şükela:  tümü | bugün
  • ito'nun yeni saçmalığı...

borcu yaparken 'nasıl olsa dolar yükselmiyor' diye milyonlarca dolar borçlan, kur artışı olunca 'ühühü dolar artıyor, merkez bize ucuzdan dolar satsın'... ne güzel dünya be arkadaş, sen özel sektör olarak armut gibi borçlan, cezasını millet çeksin! neymiş efendim bu dolar satışının, yaklaşık 3.5 milyar dolarlık! maliyeti merkez bankasının bir yıllık karıymış... sanki babalarının çiftliği... sen 2.70'ten dolar istiyorsan, ben de istiyorum o zaman!

bu adamların milyonlarca doları yönettiğine inananmıyorum abi ben... şaka gibi...

ek: (bkz: seviyorum merkez)*
  • 2.70'den 100bin usd merkez bankasından ucuz döviz alınır.
    aynı gün içerisinde de 3 seviyelerinden bozdurulur ve tl bazında para 270bin tl'den 300bin tl'ye çıkartılır.
    bunu bir de milyonlarca dolar yapıldığını hayal edin. sonrada ortada dönecek sahte evrakları hayal edin.
    bu işte 5 milyar dolar para dönse ortaya çıkan kâr akıl almaz bir seviyeye çıkıyor. peki kim kazanacak bu parayı?

sahte faturalardan ve evraklardan devlet başını kaldıramaz. bu arada o sahte evrakların esas patronlar dışında paravan şirketlerin üzerine kalacağını söylemeye sanırım gerek yok.

bugüne kadar duyduğum en saçma önermedir. istismara son derece açıktır, bu sistem ülkeye zarar dışında bir şey kazandırmadığı gibi tek karlı çıkacak olan yine belli bir kesimdir. böyle bir şeyin dile getirilmesi bile çok tehlikeli.
  • kamu'dan ihale almadan, devletten destek görmeden iki adım gidemeyen türk sermayesinin talebidir.
  • yetmez elinde doları olanlardan da 3,50'den alsın!
  • daha önce de "erken değil en erken seçim istiyoruz" diyen ito başkanının talebidir.

http://www.haberler.com/…rken-secim-7596112-haberi/

devletten ihale almadan, destek görmeden iki adım gidemeyen akp sermayesinin talebidir.

türk sermayesinin tamamını kötülemeye gerek yok. tüsiad'dan, böyle salakça talep duymazsınız mesela. ama akp sermayesinden duyarsınız.
  • (ara: basiret)
  • merkez size 2.70'de satsın sizde piyasaya 3 liradan sürün yüzde 11 zahmetsiz kar, tüm millet aptal bir siz akıllısınız.
  • merkez bankası değil ama halkbank satar, görürsünüz.