şükela:  tümü | bugün
 • 2014'ten bu yana formula 1'deki tüm pilotlar ve takımlar şampiyonluğunu kazanan (bkz: mercedes) takımının (bkz: formula 1 2020 sezonu) için hazırladığı araçtır. mercedes'in geçen senelerde hazırladığı araçların izini taşımaktadır.

  lansmanda tanıtılan araç büyük ölçüde (ön kanat, barge board ve arka kanat) geçen senenin ikinci yarısında kullanılan aracın aynısı şeklinde olsa da aracın sidepod bölümünde değişiklik vardır. zorunlu sidepod kaza barı ferrari gibi düşük konumlandırılmış, bu sayede sidepod hava girişi yukarı alınarak sidepodun altı daha kesik hale getirilmiş.

  araç tanıtılmasının ardından bu sezon kendisi ile yarışacak (bkz: lewis hamilton) ve (bkz: valtteri bottas) kontrolünde pistteki ilk turlarını atmıştır.

  mercedes w11 fotoğrafları
  mercedes w11 teknik analizi
 • virajlarda tekerlek açısını değiştirip, düzlükte normale çeviren, böylece virajda daha fazla yere basma gücü üretmeyi başarırken düzlükte hız kaybetmeyen bir direksiyon sistemine sahip olan araçtır.

  mercedes'in teknik patronu (bkz: james allison) bu sisteme (bkz: das) (dual axis steering) adını verdiklerini ve yasal olduğundan emin olduklarını söylemiş.