şükela:  tümü | bugün
  • trt nin amerika ortaklığı ile yaptığı ve her persemde gunleri trt1 kanalında zevkle izlenilebilen dizi film
  • seymen ağanın new yok 'a ayak basınca söyleyeceği cümle. (bkz: basmalı konak)
  • bir bölümündeki zencileri gördüğümde bunları heralde porno filmden toplayıp getirmişler demekten kendimi alamamıştım.oyunculuk çok kötüydü gerçektende..
  • uzun süredir yayınlanıyor olduğunu tahmin ettiğim ama henüz bugün itibariyle otisabi'nin heyecanlı telefonu sayesinde haberdar olduğum bu dizi telefon hattında neşe dolu dakikalar yaşamamıza, her anı paylaşmaya değer olduğundan telefonu kapatmayı becerememize sebep oldu. dizi öncelikle bir nuyork evinin içini tamamen "aslında bahçelievlerde imiş gibi" göstermek konusunda çok başarılı. nuyorka nasıl ve hangi parayla taşındığı konusunda hala kafa patlattığımız 80'lerden hatırlayacağınız ağır masif meşeli, cevizli, minderleri kabartmalı çiçek desenli kadife kaplı koltuklar, kırlentler, dizi dizi tül perdeler, üstü örtülebilecek eşya üzerinde yer alan üst örme görevini gören üçgen danteller ve daha binlerce "turkish paraphernelia" evin içinde şuursuzca yer alıyor. bu konudaki şaşkınlığımı henüz üzerimden atamadığımdan nedense gece vakti (nedensesi mi var, bal gibi biliyoruz, "new yorkta oldugumuz konusunda kimsenin şüpheleri kalmasın" derdinde olan bir yönetmenin suçu) times square'i turlayan gençler, inadına ismi tom konmuş zenci uşak (bkz: tom amcanın kulübesi) ve bu uşağın rol yapamamaktaki üstün başarısı, adının sabrina olduğu iddia edilen kendine ait 18 bavulla gezebilen hizmetçi, hayattaki meşgalesi değişik kültürlerden atasözleri ezberlemek olan ve "you have a saying.. ummm... 'turkuğğğn tüuurkteean umm bashkaa dostu yokhtouuğr?" diyerek kalpleri fethetmiş amerikan iş adamı ve amerika'da nedense kıvıramadığı türkçeyi konuşmakta ısrarlı, tarık tarcan'a benzemekle yükümlü esas oğlanı tavlamaya çalıştığını yönetmenin ve senaristin ortak ısrarıyla anladığımız amerikalı sarışın (herhalde aslanım, amerikalı dediğin sarışın olmaz mı?) kız gibi konulara layıkı ile değinemiyorum.

    ve fakat diziyle ilgili olarak gey dostlara bir sürprizimiz var. güvenlik güçlerini oynamakla yükümlü gençlerimize dikkatli bakın, birer chelsea boys olduklarını görecek; nuyork queer çevresi hakkında bir fikir edineceksiniz. biz ise tarık tarcanın gençliğini canlandıran esasoğlanın nesi olduğundan emin olunamayan ama kötü oyunculuk yapıp ağzını yüzünü eğdiği ve beş dakikalık rolünü büyütüp coştuğu için astoria karakolu'na atılmış sanem'in ardından neşe ile el çıpıyor olacağız. hatta bakın çırpıyorum.
  • hatırladığım kadarıyla güzel bir müziği vardı ve komik bir diziydi. şu anda internette bir fotoğrafını bile bulmak mümkün değil.
  • (bkz: o memo)