• gerçekten çok düşündürücü ve ürkütücü bir evrimdir..

videonun altında yer alan yorumlar daha da ürkütücü.

şimdi ortodoks yahudiler gibi giyinip, onlar gibi sakal bırakınca tüm kainatın sırrına mâlik oldunuz.. değil mi?

yani gerçekten 2022 yılında, uzay ve yapay zeka çağına girilirken; insanları arap ortaçağına uygun bir simülasyonda yaşayarak arınmaya ve kurtuluşa ereceğine inandıran bir yapı var.. ben bu adamları tebrik ediyorum.

bir bilim adamını harry potter'ın sihir kitabına inandırmaktan daha zor bir iş bu.

dünyayı düz sanan, güneşin balçık içinde batıp çıktığını iddia eden, yıldızları kandil zanneden, cinayet talimatı veren, kendi gibi olmayana hiçbir yaşam sahası tanımayan, farklı şekilde inanan insanlardan haraç alan, kadınları kaale bile almayan, köleliği kaldırmayan, kadınlarla çocuk yaşta evlenmeyi men etmeyen, çok eşliliğe cevaz veren ve cariyeliği yücelten bir öğreti bu.

2022 yılında insanları; petra çıkışlı, yahudilik ve hristiyanlıktan apartma olan; varaka, yemenli rahman, ilk emevilerin ve ömer'in eseri olan böyle bir sabii mistisizmine inandırmak çok zor iş.
  • her an bastonu atıp "doldur sofi çay doldur" ilahisine girecekmiş gibi duruyor.

yeni tarikatinde hidayetler diliyorum.

edit: ilgili ilahi
  • bu tarz hayatı uçlarda yaşamış her yola girmiş insanlar bir yerde bir telafi çabasına girişiyorlar ama bu ne kadar kabul görür onu bilemeyiz.

ha bunu bu meriç için söylemiyorum, bunun halinden tavrından yapıştırma sakalından şov yaptığı belli oluyor.
  • günlük komedi ihtiyacımı karşılamış haldir.
    ajhaskjfhaf bu ne olm? bu adam günün birinde ajan falan çıkarsa hiç şaşırmam ha.
  • allah'tan böyle bir rabbimiz var ifadesiyle bir tür yaradanception konseptine ulaşmış halidir.
  • adamın psikolojik destek alması lazım.
    lazımdı ve hala lazım.
    ama bir de video altındaki yorumlara bakın. enterrsan kafalar.
  • bugün ağzına kadar din sosuna bulanmış hayatlar içerisinde hacıların hocaların şeyhlerin borusu ötüyor normal,
    bu da devir neyi gerektiriyorsa onu yapıyordur muhtemelen
  • elektronik ve haberleşme mühendisi, çok iyi futbol oynayan, reklam yıldızı, ahu'nun yoldaşı...sanırım yaşar alptekin'in yolundan gidiyor.
    edit : bilinçaltına banu alkan yerleşmiş. ben neyleyim
  • akıllara şu görseli getirmiştir.
  • "allah'tan böyle bir rabbimiz var" diyen meriç bey'in pek de şaşırtmayan son hâli.

bu bey ile ilgili psikolojik/psikiyatrik sıkıntıları olduğu iddiaları konuşuluyordu daha o meşhur stir me up dansını yaptığı yıllarda bile, o yüzden bu radikal değişimler şahsımı pek şaşırtmıyor.
hesabın var mı? giriş yap