• arayan kisi yanlis numara tusladiysa garip diyaloglara sahne olabilecek öbek.

-merhaba aysunun telefonu ben melahat
    -laleyi aramistim ben
    -lale kim?
    -bizim bi arkadas. aysu kim?
    -telefonun sahibi, lavaboda su an kendisi.
    -melahat kim?
    -ben.
    -ee lale nerede o zaman?
    -...

böyle gider bu biri müdahale etmezse...
  • - meraba x'in telefonu ben y..
    - ya cevapsiz bir cagri var bu numaradan..
    - x'tir o zaman..
    - ne kufur ediyorsun kardesim?
  • zaman kazanmak adına bulunan formül. zira telefonu açan kişi bu cümle ile başlamazsa diyalog şöyle cereyan eder:

-alo?
    -alo?
    -haluk? sen misin?
    -hayır ben cemil. haluk yok şu an.
    -ee, nasıl ulaşabilirim.
    -tuvalette. dönünce ben söylerim.
    -peki cemil aradı der misiniz, acilen arasın.
    -tamam.

ya da şöyle.

-alo?
    -haluk senin götüne koyiyim, nerde ulan havale, rezil oldum.
    -eee, haluk yok şu an.
    -peki siz kimsiniz?
    -ben iş arkadaşıyım.
    -eheh, pardon, ben cemil, aradığımı söyler misiniz?
    -tamam cemil.
  • - merhaba x'in telefonu ben y
    - ee x'e 5 vermiştim* ama ben ? ne oldu diye soracaktım.
    - kendisi yok şu anda aratayım gelince.
  • - meraba x'in telefonu ben y
    - a ben x'le gorusmek isterdim
    - valla bende isterdim gorusmenizi ama, max volume'de guli guli guli diye surekli calinca bu masada birakilmis telefon, dinleyemedik ofisce, o yuzden ben actim, x nerede bilmiyorum
    - a peki, ben z, aradigimi iletebilir misiniz
    - tabi yazar birakirim masasina, telefonu ofiste min volume'de tutmasini da yanina ekleyerek
    - iyi gunler kusura bakmayin

sozlukculerin demek istedikleri: ofis profile'i yapin lan telefonlariniza kisik sesli, deli etmeyin
  • - merhaba x in telefonu ben y...
    - z ordami...
  • işte erkeklerin telefonlarını böyle, bir de cihazın ekranında kız adı görünce süsleye püsleye açan çılgın kızlar oldukça daha çok böyle manyak, kıskanç kız olur etrafta.

ses veriyorum:
    - ahahay meraba bu onun bunun iksin telefonu şekerim. ben de yegül.
  • karşı taraftaki insanı düşünenlerin kullandığı cümledir. düşünür, çünkü arayan tarafın "acaba yanlış mı aradım" diye düşünüp de "ben x'i aramıştım, yanlış mı aradım yoksa" gibi kafa karışıklığına girmemesi için "x'i aradınız ama şu anda yerinde değil y ile konuşuyorsunuz" demek düşünceli olmaktır.
  • birisini cepten aradiginiz zaman gereksiz olan telefon acis tarzi.

soyle ki : siz x'i aramissinizdir, telefon calar, x telefonuna yakin mesafede degildir, herseye atlayan y telefonu acar ve bu cumleyi sarfeder. aklinizdan sirasiyla "ben seni mi aradim sen neden aciyorsun ki telefonu", "bu cep telefonu arayan numaralari ve cevapsiz cagrilari gosteriyor illa acman sart degildi" ve "madem meraklisin, herseye bulasmak zorundasin, hadi iyi niyetli dusuneyim notumu x'e ileteceksin de bana ne senin kim oldugundan" dusunceleri gecer. anlasilacagi uzere yapilmamasi daha iyidir. ha birde bu cumleyi sarf edenin guvensiz sevgili olmasi durumu vardir ki o basli basina ayri bir konudur. *
  • problem degil. y=f(x) nasil olsa.
    [durduk yere ben ituluyum diye bagirmak]
hesabın var mı? giriş yap