1. 8 temmuz 2013 tarihinde, bisiklet sürerken bir arabanın çarpması sonucu hayatını kaybeden, çok genç, pırıl pırıl bir can. orta doğu teknik üniversitesi inşaat mühendisliği bölümü, 3. sınıf öğrencisiydi. geçmiş zaman kullanmak ne acı, gencecik canları alıp giden ölüm ne acı, eğer hayatta olabilseydi 4. sınıf olacaktı ve büyük ihtimalle de bölümünü birincilikle bitirecekti...
    ailesinin, arkadaşlarının, sevdiklerinin ve odtü inşaat ailesinin başı sağolsun...

http://www.medya365.com/…-kaybetti-ozel-h45535.html
  2. ankara'da angora bulvarı üzerinde bisikletiyle ilerlerken sanıyorum arkadan çarpan bir araç sonucu hayatını kaybetmiş. bisiklet kazalarının artık sonu gelsin yalvarırım, kazanın detayını bilmiyorum ancak, angora bulvarı'na hız kasisleri konsun bu kaçıncı kaza artık kaç kişi öldü o yolda, tüm yol manyak ruhların ralli yeri gibi. umarım hakeden cezasını bulur ve o bulvara önlem alınır.

yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.
  3. tanıdığım en olgun, aklı başında genclerden birini kaybettik. ailesine sabır diliyorum, nur içinde yatsın.
  4. bu okulda en çok ortak yönümün olduğu ve bu ortak yönlerden konuşmaya bayıldığım insan. ne yazık ki iki gün önce öldü, bugün defnettik. her şeyiyle dünya iyisiydi.
  5. biraz önce cenazesinden geldiğim canım arkadaşım.. bölüm birincisiydi, daha 3. sınıftayken akademik çalışmalar yapıp hocalarıyla birlikte yazdığı makalesi yayınlanmıştı, örnek gösterilen, herkes tarafından sevilen birisiydi. hepsi bir yana çok güzel bir insandı meril.. her zaman sıcakkanlı, ne zaman ihtiyacım olsa konuşabileceğimi bildiğim birisiydi.. şimdi saatlerce sayfalarca yazsam yine olmaz.. elim titredi bugün tabutunu taşırken, mezarına konulurken bakamadım, toprak atmaya elim gitmedi.. hayatındaki tek varlığı olan kızını kaybeden annesini gördüm bugün, o acının tarifi yok.. ne desek boş artık. senin canını alan adama ne ceza verilse az, kaldı ki ceza bile almaz bu adaletini siktiğimin ülkesinde.. bugün binlerce kez içimden geçirdim, buraya da döküyorum, seni çok özleyeceğiz meril..
  6. öyle güzel bir yer edinmiş ki insanların kalplerinde, bugün o sevilmeyen mezarlığa koşa koşa gitti herkes, onu uğurlamaya...
    cenazenin güzeli olur mu demeyin sakın, ama nasıl güzeldi; ailesi, hocaları ve neredeyse tüm sınıf arkadaşları onunlaydı. insan çok yakınını kaybettiğinde anlıyor, onu uğurlamaya gelen kalabalığı görünce ne kadar sevildiğini düşünüp gururlanıyor... bugün meril'i, o pırıl pırıl, çiçek gibi kızcağızı öyle büyük bir kalabalık uğurladı. ve işte o güzel kalabalık bugün onun toprağını kendi gibi yüzlerce çiçekle bezedi. o güzeller güzeli kızın cenazesi bile güzel oldu, rengarenk oldu.

rengarenk ışıklar içinde yat meril, iyi ki kısacık hayatının bir yerinde seni tanımışım...
  7. bütün sevenlerine başsağlığı dilediğim rantçı-kent düşmanı zihniyetin son kurbanı. facebook'ta bir arkadaşımın yaptığı yorumu paylaşmak isterim:

"odtü'den bir kardeşimiz bisikletiyle ankara trafiğiyle mücadele ederken trafik kazasına kurban gitmiş. katili gökçek'tir. muhalefet olsun diye demiyorum, bütün ankara'yı bireysel taşıtlarıyla yolculuk ettirmeye yemin etmiş gökçek'tir, ankara'nın ulaşım politikasını daha fazla şerit, daha fazla geniş yollar, daha hızlı taşıt trafiği, daha fazla katlı kavşak, daha az toplu taşıma, daha fazla hız, daha fazla hız olarak düzenlemiş olan gökçek'tir. katili gökçek'tir!"

ve

(bkz: ulaşım/#30093653)
  8. arama geçmişinden bir linki bulmaya çalışırken haberi ilk aldığım gün yaptığım aramalar geldi önüme. yakın arkadaşım değildi ama tanıyorduk birbirimizi. hiç bir kötülüğünü görmedim. keşke görseydim belki dayanması daha kolay olurdu. kör ölür badem gözlü olur hikayesi değil bu. kabul: biraz değişikti, alışması zordu ama hiç de bi kötülük bulunmazdı içinde. insan hem bölüm birincisi olup, hem sporla uğraşıp hem de bu kadar sosyal olabilir mi? oluyordu işte.
    adaletsiz ölümü karşısında isyan etmemek mümkün mü? belki bile diyemiyor insan onun gelecekte kazanacağı başarıları düşünürken. ilk duyduğumda "şaka mı?" dedim sonra cenazede adını o ekranda gördüğümde vurdu. imam merhume dediğinde ağlamamak için dişlerimi nasıl sıktım. çünkü benim hakkım yoktu annesinin, erkek arkadaşının ve yakın arkadaşlarının yanında ağlamaya. cenazesine 2 otobüs ve onlarca arabayla gidildi, ama bu kadar kişi toplanıp onu cenazesine gitmemeli diyor insan, onunla birlikte pikniğe falan gidilmesi gerekiyordu, 22 yaşında ölmek de ne! insanin dili varmıyor "arkadaşımın cenazesine gidiyorum" demek. bakamadım o toprağa konulurken, toprak atılırken üstüne. sonra? bitti. 22 yıllık o güzelim yaşam bitti. toprak oldu. 22 yıllık emek bir saniye içinde yok oldu. yalan dünya.
    ne desek boş. yetmiyor.
    ışıklar için yat meril.
  9. bir insan niçin hız yapar sizce?

ya da niçin göz yumulur hep yanlışa, yanlış kendi dinlerine karşı yapılmadıktan sonra?

peki bazı şeylere dur demek için kaç can gitmesi gerek ülkemde? bizim burda bi trafik lambası için 8 can gerekmişti misal.

ya bilinç düzeyi yüksek bir toplum için kaç can gerek?

tanım: bisikletiyle yol alırken kimliği öğrenilemeyen* bir varlık tarafından katletdilmiş güzel ruhlu insan.
  10. üzüldüm bu kardeşimize. ailesinin acısını da anlamak çok zor olmasa gerek. allah yardımcıları olsun. anlamak çok güç, nasıl olurda bisikletli birisine gelip arkadan çarpıyorsun arkadaş ya? bu kadar mı dikkatsizlik olur e be şerefsiz? insanlar bisikleti genellikle çok dikkatli kullanırlar, yolun hep sağından ilerlerler. bu güzel kardeşimizin hiçbir suçu olmamasına rağmen, hayatından oldu. artık insanlar bisiklet kullanmasınlar bari, nasıl olsa ipin ucundayız.

ben buna kaza demiyorum, cinayet bu. böyle kaza falan olmaz. düşmanın varsa zaten kaza süsü ver, nasıl olsa hiçbir cezası yok. oh ne ala memleket. allah rahmet eylesin.

meril çiğdem durmuş hakkında bilgi verin