şükela:  tümü | bugün
  • şurada görülebilir.

minnos.
  • kedilere bir daha nankör diyen olursa kalbini kırarım.
    ayrıca hızır kedi silüetine girmiş diyen olursa da kafasını kırarım.
    t: çocuk sever bir kedi.
  • sondaki "bi dur aq, dur bi" mesajını veren el jestleriyle, içten bir varlık olduğunu kanıtlamıştır.
  • aslanım benim.

hz. meryem de tarlaya çalışmaya giderken bebek isa'yı kediye emanet edermiş. kedi, hem bebeği korur hem de yanına yatarak onu sıcak tutarmış.
    ayrıca derler ki, kedilerin alnındaki m harfi, meryem'in baş harfiymiş.

çocuğum olsaydı eve bakıcı olarak kedi alırdım.

- sarman, bebeğin biberonu hazır mı?
    + hazırdı aslında ama son anda dayanamadım, ben içtim.
    - bravo.
  • ne ara anladın, ne ara gittin, ne ara çocuğu oradan çekip kurtardın dedirten kedi. kedi bile denemez, o nasıl bir güç ki o küçücük cüssesiyle çocuğu çekip çıkartıyor. kedilerin çocuk bakıcısı olarak kullanılabileceğine dair inancım her geçen gün daha da pekiştiyor yemin ederim.* kedi sahibi olmadan önce kedilerin sadece mama yiyen, uyuyan miskin varlıklar olduğunu zannederdim. öyle değilmiş oysa ki! benimki ilk siftahını bu yaz bir akreple yapmıştı misal. sonra yatılı misafir gelen arkadaşın bebeğine bakıcılık yaptı iki gün. o günden beri buna boşu boşuna mama vermiyoruz, her şeyin bir karşılığı var!

gelen mesajlar üzerine edit: yer istanbul, 4.kat*
  • kedilerle bebeklerin ilişkisine bayılıyorum. hamileyim, inşallah bebeğimi kedimle büyüteceğim. şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum ikisini birlikte kucaklamayı.

keşke bütün ebeveynler çocuklarını hayvan sevgisiyle büyütse, şefkat ve merhamet ile donatsa. belki o zaman bu kadar taş kalpli insan dolu olmazdı her yer.
  • kedi: sıçarım babanın şarap canağına. otur oturduğun yerde!
  • eve gelen istisnasız herkese saldırıp hırlayan bir kedim var. ama ne zaman misafirliğe gelenlerin bebekleri, çocukları gelse gözlerinin içine bakıp kendini sevdiriyor ve normalde hiç sevmediğini bildiğim hareketleri yapsalar bile gıkı çıkmıyor. o yüzden şaşırmadım.
  • kedi değil aslan parçasıdır.
  • gözlerimi dolduran kedi.

canlılık'ın 'dil dışı' olduğunu tekrar hatırlattı.