şükela:  tümü | bugün
  • olsa harika olacak etkinlik.
    şurada 1:27'deki "iç yangını"nı nasıl çıkardığını bize bir tarif etse...
    şuradaki: https://www.youtube.com/watch?v=iiluje-yjgm (1:27'deki girişi)

kendisini muhalif ve atatürkçü bir çizgide bir değerimiz.
    şöyle görülebilir: (bkz: ilhan irem'in kasım 1999 tarihli fetö yazısı)

ekşi sözlük'ün de kadim kültüründe kendisine yer edinmiş birisidir, yıllar ama yıllar boyunca bir bkz'a hayat vermiştir.
    yeni nesil bilmez pek ama biz onların doğduğu yıllarda yazardık bu sözlükte. (bkz: ilhan irem vardı n'oldu ona)

ilhan irem gelsin ekşi sözlük'e... 2017 sonrası ekşi sözlük tayfasını memnun etmeniz çok güzel...
    ama biraz da 2000-2001 yılları ekşi sözlük tayfasını koklayalım, "gençliğimiz" dolsun göğsümüze, hatırlayalım o günleri...

3. nesil yazar oldum ben,
    sene 2001'di... veya 2002...
    *1-2 sene yazar olduktan sonra miğferdibi yazar alımında çıkan isyanı da gördüm.
    *sedat'ın (bkz: ssg) doğum günü şakasında çıkan olayı da gördüm.
    *adnan oktar'ın ekşi sözlük'e dadandığı ve her başlığı dava ettiği günleri de gördüm.
    *sözlüğün hacklenmesini de gördüm.
    *sedat'ın sözlüğün hack'lendiğinin kanıtı olan screenshot'ı nasıl internet aleminden silmeye çalıştığını da gördüm.
    *sözlükte yapılan darbeyi de gördüm, ssg'nin çaylak yapılmasını ve ardından çıkan olayları...
    * sosyal medya diye bir oluşumun doğması... ardından bu sosyal medya isimli yeni yaratık ile başedemeyen ssg'nin microsoft'tan istifa edip, türkiye'ye gelmesi ve "ekşi sözlük'ü iş modeline çevireceğim" demesi... ve ardından sözlükte çıkan fırtınayı...

- ama hiç unutmadığım iki -2- şey var @kerrigan'ın intiharı ve o dönemki toplu yazar alımı sonrası bu intiharın duyar kasmaya kurban gitmesi felaketi...
    - ankara - keyif bar midye-bira zirvelerinden tanıdığım canım arkadaşımın dağdan düşmesi ve hayatını kaybetmesi...

hadi... 2016-2017 tayfasının, sosyal medyanın göbeğine doğmuş neslin isteklerini yerine getirdiniz, çok güzel... bi de bizim neslin kahramanlarını çağırın.

hadi...

---
    "hatta $öyle yazhayim, ilhan irem ghelsin ek$i sözlüğe"
    ---
  • başlığı üstte tutmak için yazıyorum.ilhan irem bu ülkenin kültürel erezyonunun en büyük kurbanıdır.
    çok basit bişey yapın ve ilhan iremin herhangi bi şarkısının sözleriyle,şu an starım diye ortalıkta dolaşanların şarkı sözlerini yanyana koyup karşılaştırın.bu size nereden nereye geldiğimiz konusunda bir fikir verecektir.
    ilhan irem ekşiye gelmediği sürece ekşi,yeterince ekşi değildir.

edit: yalnız ilhan iremin şöyle bir durumu olduğunu okumuştum.sözlü röportajlara girmeyip,sorulari yazılı olarak kabul edip,daha sonra cevaplarını gönderiyordu.umarım bunu ekşi sözlük için uygulamaz..
  • her sevincin her kederin, en ölümsüz sevgilerin, sonsuz denen göklerin her şeyin bir sonu varsa ... (bkz: anlasana)
  • anlayan çıktı mı?
  • ekşi sözlük yönetiminin bir an önce el atması gereken fasilite...

uppss pardon, fasilite * dedim... artık sözlükte böyle konuşmuyoruz di mi!?!!