şükela:  tümü | bugün
  • merhaba, ben haluk levent.

sosyal medyanın hayatımıza bu denli dahil olmasından sonra, hemen hepimiz gibi ben de konserlerimden, çalışmalarımdan arta kalan kısıtlı zamanımda bu dünyanın içerisinde var olmaya çalışıyorum.

ekşi sözlük, benim de yıllardır takip ettiğim, toplumun her kesiminden insanı barındıran, fikirlerin özgürce paylaşılabildiği bir platform. bir saat boyunca sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyacağım.

sorun ülen! :)

kanıt

edit: arkadaşlar sorularınız için teşekkür ederim. her an gözüm üzerinizde, hakkımda dikkatli yazın. :)

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: merhaba ben haluk levent sorularınızı yanıtlıyorum/@haluk levent)

not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • t a m a m mı?
  • merhaba haluk abi hoş geldin. 2002 ya da 2003 senesinde tokat'ın erbaa ilçesinde konser vermiştiniz. o konserde kaçış şarkısını seslendirdiğiniz sırada bir çok izleyici kafa sallama, oradan oraya koşturma suretiyle coşarken, dayımın oğlu sanki oyun havası çalıyormuş gibi göbek atmaya"başlamıştı. sizde onu görerek şarkıyı yarıda kesip onu sahneye çıkarmıştınız. şarkı bitene kadar onu orada oynatmıştınız. buna benzer şekilde enteresan bir konser anınızı anlatabilir misiniz?
    • benzer bir anım var. antalya açık hava tiyatrosunda. o yıllarda yine. konserde bir amca benim şarkılarımla coşuyor ama dans ediyor. fakat kalkmış, sahnenin üstünde kenarda bi yerde dans ediyor. tabii bir şarkı geçti, 2, 3... herkesin dikkatimi çekti. 70li yaşlarda. tabii ben şarkıdan sonra amcamızın yanına yaklaştım. dedim ki amcacım nasılsn eğleniyo musun. çok eğleniyorum dedi. çok. bu arada merakımdan soırdum. dedim ki beni tanıyor musun ben kimim. tabii tanımaz mıyım levent yüksel dedi...
  • (bkz: #54962063)
  • hoş geldiniz, sorum yok sadece izmir marşı klibiniz için teşekkür etmek istedim.

haluk levent - izmir marşı

suser'lara hatırlatmış olalım.
    (bkz: haluk levent'in izmir marşı klibi)
  • kediniz var mı?
  • öncelikle hoş geldiniz,

"beni biraz anlasana" adlı şarkınız ile benzer bir melodiye sahip esra kahraman'ın "ex love" şarkısı esra hanım ile beraber yaptığınız bir çalışma mı? yoksa melodi hariç tamamen ona ait bir çalışma mıdır?

iki şarkı da on numara ve çok hoş. ikisi de sürekli dinlediğim şarkılar arasındadır. başarılarınızın devamını diliyoruz.
    • esra hanım o dönemde ingilizce okumak istiyordu. arkadaşımızın sanatçısıydı. benim şarkımı çevirebileceğini söylemişti. ve ingilizce olarak okudu. vallahi açık söylüyorum, ben de sizin kadar çok seviyorum. çok hoş bir sound olmuş. beni biraz anlasana'dan çok üste çıkarmış ingilizce ile diyebilirim. amerika ya da ingiltere'nin ünlü bir pop ya da rock şarkıcısı okusaydı dünyaca ünlü bir şarkı olabilirdi. bu konuda mütevazı davranmayacağım. esra'nın bir türk olarak okuması dahi şarkıyı sanki başka bir ülkenin sanatçısıymış gibi kulaklarımıza yerleştirdi.
  • bir adanalı olarak sizinle tanışmak istiyorum nerede ve ne zaman tanışabiliriz? :)
  • neden twitter ?
    • instagram, fotoğraf ağırlıklı. benim gibi bir tipin allah aşkına söyleyin, her gün böyle bir görüntünün yer almasının vatana millete nasıl bir hayrı olabilir yahu? :) ayrıca konuşma dili değil instagram, fotoğraf dili. neden facebook değil mesela, fb'ta bir şey yazıca abimin görümcesinin, halamın oğlunun görümcesinin bilmediği konularda bile beğeni yapıp bir şeyler söylemesi canımı sıkıyordu.

tabii oralarda bir şeyler paylaşmıyor değiliz. ancak twitter kendimi en iyi şekilde ifade edebileceğim bir mecra idi. o yüzden twitter.
  • en sevdiğiniz şarkınız hangisidir, size en çok anlamlı gelen şarkı? iyi akşamlar
    • iyi akşamlar.

en sevdiğim ikki şarkı var. bir tanesi popüler bir şarkı; elfida. hikayesini bilmeyen yoktur. gerçek hayattan bir öyküdür. bir kızımızın, beyzanur adında bir kızımızın öyküsüdür. acılı bir öyküsüdür.

diğeri ise o gün sahnede düşündüm, geçen gün, ben bu şarkıyı 20 yıl sonra bile söyleyeceğim dedim. türkü aslında. deniz üstü köpürür (rinnanay) bir insan 25 senedir bir türküyü söyler de 25 sene daha bunu söylemek istiyorum der mi? nasıl bir tattır bu...

diğerlerini de seviyorum ama ikisi ön plana çıkıyor.