• bildiğiniz gibi cumhuriyet halk partisi genel başkanı olarak daha önce de siz ekşi sözlük yazarlarıyla bir araya gelmiştim. çünkü sosyal medyanın en güçlü mecralarından ekşi sözlük'ün yazarlarının görüşleri benim için önemli.

bugün de daha fazla sözlük yazarıyla iletişim kurmak adına sizlerle internet üzerinden görüşeceğiz. önümüzdeki iki saat boyunca bu başlık altına yazacağınız entry'lerde, hukuk sınırları dahilinde bana istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. vaktim elverdiğince sorularınızı cevaplandıracağım.

edit: kanıt

edit 2: cevaplayabildiğim tüm sorular için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz: http://goo.gl/cazvcc

edit 3: soru-cevap sona erdi. bu güzel akşam için hepinize teşekkür ederim.
  • ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim. vaktim elverdiğince sorularınıza samimi yanıtlar verdim. ama tüm soruları ne yazık ki cevaplayamadım, bu işin doğasında da bu var.

yaşanacak bir türkiye'yi hep birlikte kuracağız.
  • (bkz: başbakan kemal)

kontenjan adaylarını nasıl belirliyorsunuz ? bazı isimler tepki çekiyor.

arkadaşların selamı var.
    edit : kanıt
    • gerçek birer ekşi sözlük yazarıymışsınız. umarım yüzünüz hep böyle gülümser :)

kontenjan adaylarını demokrasiye ve halkımıza kazandırabileceklerini göz önünde bulundurarak seçiyoruz. kontenjana başvuran tüm adaylarımızın da değerli olduklarını belirtmek isterim.
  • bu sedet bize çok kötü davranıyo resmen diktatöryasını kurdu. bunun hakkında bir şey yapmayı düşünüyor musunuz ?

edit: fişlenmem inşallah. seçimden sonra beni göremezseniz, unutmayın sakın. haklarınızı her ne pahasına olursa olsun koruyan, her mecrada sesini herkesten gür çıkaran ben...

istanbul 2. bölge aday adayı
    alaman çikolatasi
  • 1- ülkede yaşanan büyük olayların ardında dış güçlerin parmağı olduğuna inanıyor musunuz?

2-neden sözlüğü bu kadar önemsiyorsunuz? sözlükten milletvekili aday adayı çıksa değerlendirir misiniz?

bu edit soru cevaplandıktan sonra yapılmıştır.
    edit: olum sedat bu edit olayını kaldırman lazım. şimdi ben yukardaki entry'i silip yerine obama'yı partinize almayı düşünür müsünüz desem ne olacak? yani obama yerine neler yazılabileceğini sen düşün :)

edit2: ben sorularımı editlerken cevaplamış. sanırım ilk hali; "sözlükten milletvekili adayı çıksa değerlendirmeye alır mısınız" gibi bir şeydi. neyse....
  • nyse sn mşglsn snrım :sss
  • bir tanesin. hosgeldin.
  • sayın kılıçdaroğlu hoşgeldiniz. sorum şu şekilde : en son yapılan yerel seçimlerde ankara ve antalya'da aleni hile yapılmasına rağmen chp bu duruma çok pasif kalmıştır. seçmeninizin hakkını aramakta yetersiz kaldığınızı düşünüyor musunuz ?
    • çok pasif kaldığımız eleştirisine katılmıyoruz. hakkımızı sonuna kadar aradık. avrupa insan hakları mahkemesine kadar davayı götürdük. seçim sandıklarına sadece chp değil ankara ve antalya'da parti dışındaki gençler de sahip çıktı. ayrıca sandıklara sahip çıkmak demokrasiye inana herkesin temel görevidir.

sandıklara sahip çıkma konusunda bütün görevlerimizi yaptık mı buna evet dersem size doğru cevap vermemiş olurum.
  • sayın kılıçdaroğlu ekşi sözlük kasıyor, msn var mı?
  • merhaba sayın kılıçdaroğlu,

bir türk vatandaşı ve türk genci olarak uzun yıllar boyunca ağır ağır umutsuzluğa sürüklendim. eminim benim gibi düşünen milyonlarca insan var. yaşamak için gereken en önemli şeylerden birisi olan umudumuzu bizden aldılar. bu geri kazanılabilmesi oldukça güç bir duygu. bu konuda neler yapacağınızı ve bize umudumuzu geri nasıl kazandırmayı düşündüğünüzü öğrenmek istiyorum.

saygılarımla
hesabın var mı? giriş yap