şükela:  tümü | bugün
  • hatay sınırında, elinde bir yazı tutan mehmetçik'i görmek istiyorum. bir uzman çavuş, bir sözleşmeli er. botları çamur içinde bize askeri ortamı anlatıyor. ne yer, ne içer? bir ihtiyacı var mı?

rakamlarla şehit olarak veriliyorlar ya hani hep? belki de ömrünün son günlerinde 24 yaşında bir delikanlı. sadece sıcak bir söze ihtiyacı var. ona ve arkadaşlarına 1 saatimizi ayırabilir miyiz?

ne dersin ekşi sözlük? gündem yapar mıyız? yoksa haber kanalında geçen altyazılara devam mı?

ekleme: beklenen duyarsızlık kısa sürede geldi. gerekli izinler alınırsa yapılabilir böyle bir şey. önemli olan o çabayı göstermek. aramızda gerçekten çok değersiz insanlar var.
  • herhangi bir mehmetçik bunu (çatışma bölgesinde askerlik yapan birisinin görevleri hakkında dışarı bilgi sızdırmak) yapmaya kalkarsa tsk o adamı bulmak için bütün olanaklarını seferber eder, bulunca da "aferin olm, iyi yaptın" demez.

böyle bir talepte bulunanın askerliğini yapmamış ve hatta askerlik mefhumu ile ilgili en ufak bir fikri olmayan birisi olduğunu varsayıyorum.
  • (bkz: 15 yaş)
  • mehmetçikleri yardım edemezsiniz ama gazilerimize yardım etmek isteyen varsa bana mesaj atabilir.
    mehmetçiklerin o konumda bunları yapamayacak olduğu başlıktır.
  • tek bir hayatınız var... o da silah tüccarlarının elinde pinpon topu gibi tutuluyor ya...insanlık çok rezil birşey. ne kadar çirkef bi döneme denk geldik böyle.