şükela:  tümü | bugün
  • merhaba ben şeytan.

tanrının kimliğini ifşa etmesinden sonra ona şirk koşmak farz oldu. yani farz olmadı da benimkisi itlik sadece. (bkz: #67634967)

çoğu zaman size en az onun kadar faydam dokundu: yeri geldi suçlarınızı üstlendim, yeri geldi sizi kışkırttım, tahrik ettim. sizi kötü yola saptıran kişi, işte o benim. ey tanrı peki sen kimsin yaa?

sorularınız varsa sorun, belki yanıtlarım.

- whatsapp var mı?
    +kullanmıyorum, size onun gibi mesaj vermeyeceğim.

- avukatın sarışın mı?
    + evet ama asla ossurmaz.

- elma meselesinin aslı nedir?
    +büyük büyük babanız adem'in, anneniz havva'ya asıldığını gördüm. havva da ona karşı boş değildi. işin aslı şu ki amacım itlik yapmak değildi. sonra baktım ki büyük itlikmiş yaptığım bir sürü mal türedi bunlardan. kendimle gurur duydum.

- maaşın ne kadar?
    + ekstra gelirim yok, sözlükten aldığım yazar maaşım yetiyor.

-adem ile havva olayının aslı nedir? neden ademe biat etmediniz?
    adem'e ikinci bir yol sunmuştum o zamanlar. tanrı onlara bir ağaçtan uzak durmalarını söylüyordu sürekli bunlara. dedim ki madem tanrı bu kadar iyi neden kötülük saçan bir ağaç yaratsın. o zamanlar bana hep çelişkili geliyordu tanrı. halen de bunadığını düşünürüm. kısacası ben sadece elmayı verdim, onlar çılgınlar gibi seviştiler her gün.

-cennette yaşayıp gitsek olmaz mıydı?
    +olmazdı. tanrı bir eğlence arıyordu. sizi sürekli test etmek istiyormuş. hiç anlamadım onu bu konuda. sanırım benden bir adım önde bu konuda.

-ben de yazarım ama maaşım yatmıyor ne yapabilirim ? siz nasıl maaş alıyorsunuz ? ne kadar alıyorsunuz ? kiraya yetiyor mu ?
    +cehennemde kira yok, en sevdiğim yanı da bu zaten. burda kira, kiracı, emlakçı, müteahhit yok. maaş için kanzuk'a mesaj atman yeterli yavrucuğum. sonra gel benden bir kaç ahlaksızlık öğren, saf olma.

-dişi misiniz acaba ? hep merak etmişimdir, bu kadar kapris anca bi dişi de bulunabilir gibime geliyor çünkü.
    +bazen bir dişi bazen bir erkek. tanrı gibi cinsiyetsiz değilim. seks'i neden sevmediğini hiç anlamam. günahmış, öyle der.

-seni seviyorum ve sana güveniyorum piç. tanrıya sordum yanıtlamadı. malum kişi ne zaman ölecek? bir bilgin var mı?
    + biliyorum ama korkuyorum biraz söylemekten. üslubunu sevdim. aferin.

-rıdvan dilmen yeryüzündeki silüetiniz mi?
    +yok o sadece şişirilmiş bir balon.

-"sana pabucunu ters giydirebilirmiyim?", "bacağını kırayım mı?"
    +sizi gidi ademin oğulları..

-milletin kulagina hep kotuluk fisildiyosun, azicik bana da fisilda ulan gotum koptu kazik yemekten it oglu it
    +ömrüm senin gibi malları adam etmekle geçti. dünya sizi gibiler yüzünden böyle. sana kötü olmanı değil, akıllı olmanı öğütledim hep.

-cehennemde emlakçı ile müteahhit yok ne demek lan? orası ne biçim cehennem?
    +onlar dünyadalar, tanrıya hizmet ettiklerini söylüyorlar. güzel itlik. hepsini sonra burda ağırlıyorum.

-tanrı başlığı tutmuşken sizinki biraz sönük kalmış. acaba bunu neye bağlıyorsunuz?
    +evet hep onunla muhattap oldunuz, ona tövbe ettiniz. fakat ben olmasam günahlarınızı kimin üstüne atacaktınız? bakınız ona en çok inananlar en çok benim varlığıma ihtiyaç duyuyorlar.

-satanizim sizce se cok demode olmadi mi seytan bey yeni bir inanc sistemi gelecek mi?
    +sizi tanrı alıştırdı, öyle zırt pırt yeni inanç sistemlerine. hayır gelmeyecek, başta ne söylemişsek o.

