• audi, bmw, mercedes üçlüsünün üç aşağı beş yukarı aynı kalitede araçlar ürettiğini düşünen beni, audi vs bmw başlığı bu kadar şenlenmişken bu kıyaslamanın hiç ilgi çekmemesi düşündürmüştür. şimdi ''olur mu abi mercedes bu yaa ne yaptın sen ne audi si ne bmw si yaa'' diyenler olacaktır ama işin özü, bu 3 markanın özellikle son zamanlarda, kişisel tercihlere göre birbirlerine üstünlük sağlayan, her anlamda hemen hemen birbirlerine denk markalar olmasıdır.

gerçi audi vs bmw başlığı da garibime gitmiştir her zaman ama neyse.
  • audi a8 ve mercedes kullanmış kişilerin "audi" dedikleri kıyaslama. ben de onların yalancısıyım. gerekçeleri de şu "abi acaip güven veriyor giderken".
  • mercedes'in her kulvarda açık ara önde olduğu karşılaştırmadır. a5 gibi şişirme ve şu sıralar trend olan bir arabayla neden insanların audi diye üstelediğini anlamak güç. sadece şu video bile yetebilir:

http://www.youtube.com/watch?v=gsz42stmqvq
  • en güzel karşılaştırmasını bir zamanlar audi küçük parmağında altın yüzük, vites kolunda tesbih duran bir kokpit gösteren reklamı ile yapmıştır. sloganı da şudur:

"bazı arabalarda böyle aksesuvarlarla karşılaşmazsınız." ya da öyle bir şeydi...

ama her ne kadar audi çok iyi bir araba olsa da mercedes kral, bmw prens, audi de veliahttır....

edit:

bir audi'de asla göremeyeceğiniz aksesuvarlar'mış.
  • almanya'nin iki sehrinin kiyaslamasi gibidir. merkezlerinin bulunduklari sehirleri düsünürsek,

stuttgart vs ingolstadt dir.
  • iki markayı da uzun yıllardır kullanmış olmanın verdiği tecrübe ile yorumlayacağım karşılaştırmadır. bugüne kadar audi 100, a6, a8 ve mercedes s320, s500 , sec 560 kullanmış, (ne alakası varsa 40 yaşını da 4 sene geçmiş) bir araba manyağı olarak net bir biçimde ifade edeceğim ki mercedes, audi'yi de bmw'yi de havada karada siker, üstüne de 4 takım elbise diker nokta.
  • soyle bir yola cikiverin, hangi ulkede oldugunuza bakmadan. 70'lerden, 80,lerden bir dolu mercedes gorursunuz, hala kapi gibi calismaktadir bunlar. ayni yillardan bir tane audi goremezsiniz ortada. neden? cunku audi'nin audi olabilmesi icin once vw tarafindan satin alinmasi ve binbir turlu pazarlama oyunlariyla ust sinif otomobil olarak sunulmasi gerekmistir. mercedes ise her zaman mercedes'tir.
  • hiçbir zaman araba sahibi olmamış ve muhtemelen bir on sene de olamayacak birisi olarak yemişim hepsini. benim kocaman, masmavi, kıpkırmızı ve yemyeşil araçlarım var. çok ucuza (1,5 tl) biniyorum istediğime.
  • zengin mafya adamları mercedese, zengin ama kendi halinde olanlar audi sürer gibi bir görüş de bulunmaktadır.
  • vw sürekli vites büyültüyor sözlükte. yakında şunu görürüz
    (bkz: mercedes vs volkswagen)

ama vw ye bok atmadan önce, şunu düşünmek lazım adamların her klasmanda karşılaştırılabilecek otomobilleri var.
    her el attıkları araç, klasman atlıyor.
hesabın var mı? giriş yap