunulabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmakta olup gerekli altyapı sağlanana kadar mercedes me connect hizmetlerinin sunumu 15.01.2019 tarihi itibariyle sonlandırılacaktır.

  şirketimiz mercedes-benz türk a.ş., btk’nın işbu kararı sebebiyle mercedes me connect hizmetlerini sunamaz hale geldiğinden; hâlihazırda tarafı olduğunuz mercedes me connect hizmetlerinin kullanımına dair kullanım koşulları’nı (“sözleşme) ve sözleşme kapsamında sağlanan mercedes me connect bilgi ve telematik hizmetlerini madde 8.2 uyarınca işbu fesih bildirimi’nin tebliği tarihinden itibaren 30 gün sonra geçerli olacak şekilde sona erdirdiğimizi bildiririz. kullanıcı hesabınızı ayrıca mercedes me portal üzerinden giriş yaparak silebilirsiniz.

  mercedes me adapter hizmetleri, işbu fesih bildiriminden etkilenmemektedir. bu bağlamda ilgili hizmetlerin aracınız için uygulanabilirliğini mercedes-benz yetkili servislerinde kontrol ettirerek talep etmenizi tavsiye ederiz.

  yürürlükteki mevzuat değişikliği nedeniyle oluşan bu zorunlu ve bağlayıcı uygulama için göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. bu hizmetin sonlandırılması ve diğer tüm sorularınız için bize mercedes-benz iletişim hattı (444 62 44) aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  saygılarımızla,

  mercedes-benz türk a.ş.
 • artik yok :( an itibariyle giremiyorum
 • yokluğu üzmüştür. umarım tekrar kullanabiliriz.