şükela:  tümü | bugün
  • milli takımın önümüzdeki 10 yıl savunma tandemini oluşturacak iki oyuncusunun kıyaslandığı versus...

ben çağlar'ı bi tık önde görüyorum.
  • vs'den ziyade bu ikilinin arasına "ve" daha çok yakışıyor.
  • varlığı bile tebessüm ettiren versus. misal kötü geçen bir günde bir anda "ulan mili takımın defansında merih ve çağlar var" diye düşünerek moral seviyesi yükseltilebiliyor. çok tuhaf ama denendi, işe yarıyor :)

haddime değil ama, iki güzide genç yeteneğimizi kıyaslayacak olursak;

bana göre merih daha hırçın, daha azimli, daha hızlı ve vücudunu mükemmele yakın kullanıyor, rakipten çalım yiyebilir ama omuz omuza mücadeleyi hayatta kaybetmez. oyunun sertleştiği zamanlarda biraz kontrolden çıksa da sahadaki varlığıyla bile defanstaki "tank" olarak bütün takıma güven veriyor.

çağlar ise daha sakin, daha akıllı. merih risk alırken çağlar almıyor; net, ayağa oynuyor. merih'e göre daha yavaş ama pozisyon alma konusundaki üstünlüğü ile bu açığını kapatıyor. top kapma girişimleri de merih'ten daha temiz. ikisinin de hava topu mücadeleleri çok iyi ama bence merih bir adım önce bu konuda.

bunlar daha kötü günlerimiz. bu gençler büyüyecek, daha ne kadar geliştirebilirler kendilerini bilmiyorum ama gelişecekler inşallah. bu versus'a ozan kabak'ı ekleyeceğimiz günler de gelecek.