şükela:  tümü | bugün
  • merhaba ben tanrı.

sorularınızı yanıtlamak için buradayım. ama önce bu yazıyı gördüğünüz anda aklınızda gelecek sorulardan başlayalım.

soru: dalga mı geçiyorsun ulan?
    cevap: hayır. gerçekten tanrıyım. her şeye kadir olan tanrı benim.

soru: tanrı olduğunu kanıtlayabilir misin?
    cevap: tabi ki kanıtlayabilirim. etrafınıza bakın. bu mükemmel düzenin kendi başına oluşması mümkün mü? vücuttaki kilometrelerce uzunluktaki damarların, beyinde birbirine elektriksel sinyallerle haber veren nöronların ve hatta renkleri, şekilleri algıladığınız gözlerinizin durduk yere oluşacağını mı düşünüyorsunuz? böyle bir şey olabilir mi? tabi ki hayır. o yüzden ben her şeyi yaratan tarnı'nın ta kendisiyim.

soru: ama sen bir sözlük yazarı değil misin?
    cevap: size bir sözlük yazarı gibi gözükebilirim. insanların kullandığı kelimeleri kullanıyor olabilirim. ancak ben tanrı'nın ta kendisiyim. eğer hepinize birden seslenseydim herkes inanırdı. o zaman inanmanın bir anlamı kalmaz. ben sizin imanınızı sınıyorum.

soru: tanrı olduğunu kanıtlayabilir misin?
    cevap: tabi ki kanıtlayabilirim. ama yapmıyorum. çünkü yaparsam herkes inanır. ben sizin imanınızı sınıyorum. sadece bana inananlar cennete gidebilecekler. hem inanırsanız ne kaybedersiniz ki? inanmayan cehenneme gidecek, kesin! ama inanırsanız bir şey kaybetmezsiniz.

soru: kutsal kitapta neden böyle bir şey yazmıyor?
    cevap: çünkü o da imanınızı sınıyor. kutsal kitabın hiçbir yerinde hiçbir şekilde sizinle bire bir iletişim kurmayacağım yazmıyor. başka peygamber göndermeyeceğim yazıyor. siz eğer yeterince imanlıysanız, bu yazıdaki şifreyi çözüp bana ulaşabilirsiniz. imanlı olmayanlarınızın gözüne zaten perde indirdim. onlar isteseler de beni algılayamazlar.

soru: madem tanrısın, o zaman söyle yarın ne olacak?
    cevap: söyleyebilirim elbet. her şeyi ben yarattım. her şeye kadir olan benim. ama söylemem. çünkü söylersem herkes inanır. ben sizin imanınızı sınıyorum.

sorularınız ve cevaplarım:
    (bkz: #67635013) "kılıçdaroğlu sen misin yoksa?"
    hayır kılıçdaroğlu değilim. böyle bir şey kabul edilemez. ben tanrıyım.

(bkz: #67635049) "sadece bir sorum var. neden?!?"
    çünkü tanrı her şeye kadirdir ve onun yöntemlerini sizin aklınız almaz.

(bkz: #67635135) "bizimle ne derdin var?"
    sizinle bir derdim yok. sizi seviyorum. ama sadece beni dinlemeyenlerin derilerini kızartıp, sonra yenisine yerisini yaratıp bu süreçte gözlerini güneş sıcaklığındaki korlarla yakarak saçlarını ve tırnaklarını teker teker koparıyorum. napayım canım? bana inansaydınız.

(bkz: #67635111) "ben zaten şakacıktan ateisttim tanrı bey. bu arada cennette kızlar mı yoksa yine mi biz teklif ediyoruz?"
    cennette ne isterseniz oluyor. hiç eksiğiniz yok. bunları kafaya takmayın. bana iman edin yeter.

(bkz: #67635279) "allahın var mı lan tanrı?"
    yok. sadece ben varım. benim taptığım biri yok.

(bkz: #67635311) "gönderdiğiniz kitapları severek okudum. yeni bir kitap göndermeyi düşünüyor musunuz?"
    başka kitap yok. bunu en son kitabımızda da yazmıştık.

(bkz: #67635317) "ateist misin?"
    benden başka tanrı yok. o yüzden ateistim. ama kendimi tanıdığım için değilim. bunlar hep sınav.

(bkz: #67635382) "kaç saat mesai yapıyorsunuz?"
    benim için bir saniye sizin için bir milyar yıldır. bu yüzden daha 6-7 saat ancak oldu.

(bkz: #67635270) "neden neo-liberal muhafazakarlığı yarattın? ben tanrı olsam elimin tersiyle çarpardım bu arkadaşları. sen hayırdır?"
    onlar beni reddeden aşağılık varlıklardır. cezalarını öbür dünyada keseceğim. istesem çarparım. bazılarını çarpıyorum da. ama herkesin gözü önünde çarpsam herkes inanır. anlamı kalmaz. ben sizin imanınızı sınıyorum.

(bkz: #67635483) "eskiden bu tip başlıklara kızıyordum ama artık "canı sıkılma" dediğimiz halin insanları nasıl da delirtebileceğini ilk elden deneyimlediğim için kızmıyorum. çoğumuz hayatımız ile ne yapacağımızı bilmediğimiz için zaman öldürmek adına türlü saçmalıklara girişiyoruz, ilk başta insan kızsa da üzerine biraz düşününce mevzunun tamamen insani olduğunu fark ediyor ve geçmiş olsun deyip geçiyor."
    biz sizin gibilerin gözlerinize bizi göremeyesiniz diye perde indirdik. bizi inkar etmeniz doğal. varlığımızı nasıl olur da inkar edersiniz bre kafirler? gözünüz kör mü? bunca düzeni, bu akıllıca tasarlanmış evreni görmez misiniz?

