şükela:  tümü | bugün
 • arkadaşlar
  bu konu 2013 yılında mb gaziantep bayisi koluman’dan ötv indirimli olarak sıfır araç almış ortopedik engelli bir kardeşimizin başına gelmiş, olduğu gibi aktarıyorum..

  sıfır otomobil satışı esnasında, 2 yıl boyunca servis bakımlarını düzenli olarak yetkili serviste yaptırması durumunda ücretsiz olarak 1 yıl daha garanti süresini uzatacaklarını iddia eden küresel dev, iş resmiyete ve hukuk organlarına düştüğünde topu taca atmaktan ve “aramızda herhangi bir yazılı anlaşma yok ama” demekten geri kalmıyor.

  mahkemenin dava konusu aslında bu değil, bu yalnızca üst mahkemenin ret kararının gerekçesi.

  oysa ne acı ki, onca duruşma-bilirkişi kararları ve sonucu uzun süren kazanılmış dava varken..

  olayın cereyan etmesi 2016 yılı içinde deri direksiyon simidinde renk atması sonucu bu kardeşimizin servise gitmesi ile başlıyor. burada tarihe dikkat, çünkü 2 yıl standart garanti süresi bitiyor, ek garanti süresi içinde. servis yetkilisinin verdiği cevap “siz bunu ıslak mendil ile silmişsiniz” oluyor. il tüketici hakem heyeti’nin lehte kararına karşı aracı satan koluman firması itiraz edip mahkemeye başvuruyor. vatandaş da bunun üzerine karşı dava açıyor ve diğer sorunları ile birlikte markanın internet sitesinden de duyurduğu artı garanti sayfasını da delil olarak sunuyor.şimdi bu kardeşimiz avrupa insan hakları mahkemesi’ne başvurmayı düşünüyor ve bunun mümkün olup olmadığı ile ilgili yardımlarımızı bekliyor.