şükela:  tümü | bugün
  • bildiğiniz gibi cumhuriyet halk partisi genel başkanı olarak daha önce de siz ekşi sözlük yazarlarıyla bir araya gelmiştim. çünkü sosyal medyanın en güçlü mecralarından ekşi sözlük'ün yazarlarının görüşleri benim için önemli.

bugün de daha fazla sözlük yazarıyla iletişim kurmak adına sizlerle internet üzerinden görüşeceğiz. önümüzdeki iki saat boyunca bu başlık altına yazacağınız entry'lerde, hukuk sınırları dahilinde bana istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. vaktim elverdiğince sorularınızı cevaplandıracağım.

edit: kanıt

edit 2: cevaplayabildiğim tüm sorular için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz: http://goo.gl/cazvcc

edit 3: soru-cevap sona erdi. bu güzel akşam için hepinize teşekkür ederim.
  • (bkz: başbakan kemal)

kontenjan adaylarını nasıl belirliyorsunuz ? bazı isimler tepki çekiyor.

arkadaşların selamı var.
    edit : kanıt
    • gerçek birer ekşi sözlük yazarıymışsınız. umarım yüzünüz hep böyle gülümser :)

kontenjan adaylarını demokrasiye ve halkımıza kazandırabileceklerini göz önünde bulundurarak seçiyoruz. kontenjana başvuran tüm adaylarımızın da değerli olduklarını belirtmek isterim.
  • sayın kılıçdaroğlu hoşgeldiniz. sorum şu şekilde : en son yapılan yerel seçimlerde ankara ve antalya'da aleni hile yapılmasına rağmen chp bu duruma çok pasif kalmıştır. seçmeninizin hakkını aramakta yetersiz kaldığınızı düşünüyor musunuz ?
    • çok pasif kaldığımız eleştirisine katılmıyoruz. hakkımızı sonuna kadar aradık. avrupa insan hakları mahkemesine kadar davayı götürdük. seçim sandıklarına sadece chp değil ankara ve antalya'da parti dışındaki gençler de sahip çıktı. ayrıca sandıklara sahip çıkmak demokrasiye inana herkesin temel görevidir.

sandıklara sahip çıkma konusunda bütün görevlerimizi yaptık mı buna evet dersem size doğru cevap vermemiş olurum.
  • enflasyon altında ezilen memura/çalışana karşı neden bir vaadiniz yok? (heee meeeemurum)
  • ağrı'da olanları öğrenmek için demirtaş'ın çağrısına uyup, bahçeli ile oraya gider misiniz?
    • ağrıda'ki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. iddialar vahim, olayları inceleyeceğiz. kimsenin endişesi olmasın.

sayın demirtaş'ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor.
  • merhaba, gss prim borçlarını daha çok gündeme getirme ve sorunla ilgili çözüm planınız var mı? bu legal soygunu daha çok gündeme getirmenizi ve sorunu daha çok insana duyurmanız gerektiğini düşünüyorum.
  • sayın kemal kılıçdaroğlu,

yerel seçimlerde bazı açık kimlikli lgbti bireyler chp’li belediyelerde ve belediye meclislerinde görev alma şansına sahip oldu.(beşiktaş ve şişli gibi) bu, lgbti’lerin chp ile barışması açısından önemliydi. peki, genel başkanlığını yaptığınız dönemde “kağıt üzerinde” chp’de birçok ilke imza atmış bir parti lideri olarak, neden türkiye’de ilk defa açık kimlikli bir lgbti’yi seçilebilecek bir noktadan milletvekili adayı gösterme şansını geri çevirdiniz?
  • başkanım,
    bence partinin net bir duruşa ihtiyacı var.her yapılan mitingde o kesmin de yanında olduğunuzu belirtmenize gerek yok.etrafımda bazı kesimler sizin yanınızda olmasına net bir tutum takınmadığınızdan yön değitirdiler.örneğin kürdün yanında kürtler kardeşimiz, alevinin yanında aleviler kardeşimiz demenize gerek yok.tüm halklar ve insanlık bizim önem sıramızda hrp ilktir demek daha mantıklı bence.
    bu seçim sürecinde bu konuda izleyeceğiniz net bir politika olacak mı?
  • neden hala muhafazakar kesime "chp sizin dostunuzdur, arkadaşınızdır" modunda hitap etmiyorsunuz? bu ülkenin yarısından fazlası muhafazakar ve iktidar olmak için bu muhafazakar halktan oy almak zorundasınız. geçmişte asker eliyle muhafazakar halka saçma sapan şeyler dayatıldı, o halk da bunun sorumluluğunu chp'ye yüklüyor. bana kalırsa çok da haksız sayılmazlar ama şimdi işler değişmiş, chp'nin yönetim kadrosu da o saçma zihniyetten arınmış vaziyette. bunu halka anlatmanız gerekmiyor mu? muhafazakarların gözündeki "öcü chp" algısını kırmaya neden çalışmıyorsunuz? halbuki geneli cahil ve biraz ilgi gösterilirse chp'ye oy verebilirler. bu ülkede sadece eğitimli insanların sorunu yok, eğitimsiz ve cahil bırakılmış insanların da kendilerine göre sorunları var. bu sorunlara da eğilmeniz gerekmiyor mu? evet, aslolan özgürlüktür, aslolan bilimdir ama bu konular hakkında dertlenme lüksüne sahip olmayan halkın sorunlarına da eğilmek gerekmiyor mu? sonuçta demokrasi "çoğunluğun dediği doğrudur" gibi saçma bir temele sahip ama bu sistem içindeysek bir şekilde bu çoğunluğu sağlamak için daha geri zihniyete sahip olmak zorunda kalan insanların da dertleriyle ilgilenmek lazım.

bir de bu seçimlerin uluslararası tarafsız organizasyonlar tarafından izlenmesi için ap başkanıyla görüşmüştünüz sanırım. doğru düzgün izleneceğine emin olabilir miyiz artık? seçimlerde hile olmayacak, olursa da kesin haberimiz olacak diye düşünebilir miyiz?
  • hoşgeldiniz,

akpartinin muhafazakar seçmenlerine vaadiniz nedir?