• hayatın 2 ezan arasında (doğum ve sela) olduğunu hatırlatmış başlık.

mesele büyü-okula git-iş bul-evlen-çocuk büyüt-öl” değil. mesele; gelecek nesillere daha güzel ve yaşanılabilir bir dünya için çalışmak.
  • sözlükteki en gerçek başlık.
  • (bkz: omnbudsman)
  • (bkz: ency)
  • üzen başlıktır. çok üzen başlıktır. allah gani gani rahmet eylesin hepsine..
  • karl popper...
  • son girilen entry'de gördüm, hiç bilmiyordum bile varlığını. açtım, okudum entrylerini bir süre.

gözlerimden yaş geldi be. insan hiç tanımadığı, görmediği, bilmediği biri için ağlar mı? ofisin orta yerinde, 30'a ramak kalmış bir erkek ağlıyor. bu satırları da ağlayarak giriyor.

sen ne güzel bir insanmışsın be feysbuk ceosu mark, ne naif bir kalbin varmış. keşke, ah keşke seni çok daha önceden tanısaymışsım.

tüm kalbimle gittiğin yerlerde rahat olmanı diliyorum.

ve sayende birşeyi daha öğrendim güzel dostum, biz nankörüz. yaşadığımız hayatların değerini bilmiyor, hep daha fazlasını istiyoruz. nankörüz biz, nankör. bizim hayatımızı hayal edenleri hiç düşünmedik, hep biz yukarıları hayal ettik. özür dilerim güzel kardeşim, hem senden hem senin gibi mücadele eden tüm insanlardan.

(bkz: #69270217)
  • öylesine kimler gelmiş geçmiş diye bakarken eski bir forumda çok büyük bir ihtimalle arkadaşım olduğunu anladığım (bkz: fishne) 2005 yılında hayatını kaybettiğini gördüm ve çok çok üzüldüm. yaklaşık 15-20 yıl kadar önce aylarca yazıştığım birinin kaybını böyle öğrenmek çok üzdü. sözlükte kendisini birebir tanıyan arkadaşlarının uzun yıllardır girdisi yok görüpte mesaj atan olursa tam teyit için sevinirim.
  • burada ne zaman bir yazar ismi görsem girer entrylerini okurum. gerçekten çok ürpertici bir his. sonra en son kaç yıl önce entry girdiğini gösteren o sayılar, cidden çok garip bir şey ya. ya da yalnızca kendi abimin toprağa verilişini izlediğim için ölüm bana bu kadar ürpertici geliyor. herkes için bu başlık böyle hayalet dolu değildir belki.
hesabın var mı? giriş yap