şükela:  tümü | bugün
  • mercy gemileri, don ve deyon stephens tarafından 1978 yılında kurulmuş uluslararası bir yardım kuruluşudur. mercy gemileri şu anda dünyadaki en büyük hastane gemisi modeliyle hizmet veren sivil toplum örgütüdür .
    ölümcül hastalar için ücretsiz sağlık hizmetleri, toplumsal kalkınma projeleri, toplumsal sağlık eğitimleri, ruh sağlığı programları, tarım projeleri ve palyatif bakım gibi konularda dünya çapında 70'den fazla gelişmekte olan ülkede faaliyet gösteren bir organizasyondur.
  • nat geo people'da ''yüzen hastane'' ismiyle yayınlanan programdaki merhamet gemileridir.
  • gönüllülük esasıyla dünyanın her yerinden gelen 400 e yakın çalışanı bulunan gemi.

şuan afrika ülkesi benin de bulunan the africa mercy gemisi önümüzdeki ay ayrılıp kameruna gidecek.

bu linkten detaylı bilgi alınabilir.
  • muthis bir seydir. bir de doktorlara kibirli deriz. burdaki doktorlar birer melek. cok guzel isler yapiyorlar. ustelik guleryuzluler..
  • sözlükte hakkında bu kadar az entri girilmiş olması beni üzen gönüllü doktorların imkanı olmayan afrika ülkelerine cerrahi yardım götürdüğü mükemmel yapılar. net geo people'da her bölümü bize aslında diğer insanlardan ne kadar şanslı olduğumuzu hatırlatıyor.

gönüllü doktorların nasıl kibir ve egodan sıyrılıp amaçlarının sadece imkanı olmayanlara yardım etmek olduğunu izlemek bana bu dünyada gerçekten güzel şeylerde oluyor dedirtiyor. sadece tıbbi desteğin yanı sıra gemide bulunan her personelin ihtiyaç halinde kan vermeye hazır olmaları bu işe her şeylerini kattıklarının önemli bir göstergesi.
  • koca gemiler, bir sürü uzman doktor, hemşire, çalışan... önemli ve pahalı tıbbi operasyonlar... bütün bu hizmetler hastalara ücretsiz veriliyor. ortada ciddi bir maliyet var ama bu maliyet bir şey uğruna göz ardı ediliyor. bence bu gemiler doktorların kendilerinin gelişiminin ve tıp dünyasının tekniklerinin ilerlemesi için müthiş imkanlar sunuyor. doktorlar hastalar üzerinde yeni teknikler deneyerek sonuçlarını gözlemleme imkanı elde ediyor. hastalar ise yaşamları boyunca maliyetini karsilayamayacaklari riskli sağlık sorunlarını ücretsiz tedavi ettirmiş oluyorlar. her iki taraf için de kazan kazan durumu.