-cidden çok merak ediyorum ademi nasıl kandırdın da yedirdin o yasak elmayı?
    +bunu havva'ya sorsana delikanlı.

-ruhumu sana satmak istiyorum ama bazı taleplerim var tabi. düşünür müsün?
    +elbette. ama ucuza alırım. zira sizin ordan yeterince ruh stoğu yaptım.

-en sevdiğiniz isminiz hangisi ? neden elma ? ıslıkla ne alıp veremediğiniz var ? auzu deyince ne hissediyorsun ?
    + auzu denince bir ürperti geliyor. iüzi diye inceltilince hepten korkuyorum. neyse ki sizin ülke de anlamını bilmeden tekrarlıyorlar böyle şeyleri. ıslık olayını götü boklu fatma teyzen uydurmuş.

-merak ediyorum günde kaç saat uyuyorsunuz, ne yiyorsunuz ki bu enerjiyi üretiyorsunuz? özel bi bal mı var, yoksa yediğiniz yemekte bi katkı maddesi mi var, nedir? günde 3 öğün yiyorsunuz?
    +o çok tapındığınız tanrınız gibi benim de inananlarım var. onları tanımanız için tanrınınkiler gibi kimliklerini ifşa etmeleri gerekmez. sadece dediklerimi yapıyorlar. bu onların da işine geliyor. tanrı onlara kızdığında benim yaptırdığımı söylerler. düzeni böyle kurduk. tıkır tıkır.

-sevgili şeytan bey, neden elalemi dürtüyorsunuz? yakışıyor mu?
    +evet yakışıyor. tanrınızın işi güya sizi sınav yapmak. ona göre her şey sınav. sizi dürtüyorum ki sınavdan kalın. ama siz hem beni hem tanrıyı kandırmaya çalışıyorsunuz. sınavdan kötü alıp not istiyorsunuz ondan. bakın bu da güzel piçlik.

-uzayan tırnakların içinde yasiyomussun öyle diyorlar
    +evet ellerini yıkamazsan, orada da yaşabilirim.

edit: ankara'da biraz işim var, halledip döneceğim. küçük bir sorun yaşıyor keratalar.

edit 2: benim gibi bir meleğe edit yaptırdınız, bravo. bu da benim sizlere sorum: neden tanrıdan varlığını ispatlamasını istediniz de benden istemediniz? siz de olayın farkındasınız değil mi?

edit 3: başlıklarını engelle yazıp küfür eden kişiyi biraz fazla dürtmüşüm galiba.*

edit 4: tekrar merhaba sizi gidi toprak mahsülleri. sorularınız varmış. devam edelim.

soru: (bkz: #67640096)
    cevap: ateşten yaratıldım, o yüzden sizin gibi dünyevi problemlerim yok.

soru: (bkz: #67640096) (bkz: #67642093) (bkz: #67646514)
    cevap: malum kişiyi ve ana muhalefet liderini severim. işimi kolaylaştırırlar. ama onları yardımıma gönderen sizlere ayrıca minnettarım.

soru: (bkz: #67641830)
    cevap: boş vakitlerimi kitap okuyarak geçiririm. bilgi beni güçlendirir. siz okumasanız da olur. nietzsche'yi severim.

soru: (bkz: #67643130)
    cevap: sizler ona inanmazsınız çünkü o sizin gözünüzün önüne perde indirdi. o yüzden benim varlığım da saçma gelecektir size. biraz elma ister misin?

soru: (bkz: #67652203)
    cevap: işiniz gücünüz para. koskoca şeytanım ben, benden bile para istiyorsunuz. benim gücümü test etmeye kalkmayın.
  • whatsapp var mı?
  • tüyün bende kalmis, bir ara ugrayip alirsan sevinirim, boznuzlarindan operim
  • avukatınız sarışın mı?

bir soru cevap başlığı.
  • panpa şu elma meselesinin aslını bir de senden dinleyelim :p ha bir de tanrıyla iddia muhabbetine de değinmeden olmaz :d:d
  • izninizle klasik türk sorusunu soracağım: maaşın kaç para?
  • tanrıyla aranda olan kavganda bence sen haklısın ama sence de üslubun biraz şey değil miydi? biraz daha ağırbaşlı olsan derdini güzel güzel anlatsan cennette yaşayıp gitsek olmaz mıydı?
  • neden, vasat ve sorunlu yaratıklar olduğunu düşündüğün insanoğlunun vasat olduğunu kanıtlamak için kendini yıllarca cehenneme kapatmayı kabul ettin?

sence de biraz ironik değil mi? bizim vasat olduğumuzu düşünüp bizim yüzümüzden hayatın boyunca en dipte yanacaksın?