şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanı erdoğan daha önce "arkamdan iş çeviriyorlar" dediği merkez bankasına bir kez daha sert çıktı: merkez bankası bağımsız diye yürütmenin başının sinyallerini bir kenara koyamaz.

  15 mayıs 2018

  dolar 4,50 seviyesine ulaştı.

  https://www.haberler.com/…siz-diye-10851178-haberi/
 • "halk para politikalarında sıkıntıya düştüğü zaman bunun hesabını kime sorar? başkana sorar. başkana soracağına göre, para politikalarında etkin olan başkan görüntüsü vermeye mecburuz. birilerini bu rahatsız edebilir. ama mecburuz. çünkü vatandaşa hesap veren devleti yönetendir" dedi.

  vay amk. halka hesap vere vere bir hal oldu adam.
 • bu işten anlayan insanlarla dolu olan bir kurumun, açık bir biçimde berbat para politikaları olan bir hükümete karşı tüm baskılara rağmen yitirmemesi gereken bağımsızlığıdır.

  koskoca ülke ekonomisini bu hale getirip sonra suçu merkez bankasına atmaya çalışmak insafsızlık.
 • şu reis anlamadı gitti.

  bak güzel kardeşim sen hükümetsin devlet değil. merkez bankası ise devletin ta kendisidir.

  para politikaları hükümetten hükümete, ahmet'ten mehmet'e değişmez.

  yani merkez bankası devlet politikası ile hareket eder hükümet politikaları ile değil.

  bak koskoca trump fed'e laf söyleyebilir mi? izin verirler mi?
 • erdogan mevzuyu anlamiyor degil. anlamak istemiyor. cunku isine gelmiyor. tasima suyla degirmen dondurduler yillarca ve artik bu sistemin iflasi geldigi icin sucu atacak birilerini aramakla mesgul kendileri. erdogana gore krizin bas sorumlalari arasinda yer alacaktir mb yetkilileri. ama kendisi ak pak biridir.
 • olmayan bağımsızlıktır. olmamalıdır da. çünkü hiçkimsenin olmayan, herkesindir.

  batıya övgüler yağdıran, türkiye 'yi yerin dibine sokan tiplemeler bunları pek bilmezler...

  ama o hayran oldukları batı ülkelerinin merkez bankalarının "resmi sahipleri" birkaç ailedir. abd merkez bankasının sahipleri kim? alman merkez bankasının sahipleri kim? önce bir araştır öğren.

  sonra anlarsın abd 'nin neden israil 'in köpekliğini yaptığını.

  türkiye 'de ise merkez bankası devlete(%88), dolayısıyla da devletin sahibi halk olduğu için halka aittir. bağımsız değildir. türk halkının tarafındadır ve onun menfaatlerine hareket eder.
 • 2 sene önce ;

  ingiltere merkez bankası başkanı mark carney, başbakan theresa may'i, işini nasıl yapması gerektiğine karışmaması konusunda uyarmıştı.

  bizde de cumhurbaşkanı merkez bankasını tehdit ediyor.

  barbaros şansal a katılıyorum bazen.
 • ingiltere merkez bankasının sahiplerini bilmeden göt kesenleri göndermiştir.

  circir kafasi : ingiltere çok gelişmiş, theresa may hadsizlik yapıp merkez bankasına müdahale etmiş. ama merkez bankası başkanı gereken cevabı vermiş.

  gerçekler : ingiltere başbakanı theresa may, yahudi ailelerin sahibi olduğu merkez bankasına, ingiltere 'nin menfaatleri için müdahale etmiş. ama "bu banka senin değil, haddini bil" cevabını almıştır.

  ama tc merkez bankası bize aittir.