şükela:  tümü | bugün
 • bildiğiniz gibi cumhuriyet halk partisi genel başkanı olarak daha önce de siz ekşi sözlük yazarlarıyla bir araya gelmiştim. çünkü sosyal medyanın en güçlü mecralarından ekşi sözlük'ün yazarlarının görüşleri benim için önemli.

  bugün de daha fazla sözlük yazarıyla iletişim kurmak adına sizlerle internet üzerinden görüşeceğiz. önümüzdeki iki saat boyunca bu başlık altına yazacağınız entry'lerde, hukuk sınırları dahilinde bana istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. vaktim elverdiğince sorularınızı cevaplandıracağım.

  edit: kanıt

  edit 2: cevaplayabildiğim tüm sorular için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz: http://goo.gl/cazvcc

  edit 3: soru-cevap sona erdi. bu güzel akşam için hepinize teşekkür ederim.
 • (bkz: başbakan kemal)

  kontenjan adaylarını nasıl belirliyorsunuz ? bazı isimler tepki çekiyor.

  arkadaşların selamı var.
  edit : kanıt
  • gerçek birer ekşi sözlük yazarıymışsınız. umarım yüzünüz hep böyle gülümser :)

   kontenjan adaylarını demokrasiye ve halkımıza kazandırabileceklerini göz önünde bulundurarak seçiyoruz. kontenjana başvuran tüm adaylarımızın da değerli olduklarını belirtmek isterim.
 • sayın kılıçdaroğlu hoşgeldiniz. sorum şu şekilde : en son yapılan yerel seçimlerde ankara ve antalya'da aleni hile yapılmasına rağmen chp bu duruma çok pasif kalmıştır. seçmeninizin hakkını aramakta yetersiz kaldığınızı düşünüyor musunuz ?
  • çok pasif kaldığımız eleştirisine katılmıyoruz. hakkımızı sonuna kadar aradık. avrupa insan hakları mahkemesine kadar davayı götürdük. seçim sandıklarına sadece chp değil ankara ve antalya'da parti dışındaki gençler de sahip çıktı. ayrıca sandıklara sahip çıkmak demokrasiye inana herkesin temel görevidir.

   sandıklara sahip çıkma konusunda bütün görevlerimizi yaptık mı buna evet dersem size doğru cevap vermemiş olurum.
 • ağrı'da olanları öğrenmek için demirtaş'ın çağrısına uyup, bahçeli ile oraya gider misiniz?
  • ağrıda'ki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. iddialar vahim, olayları inceleyeceğiz. kimsenin endişesi olmasın.

   sayın demirtaş'ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor.
 • 1. halkın istememesine rağmen nükleer santralin ara vermeden yapılmaya devam edilmesi sizi de rahatsız etmiyor mu? bu konu hakkında net bir savunma politikanız ve santralin inşaatını engellemeye yönelik bir adımlarınız var mı?

  2. üniversitelerde akp'den rahatsız çoğu aydın genci hdp'yi, ödp'yi ve ona benzer kollektif öğrenci toplulularını desteklerken buluyorum. sizin görüşünüze yakın bu gençleri çekme adına ne yapmayı planlıyorsunuz? çünkü çok katı bir şekilde sizin partinize oy vermemeyi düşünen size çok da uzak olmayan gençler mevcut.
  • nükleer santrallerle ilgili parti olarak bizim yargıya başvurma hakkımız yok. bu konudaki stk'lar başvuru yapıyor. biz de destek veriyoruz.

   kişisel olarak nükleer santrale karşı açılan kampanyaya mersin'de ben de imza verdim.

   bizim hedefimiz yenilenebilir enerji. hiçbir kesime rant yaratmadan da türkiye'nin enerji sorununu çözebiliriz.
 • 1- ülkede yaşanan büyük olayların ardında dış güçlerin parmağı olduğuna inanıyor musunuz?

  2-neden sözlüğü bu kadar önemsiyorsunuz? sözlükten milletvekili aday adayı çıksa değerlendirir misiniz?

  bu edit soru cevaplandıktan sonra yapılmıştır.
  edit: olum sedat bu edit olayını kaldırman lazım. şimdi ben yukardaki entry'i silip yerine obama'yı partinize almayı düşünür müsünüz desem ne olacak? yani obama yerine neler yazılabileceğini sen düşün :)

  edit2: ben sorularımı editlerken cevaplamış. sanırım ilk hali; "sözlükten milletvekili adayı çıksa değerlendirmeye alır mısınız" gibi bir şeydi. neyse....
 • iktidara geldiğiniz takdirde seçim barajını kaldıracak mısınız? evetse ne zaman?
 • pek çok kadın akademisyenimizin doktora sonrasında işsiz kalmasına sebep olan, erkeklerin de aile kurmasını sürekli ertelemelerine sebep olan #50dsorunu hakkında bilginiz var mıdır?

  türk yükseköğretiminin problemleri arasında #50dsorunu öncelikli bir sorun olarak görmekte misiniz?

  #50dsorunu için uygulama sözü verdiğiniz çözüm öneriniz nedir?

  (bkz: #50dsorunu)
 • bir tanesin. hosgeldin.
 • sayın başkan, akp'nin çözüm sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz ? eğer siz hükümete gelirseniz sürece dair yöneliminiz ne yönde olur ? süreç devam mı eder ? farklı bir yola mı girersiniz ?
929 entry daha