şükela:  tümü | bugün
1869 entry daha
  • başkanı gibi aşağılık kompleksine kapılmış bir yaratığın sakatlığının ciddi olmasını istediği milli takımımızın geleceği futbolcu.
  • kendisinin maçı olduğunu hatırlayıp apar topar kanalı açtım. bir baktım 50 kişi birinin başına toplanmış. tanrım nolur tahmin ettiğim şey olmasın diye aceleci ve olabildiğince hoyrat bir şekilde kalabalığı yarararak yerde yatan oyuncuya ulaşmaya çalıştım.

evet oydu. hemen başını kaldırıp dizlerime koydum. açılın hava alsın diye haykırdım etraftakilere. sana kim yaptı bunu diye haykırdım çaresizce. gözlerini zorlukla aralayıp gözlerime baktı. fener, sporting, alanya, sassuolo... kariyeri bir film şeridi gibi gözünden geçiyordu sanki. eşhedü enla diye mırıldandı. sus dedim daha fazla yorma kendini. iyi olacaksın, yine eskisi gibi yerden kayacak, yine eskisi gibi kademeye gireceksin. başı omzuna düştü. bayılmıştı. o yağız delikanlı o güzel ambulanslara binip gitti.

sonradan müslüman olup ahmet turani ismini alacak olan bonucci intikam için savaş boyalarını sürdükten sonra güneş batarken topuyla ufukta kayboluyordu.
  • çapraz bağ kopması diyorlar :(
    tanım : futbolcu
  • kendisi simdi canli yayina cikip ; "orospu cocugu eksicilerin nazari degdi . ondan sakatlandim" dese herkes bi basini onune eger utancindan onu bi netlestirelim. yani garip bir sekilde cok sevdik bu cocugu. tam anlami ile zeki, cevik ve ahlakli. ataturk'ün anlatmak istedigi sporcu tam olarak bu cocuk.
    milliyetci diyoruz ama adam faizler dusmeli demiyor. askerine selam çakıyor, çakmayana da ayrica çakıyor. sert diyoruz ama sportmenlik disi bir haraketini goren varsa beri gelsin. e zaten modern futbolun bütün ozelliklerini tasiyan bir sporcu. bu adamin kiymetini bilmeliyiz. bu yaşta bu seviyede ve bu kalitede oynayan bir adam ileride ulkesinin bayrak sporcusu olabilir. abartiyorsam ozur dilerim ama kendisi ile bu yaşta bu kariyere ulasan futbolcu sayisi cok cok az. yolu acik olsun.

sakatliginin da ciddi oldugunu sanmiyorum. dağ keçisi gibi bizim oğlan. hicbir sey olmaz ona
  • temenim tam olarak şu:

juventus taraftarını üzerek önemini arttırmıştır.
    yokluğunda de ligt'in yapacağı hatalarla kıymetini daha da arttıracaktır.
    2-3 haftaya krallar gibi geri gelip büyük tezahüratlarla kaldığı yerden devam edecektir.

edit: sakatlık süresi açıklandı. sure fazla olsa da diğer temennilerim baki.
  • arda’nın iyi zamanlarında sadece galatasaraylılar tuncayın zamanında sadece fenerbahçeliler,nihat’ın iyi zamanlarında sadece beşiktaşlilar gururlanıyordu.merih öyle bir adamki gezi parkı gibi bütün kesmi birleştirdi:)
  • beyler gevsekligi birakip su cocugun sakatligi nedir ne degildir bir yazsaniz da okusak. capraz bag sakasi hic komik degil umarim sakadir
  • juventus formasıyla ilk golünü attıktan 18 dakika sonra sakatlanan şanssız futbolcu.

ayrıca çapraz bağları kopan bir adamın öyle ayağa kalkıp yürüyebileceğini sanmıyorum. çok ciddi olmasa gerek sakatlığı.
  • ön çapraz bağ sakatlığı olma ihtmali çok yüksek maalesef bu pozisyonun. neden mi? ön çapraz bağ yırtılmalarının en çok görüldüğü 3 hareketi içeriyor pozisyon. kalça fleksiyonu, kalça iç rotasyonu ve landing. inşallah yanılıyorumdur ve ciddi bir şeyi yoktur. allah korusun.
  • umarım çapraz bağları kopmamıştır. golü atınca havalara uçtum. sanki kendi çocuğum gibi aha kadroya girdi aha de ligh’ti kesti diyordum ve takip ediyordum. bugün ilk golünü attı ve eğer bağlar koptuysa büyük şanssızlık. umarım esneme falandır ve 2-3 haftaya döner. en kötüsü andone kadar olsun ve nolur kopmamış olsun.
624 entry daha