şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kucukken utanmadan etmeden yunanistandan devamli hediye gelip de benim bir oturusta yedigim, domuzlu olsun*, tadinin esi ornegi olmayan sarelle ya da nutellanin yunanistanda paketlenmisi. sagolsun su yasimda barda kulupte yeni tanistigim yunanlilarla ilk ortak payda bulmamda hic zorlanmama sebebim.
  • nutella'dan daha orgazmik, yunanistan'da üretilen fındık kreması. içinde domuz yağı kullanıldığından mı bilmiyorum ama türkiye'de üretilen muadilinden çok daha leziz bir tadı ve aroması var. ne olursa olsun seviyoruz, ailecek yiyiyoruz.
  • nutella'cılar tarafından mutlaka ama mutlaka denenmesi gereken lezzet!!!
  • şişeye girmeden önce kahverengi plastik kap içinde satılırdı, kapağı da beyazdı. şişeye soktuklarından beri aramız açıldı, sanki tadı değişti bir türlü alışamadım. eskisinden var mı hala piyasada?
  • nutelladan daha lezzetli olduğunu iddia eden fanlarının facebook'ta açtığı grup sayfası için tıklayınız.
    ayrıca türkiye'de merenda bulanların beri gelmesini istiyorum. sırf bu yüzden yunanistana giriş çıkış yapmak istemiyorum.
  • ömrümde bir kere yemişliğim var, daha tadını unutamadım, kokusu ise kapağı yeni açılmış gibi burnumda, o derece yani.
    yokluğunda nutella yiyoruz.
  • zevk-ü sefa düşkünü ortaçağ avrupalı zenginlerin saat 4 ila 5 arasında yenen hafif yemeğe* verdikleri isim
  • çocukluğumun efsane kahvaltılığıdır. hala yılda 1-2 kutu ya getirtirim ya da gider yerim. çocukluğumdaki kadar lezzetli değil sanki ama hala kendi türündeki yiyeceklerin en lezzetlisi.
  • yunan nutellası. ama bizim nutella falan yanında halt etmiş. efsane bir şey bu.