(bkz: #67635523) "usta, kaldıramayacağın bir taşı yaratabilir misin?"
    şüphesiz ki her şeye gücümüz yeter. ancak biz sizin imanınızı sınıyoruz.

(bkz: #67635597) "bunca mutsuzluğu ve bu üzüntüyü ortaya çıkarmak uğruna, hiçliğin sessizliğini ve kıpırdamazlığını bozmaya nasıl kalkıştın?"
    biz şüphesiz ki yarattıklarımızı severiz. siz cennete gidin, orada bu dünyada tatmadığınız zevkler tadın diye sizi yarattık. ancak bazılarınızın gözüne perde indirdik. onlar göremez. beni anlayamaz.

(bkz: #67635659) "erkek misin kadın mı? bana cinsiyetsizim deme, eski topraksin seeen eski toprak."
    zamandan ve mekandan bağımsızım. şeklim ve maddem yok.

(bkz: #67635718) "riemann hipotezinin açıklaması nedir? fermat'in son teoreminin bir çözümü var mıdır?"
    bunlar sizin beni daha iyi anlamanız için bazı sınavlar. bilim dalları falan hepsi beni daha iyi anlamanız; benim sanatımı, akıllı tasarımımı daha iyi kavramanız için size gönderdiğim şeyler. bunların cevabını verebilirim. ama versem herkes inanır. ben sizin imanınızı sınıyorum.

(bkz: #67635893) "burada iletişime geçtiğiniz kişiler peygamber sayılabilir mi?"
    bizimle herkes iletişime geçebilir. onların gönül gözleri açıktır. kalanların gözüne perde inmiştir. biz, bizimle konuşanlara her daim cevap veririz. verdiğimiz cevaplar apaçıktır. görmemeniz sizin sorununuzdur.

(bkz: #67636126) "var olman ile yok olman arasinda ne fark var?"
    sizi yarattım. beni görebilesiniz size göz verdim, algılayabilesiniz diye size beyin verdim. algılayamıyorsanız bu sizin acizliğinizdir. algılayanlara öbür tarafta sürprizlerim var.

(bkz: #67636141) "zamandan ve mekandan bağımsızsan neden internet'ten klavyeyle girilen bir entry ile 22 nisan 2017 gününde mesaj atıyorsun? internet'e hükmedip ekşi'de bir mucize gerçekleştiremez misin?"
    şüphesiz ki gerçekleştirebilirim. ama öyle bir mucize gerçekleştirsem herkes inanır. o zaman bir anlamı kalmaz. ben sizin imanınızı sınıyorum.

(bkz: #67636096) "malum şahısı kaç vakte kadar yanına almayı düşünüyorsun? ona göre dolar alcam."
    bunlar hep benim sırlarım. belki yarın alırım, belki 200 yıl sonra (ben koruyayım).

bazı sorularınıza yanıt verdim. hiçbiriniz de "hadi kanıtla" demediniz. aferin. çünkü benim tanrı olduğumu biliyorsunuz. tabi ki kanıtlayabilirim. ama kanıtlarsam inanmanın, iman etmenin bir anlamı kalmaz. hepiniz inanırsınız. bu dünyanın tabiatına aykırı.

inanmayanlarınız olacaktır. onların gözüne perde indirdik.

size sıradan bir sözlük yazarı gibi görünebilirim. ama bu benim sizinle iletişim kurma yöntemimdir. eğer tanrı olduğuma inanmıyorsanız, olmadığımı kanıtlamak sizin görevinizdir. aksi takdirde üzerinize "inançlarıma saygı duy orospu çocuğu" şeklinde küfür eden mü-minlerimi salarım. ama ben barışçılım.

10^(-200) saniye bir işim var halledip geleceğim. tabi ben işimi halledene kadar dünya zamanıyla birkaç saat geçmiş olacak.

kaldığımız yerden devam ediyoruz.

(bkz: #67635899) "malum sırat köprüsü çok kalabalık oluyor, ikinci bir köprü yapılacak mı, yoksa alternatif tüp geçit projeleriniz mi var?"
    hiç başka köprüye gerek yok. ben ol derim olur.

(bkz: #67635571) "bir elma için adem'e fazla tepki verdiğini düşünmüyor musun? gaza gelmiş olabilir misin bir miktar?"
    biz ona bir sınav yaptık. sınavdan geçemedi. siz bütün bu muhteşem düzeni görmez misiniz? beni nasıl inkar edebilirsiniz? şüphesiz ki bazılarının gözüne perde indirdik.
  • (bkz: kılıçdaroğlu sen misin yoksa)

korku editi : gerçekten tanrıysa sıçtığımızın resmidir. cehennemden yer beğenelim sözlük. çok mantıklı şeyler söylüyor bu arada.

felsefik edit : hadi bana bu başlığı tanrı'nın açmadığını, açamayacagını söyle ve kanıtla..
  • sadece bir sorum var. neden?!?
  • (bkz: tekbiiiirrrr)
  • ehehe.. öncelikle, ben değil, yeğenim ateistti tanrı bey. bu arada cennette kızlar mı yoksa yine mi biz teklif ediyoruz?
  • akıllara (bkz: the man from earth) filmini getirmiştir.
  • bizimle ne derdin var?