şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: hermes)
    (bkz: merkür)
  • romalilar, yunan tanrisi hermes'i etrusk'lerden** aldilar, ona mercurius adini taktilar. ticaret yapmak anlamina gelen "mercari" kelimesi ile ses benzerligi olmasi da farkli bir yonu. e zaten merkurius'da gelir, kazanc tanrisi idi.
  • kendini çoooook özleten, uğruna milyon kilometreler katedeceğim, kaybolsa herşeyim pahasına da olsa okyanusları, denizleri aşacağım yüce arkadaşım, gerçek dostum. geçireceğiniz bir dakikayi dünyalara değiştiremeyeceğiniz, her gelişinde yüzündeki pis sırıtışı gördüğünüzde bütün dertlerinizi unutturan, birlikte olduğunuzda yaşamaya devam ettiğinize şükrettiren insan evladı. gökyüzüne ve denize birlikte bakarken, gecenin 4ünde otobüs camından uyuyan yüzlerden sadece onunkinin uyanık olduğunu görürken, türbe önünde çaresizlikten traş olurken, gece kanepeye uzanıp "nedir ulan?" diye sorarken bir daha dönüp bu adamın yüzüne baktığınızda hiçbir zaman yalnız kalmayacağınızı, ebediyete yalnız ulaşmayacağınızı hissettiğiniz andan ötesi yoktur benim için. budur.
  • kadın milletiyle sorunu olan adam. nasıl yapıyor (buluyor) bilmiyorum ama gönlünü daima güzel, akıllı ve sarışın bayanlara kaptırıyor, tam işi bağlayacakken zamanı bitiyor bunun arkadaşın, şehirden ayrılması gerekiyor. * *
  • bir mesaj gonderip adimi soran, "evet bu benim" dedikten sonra kendini tanitmayan ya da tanitmayi unutan $ahsiyet. neyse entry okudukca dedektif oyunu gibi cikti: (bkz: afs) (bkz: koc universitesi) (bkz: belcika) (bkz: graspop metal meeting) (bkz: danimarka) (bkz: adana)

    (bkz: bo$luklarin dolmasi)*
  • ben daha lise sıralarında kızların saçına tüftüf atarken, kendisinin öss'de ilk 500'e girmişliği vardır 2004'te. yalnız aynı üniversiteye gidemedik, kalbim kırıldı.