şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlığının altı erkan oğur ismini içeren entrylerle dolacak kişi. sanırım kendisi onun gençliği.
  ayrıca, tarzının zaman zaman biraz daha jazz'a kaçtığını söylesek ayıp olmaz herhalde.
 • sesi biraz cengiz özkan'ı andıran müzisyen.siret albümü yenidir.yolu açık olsun.
 • saygısıyla,sevgisiyle,müziğiyle on numara adamdır.müziğini dinleyin.sonrası huzur ve sukunet (bkz: http://www.youtube.com/…nm4sseetv46ga1jrgrteb4ybdlx)
 • iki büyük üstadın harmanıdır.yolu açık olsun.
 • gözlerini kapa, kendine göç eyle...

  https://www.youtube.com/watch?v=km3wniwqdze
 • müziği güçlü,dolu güzel insan..
 • "siret" albümünü dinlemeye doyamadığım güzel kalpli müzik insanı. kopuz ve perdesiz gitarı ustalıkla icra etmektedir. "sudaki hayal" isimli çalışmasıyla dinleyenleri ücretsiz olarak dünya turuna çıkarmaktadır. bir gece dinlerken aşka gelip haddim olmayarak attığım mesaja hiç tanışmamış olmamıza rağmen birkaç saat içinde en güzel dilekleriyle dönüş yaparak şahsıma ne derece insan olduğunu kanıtlamıştır.
  velhasıl erkan oğur'dan öğrendiği tek şey müzik değildir. yolu açık olsundur...
 • yeni albümü ''terennüm'' kalan müzik etiketiyle bugün yayınlanmış olan müzisyen. albümde derya türkan, volkan hürsever, hasan gözetlik, ghassan abu haltam, koray üsgülen, tolgay yılmaz, semih burcu, onurcan çağatay gibi müzisyenler eşlik ediyor kendisine, geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz tomris incer de sesiyle katkıda bulunmuş albüme.

  https://play.spotify.com/…otify.com&utm_medium=open

  https://itunes.apple.com/…bum/terennum/id1066764503

  http://kalan.com/…rennum-merih-askin-basin-bulteni/

  (bkz: terennüm)
 • terennüm albümünde tomris incer in şiir okuyarak destek olduğu müzisyen. ne yazık ki tomris incer albümün kayıt aşamasında kanser hastalığına yakalanıp, albüm daha piyasaya çıkmadan vefat etmiştir. aynı zamanda merih aşkın'ın annesi de bu hastalıkla savaşmaktadır. albümün son parçası olan epilog bu yüzden çok garip bir anlam taşır. "her şey gelir, her şey geçer" sözü de çok daha anlamlı oluyor albümü dinleyince.

  bu insanoğlunun hikayesidir.
 • erkan oğur'un öğrencisi olmak kolay değildir herhalde. bunu müzikal anlamdan ziyade, karakter olarak söylüyorum. uzaktan gördüğüm ve erkan oğur'la çalışmış tanıdığım birkaç kişiden ötürü böyle düşünüyorum. merih aşkın da erkan oğur'un öğrencisi olabilirmiş gibi duruyor, yani erkan oğur'un öğrencisi olabilecek saflıkta, güzellikte. kişi böyle olunca da, ortaya güzel müzik çıkıyor. takip ettiğim, üç-beş televizyon programını izledikten sonra çıkarım yapıyorum ki bu adam da gayet mütevazi, gayet kendi halinde ve gayet başarılı. kendi müzisyen arkadaşlarının da kıymetini çok iyi bilen biri. bir albüm kapağında x kişisinin ismi yazıyor diye o albümü tamamen o kişiye aitmiş gibi düşünmek çok yanlış, merih aşkın da bunun farkında. o yüzden 'kendi' albümlerine 'benim' değil 'bizim' diyor.

  güzel bağlama çalıyor, jazz'a olan ilgisi müziğine çok şey katıyor bence. sesine alışmakta en başta zorlanmıştım nedense. halen bir belirsizlik hissediyorum. ama bu da hoşuma gidiyor. velhasılı güzel müzisyen.